Jak dbać o zęby? Wypróbuj nową szczoteczkę soniczną Grundig!

Białe zęby jak z okładki? To możliwe. Wystarczy odpowiednia higiena i regularne szczotkowanie.
/ 17.02.2019 12:25
szczotkowanie zębów fot. Adobe Stock

Dwie minuty. Tylko tyle potrzeba, aby za pomocą szczoteczki sonicznej prawidłowo zadbać o swoje zęby i zdrowy uśmiech. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że najpopularniejsza metoda szczotkowania zębów – ruchem okrężnym – nie jest doskonała. Dobrze radzi sobie z płytką nazębną na gładkich powierzchniach, ale jest znacznie mniej skuteczna w przypadku przestrzeni między zębowych i powierzchni stycznych. Tutaj z pomocą przychodzi szczoteczka soniczna Grundig.

Czyszczenie zębów odbywa się nie tylko za pomocą ruchów wymiatających, ale również przy pomocy fal dźwiękowych, które rozchodzą się w płynie składającym się z pasty, wody i śliny. Fale dźwiękowe inicjują proces powstawania mikrobąbelków, które oczyszczają z osadów zęby i dziąsła, uderzając o ich powierzchnię. Proces jest całkowicie bezpieczny, a ruchy włosia szczoteczki praktycznie niezauważalne – 48 tysięcy drgań na minutę. Fale dźwiękowe również w znacznym stopniu poprawiają mechaniczne usuwanie płytki bakteryjnej, dodatkowo niszcząc struktury ich ściany komórkowej, co uniemożliwia ich kolonizację.

szczoteczka soniczna Grundig

Czas, który poświęcamy na mycie zębów, jest równie ważny. Zbyt częste i długie szczotkowanie może doprowadzić do uszkodzeń szkliwa, a nawet podrażniania dziąseł. Za krótki czas szczotkowania powoduje próchnicę.
Tutaj również doskonale odnajdzie się szczoteczka Grundig. W codziennym użytku, czasomierz odlicza zalecany 2-minutowy cykl, który zapewnia maksymalną skuteczność i uczucie świeżości. Dodatkowo co 30 sekund czasomierz sugeruje zmianę kwarty szczęki (4 x 30 sekund na każdą stronę), by zapewnić jak najlepsze rezultaty szczotkowania.

Szczoteczka soniczna Grundig TB 9030 posiada 5 trybów pracy, które pozwalają dostosować urządzenie do indywidualnych wymagań. Poza standardami jest program polerujący, wybielający i dla osób o wrażliwych zębach. Szczoteczka Grundig jest też bezpieczna dla osób noszących aparaty nazębne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)