Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową to idealne rozwiązanie dla wszystkich wielbicielek zdrowego trybu życia oraz ekologicznych rozwiązań.

Takie gwiazdy jak Pamela Anderson czy Demi Moore już dawno postawiły na naturalne i ekologiczne składniki, dbając o swoją urodę. Sprawdź, dlaczego usuwanie włosków za pomocą pasty cukrowej, to idealna depilacja dla weganek! I nie tylko...

Pasta cukrowa - idealna depilacja dla weganek! I nie tylko...

Fot. Materiały prasowe Body Care Clinic

Naturalnie i bez chemii

Jedną z najważniejszych zalet depilacji pastą cukrową jest jej skład. Do produkcji preparatów stosuje się wyłącznie naturalne składniki, takie jak woda, cukier oraz kwas cytrynowy. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich wielbicielek zdrowego trybu życia oraz ekologicznych rozwiązań.

- Usuwanie włosków za pomocą pasty cukrowej to w 100% naturalny sposób pozbycia się zbędnego owłosienia. Nie znajdziemy w jej składzie żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz konserwantów, dzięki czemu mogą ją stosować osoby ze skłonnością do alergii oraz wrażliwą skórą - mówi Katarzyna Brzozowska, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach.

Depilacja bez przeciwwskazań

Wrażliwa cera, skóra z naczynkami, a nawet żylaki, które z łatwością można ominąć dzięki precyzyjnemu nakładaniu pasty – nie muszą już być problemem podczas depilacji. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do stosowania pasty cukrowej. Wręcz przeciwnie, zabieg polecany jest osobom z problematyczną skórą.

- Pasta cukrowa jest hipoalergiczna i bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry. To najlepsze rozwiązanie dla diabetyków, osób z egzemą, pajączkami, żylakami oraz skłonnością do wyprysków. Ten rodzaj depilacji nadaje się również do cery skłonnej do łuszczycy i innych problemów skórnych, ponieważ składniki pasty cukrowej mają dodatkowo właściwości antybakteryjne, kojące i peelingujące. Ponadto depilacja za pomocą pasty cukrowej nie podrażnia naskórka. Produkt obkleja włoski dookoła, nie przyklejając się do skóry, co znacznie zmniejsza ból. To zdecydowanie najdelikatniejsza, naturalna alternatywa dla innych metod depilacji. Przed zabiegiem możemy nanieść na skórę, również specjalny puder, który poprawi przyczepność pasty do włosków. Sprawi to, że depilacja przebiega jeszcze sprawniej i szybciej - podpowiada Katarzyna Brzozowska.

Pielęgnacja po depilacji

Istnieje kilka dobrych i sprawdzonych sposobów, by uniknąć podrażnień po wykonaniu zabiegu. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów możemy całkowicie pozbyć się śladów depilacji.

- Po zabiegu pastą cukrową usuwamy pozostałości produktu balsamem. Następnie wcieramy go w podrażnioną skórę. Preparat ten jest bogaty w naturalne składniki, takie jak różnego rodzaju olejki oraz panthenol. Jest to ważny element depilacji, który znacznie przyśpiesza proces regeneracji skóry, dzięki czemu staje się ona natychmiast nawilżona i odżywiona. Warto pomiędzy zabiegami stosować również peeling, który usuwa martwy naskórek, co znacznie zmniejsza ryzyko wrastania włosków - przekonuje specjalistka z Body Care Clinic w Katowicach.

Depilacja pastą cukrową - przykładowy cennik

DEPILACJA PASTA CUKROWĄ

(DLA KOGO, PRZECIWSKAZANIA, OBSZARY, EFEKTY, CZAS TRWANIA ZABIEGU,

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW, CENNIK)

DLA KOGO

·         Osoby ze skórą wrażliwą, naczyniową

·         Osoby cierpiące na żylaki

·         Osoby ze skłonnością do alergii

·         Kobiety w ciąży

PRZECIWSKAZANIA

·         Rany,

·         Otarcia,

·         Podrażnienia,

·         Stany ropne i bakteryjne skóry

OBSZAR DEPILACJI

·         Twarz

·         Ciało

EFEKTY

·         Gładka skóra

·         Mniej wrastających włosków, dzięki depilacji zgodnie z ich naturalnym kierunkiem wzrostu

·         Depilacja pozwala pozbyć się nawet krótkich włosków (2-3mm)

·         Brak widocznych podrażnień po zabiegu

CZAS TRWANIA ZABIEGU

·         Czas zabiegu jest uzależniony od rodzaju i ilości obszarów, na których wykonywana jest depilacja.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

·         Efekt utrzymuje się około 3-4 tygodni.

·         Częstotliwość zabiegów uzależniona jest indywidualnie od pacjenta.

·         U osób z jaśniejszym owłosieniem zabieg może być wykonywany rzadziej (ok.4 tygodnie), natomiast u osób z ciemniejszym owłosieniem częściej (ok.3 tygodnie)

CENNIK

TWARZ

wąsik  20zł

brwi  15zł

uszy  15zł

nos  10zł

broda  20zł

baczki  20zł

 

CIAŁO

szyja  20zł

plecy  80zł

klatka piersiowa  40zł

pachy  40zł

dłonie  30zł

przedramiona  40zł

całe ręce  60zł

brzuch  45zł

bikini płytkie  50zł

bikini całkowite 90zł

pośladki  40zł

łydki (stopy GRATIS!)  55zł

uda (kolana GRATIS!)  75zł

całe nogi  110zł

stopy  15zł

 

Czytaj też:

Jak zrobić pastę do cukrowej depilacji?

Depilacja bikini woskiem i pastą cukrową - jaką metodę wybrać?

W oparciu o materiał prasowy Body Care Clinic

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)