Peeling domowy czy medyczny?

Jaki peeling wybrać? Regularnie robienie peelingu całego ciała ma ogromny wpływ nie tylko na stan twojej skóry, ale także na jej jędrność i ukrwienie. Piękny kolor, gładkość i sprężystość niezależnie od wieku to marzenie każdej z nas. Odpowiednio stosowany peeling może pomóc nam to osiągnąć. Jakie są rodzaje peelingów?
/ 02.07.2012 11:37
Peeling domowy czy medyczny? fot. Materiały prasowe Apis

Choć pod pojęciem peelingu kryje się szereg zróżnicowanych zabiegów, cel zawsze jest ten sam - eliminacja złuszczającego się naskórka, poprawa stanu i wyglądu skóry oraz skuteczna walka z jej przebarwieniami i nierównościami. Najogólniej peelingi podzielić możemy na te wykonywane w gabinetach kosmetycznych, z wykorzystaniem ultradźwięków (peeling kawitacyjny), tarcz diamentowych (mikrodermabrazja) i korundowych, laserów czy ciekłego azotu (peelingi mechaniczne, fizyczne i chemiczne) oraz na peelingi domowej. Peelingi domowe to takie, które możemy stosować samodzielnie w domu, dbając o prawidłową pielęgnację skóry na co dzień i w oparciu o kosmetyki dostępne powszechnie na rynku.

Zobacz też: Rak od kosmetyków - jest się czego bać?

W przypadku peelingów medycznych, wykonywanych w gabinetach dermatologii estetycznej, rodzaj peelingu zależy od celu, który zamierzamy osiągnąć i zdeterminowany jest zaleceniami i radami profesjonalisty. To lekarz czy wykwalifikowana kosmetyczka najlepiej potrafią ocenić aktualny stan skóry i dobrać do niej odpowiedni zestaw zabiegów. Peelingi domowe mają zaś za zadanie bieżące oczyszczanie skóry z martwych komórek naskórka. Wygładzają i odświeżają skórę, w wyniku czego odzyskuje ona naturalny blask i zdrowy koloryt, jest delikatna, elastyczna oraz przygotowana do dalszej pielęgnacji. W tym przypadku głównym kryterium doboru  właściwego peelingu jest rodzaj skóry.

Zobacz też: Modne zapachy dla kobiet - prezenty z perfumerii

Cera normalna, z naturalnymi skłonnościami do przetłuszczania się, najlepiej współpracuje z peelingiem oczyszczającym, który zawiera ziarniste drobinki, np. lawy wulkanicznej – wyjaśnia Agnieszka Arcabowicz, Brand Manager marki Apis Natural Cosmetics, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości kosmetyków z minerałami z Morza Martwego. Działają one jak delikatny papier ścierny, usuwając naskórek i pobudzając procesy regeneracyjne skóry (por. serię Optima). Cera sucha czy wrażliwa natomiast lepiej kooperuje z peelingiem enzymatycznym (np. Peeling do twarzy z żurawiną – Żurawinowa Witalność), który neutralizuje obumarłe komórki i rozpuszcza je, w wyniku czego pozwala uniknąć ewentualnych podrażnień, na które narażone są te typy cery. Peeling ten nakłada się jak maseczkę, a następnie spłukuje letnią wodą.

Zobacz też: Retinol - witamina młodości

Przy wyborze domowego peelingu najlepszego dla siebie warto także zwrócić uwagę na składniki danego kosmetyku. Powinny one wynikać z dobrodziejstw natury, zawierać detoksykujące minerały i pobudzające metabolizm ekstrakty, np. z jaśminu czy zielonej herbaty. Wbrew obiegowym opiniom, peelingu nie należy także wykonywać zbyt często, dlatego wybierając odpowiedni kosmetyk warto poświęcić chwilę na zapoznanie się ze sposobem jego stosowania.

Zobacz też: Joanna Koroniewska poleca sprawdzone kosmetyki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)