Peeling domowy czy medyczny?

Jaki peeling wybrać? Regularnie robienie peelingu całego ciała ma ogromny wpływ nie tylko na stan twojej skóry, ale także na jej jędrność i ukrwienie. Piękny kolor, gładkość i sprężystość niezależnie od wieku to marzenie każdej z nas. Odpowiednio stosowany peeling może pomóc nam to osiągnąć. Jakie są rodzaje peelingów?
Peeling domowy czy medyczny? fot. Materiały prasowe Apis

Choć pod pojęciem peelingu kryje się szereg zróżnicowanych zabiegów, cel zawsze jest ten sam - eliminacja złuszczającego się naskórka, poprawa stanu i wyglądu skóry oraz skuteczna walka z jej przebarwieniami i nierównościami. Najogólniej peelingi podzielić możemy na te wykonywane w gabinetach kosmetycznych, z wykorzystaniem ultradźwięków (peeling kawitacyjny), tarcz diamentowych (mikrodermabrazja) i korundowych, laserów czy ciekłego azotu (peelingi mechaniczne, fizyczne i chemiczne) oraz na peelingi domowej. Peelingi domowe to takie, które możemy stosować samodzielnie w domu, dbając o prawidłową pielęgnację skóry na co dzień i w oparciu o kosmetyki dostępne powszechnie na rynku.

Zobacz też: Rak od kosmetyków - jest się czego bać?

W przypadku peelingów medycznych, wykonywanych w gabinetach dermatologii estetycznej, rodzaj peelingu zależy od celu, który zamierzamy osiągnąć i zdeterminowany jest zaleceniami i radami profesjonalisty. To lekarz czy wykwalifikowana kosmetyczka najlepiej potrafią ocenić aktualny stan skóry i dobrać do niej odpowiedni zestaw zabiegów. Peelingi domowe mają zaś za zadanie bieżące oczyszczanie skóry z martwych komórek naskórka. Wygładzają i odświeżają skórę, w wyniku czego odzyskuje ona naturalny blask i zdrowy koloryt, jest delikatna, elastyczna oraz przygotowana do dalszej pielęgnacji. W tym przypadku głównym kryterium doboru  właściwego peelingu jest rodzaj skóry.

Zobacz też: Modne zapachy dla kobiet - prezenty z perfumerii

Cera normalna, z naturalnymi skłonnościami do przetłuszczania się, najlepiej współpracuje z peelingiem oczyszczającym, który zawiera ziarniste drobinki, np. lawy wulkanicznej – wyjaśnia Agnieszka Arcabowicz, Brand Manager marki Apis Natural Cosmetics, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości kosmetyków z minerałami z Morza Martwego. Działają one jak delikatny papier ścierny, usuwając naskórek i pobudzając procesy regeneracyjne skóry (por. serię Optima). Cera sucha czy wrażliwa natomiast lepiej kooperuje z peelingiem enzymatycznym (np. Peeling do twarzy z żurawiną – Żurawinowa Witalność), który neutralizuje obumarłe komórki i rozpuszcza je, w wyniku czego pozwala uniknąć ewentualnych podrażnień, na które narażone są te typy cery. Peeling ten nakłada się jak maseczkę, a następnie spłukuje letnią wodą.

Zobacz też: Retinol - witamina młodości

Przy wyborze domowego peelingu najlepszego dla siebie warto także zwrócić uwagę na składniki danego kosmetyku. Powinny one wynikać z dobrodziejstw natury, zawierać detoksykujące minerały i pobudzające metabolizm ekstrakty, np. z jaśminu czy zielonej herbaty. Wbrew obiegowym opiniom, peelingu nie należy także wykonywać zbyt często, dlatego wybierając odpowiedni kosmetyk warto poświęcić chwilę na zapoznanie się ze sposobem jego stosowania.

Zobacz też: Joanna Koroniewska poleca sprawdzone kosmetyki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)