POLECAMY

Ozonem w skórę

Ozonoterapia to zdrowy i niezbyt drogi sposób nie tylko na poprawę wyglądu, lecz również kondycji całego organizmu.
Ozonem w skórę

Odmładzająca tajemnica ozonoterapii kryje się w tym, że przyspiesza on i wzmaga absorbcję tlenu przez skórę. Poprawia przemianę materii w komórkach, poprawia krążenie krwi, redukuje zlepianie się czerwonych krwinek, dzięki czemu poprawia transport tlenu, zwiększa wchłanianie tlenu przez tkanki

Aby zachować młody wygląd niezbędny jest odpowiedni poziom tlenu w organizmie. Jego niedobór ma wpływ na przyspieszenie procesów starzenia się. W normalnych stanach fizjologicznych skóra wykorzystuje tlen nie tylko zawarty we krwi, lecz również ten z powietrza. Z upływem lat zdolność absorbowania tlenu przez skórę maleje. Stymulacja skóry ozonem sprawia, że przyjmujemy z atmosfery więcej tlenu potrzebnego do zachowania młodego wyglądu. Warto wspomnieć, że w wieku 30 lat zawartość tlenu w skórze jest mniejsza o 25% w porównaniu z organizmem 20-sto letnim, natomiast w 40-stym roku życia aż o 50% .

Na opryszczkę i trądzik

Ozonoterapia ma silne działanie detoksykujące, niszczy grzyby, bakterie, wirusy i zapobiega ponownemu ich powstawaniu. Dlatego też nierzadko wykorzystywana jest do leczenia opryszczki. Dotlenienie komórek organizmu, polepszenie krążenia śródmózgowego krwi, pobudzenie układu odpornościowego, naturalnych przeciwutleniaczy i substancji czyszczących, eliminujących drobnoustroje chorobotwórcze. Stosuje się ją w tzw. darsonwalizacji wykorzystywanej w zabiegach przeciwtrądzikowych, zapobiegających utracie jędrności skóry oraz przeciw wypadaniu włosów. Krótki zabieg na twarz będzie kosztował nas jedynie 10-25 złotych.

„Ozon ma bardzo silne działanie detoksykujące i dotleniające dlatego jest wykorzystywany w wielu zabiegach kosmetycznych. W naszym gabinecie stosujemy ozon po zabiegu oczyszczania skóry, ponieważ zapobiega on namnażaniu bakterii i „mobilizuje” podrażnioną skórę twarzy do regeneracji” – mówi Agnieszka Skocka, właścicielka Oazy Urody - Nefertiti.

Zobacz także: Jak bezpiecznie korzystać z solarium

Na cellulit i po intensywnym odchudzaniu

W gabinetach odnowy biologicznej ozonoterapia stosowana jest również do walki z celulitem, rozstępami i zwiotczałą skórą. Ozonoterapia działa pobudzająco na pracę komórek skóry, optymalizuje transport międzykomórkowy oraz poprawia ukrwienie przez co „mobilizuje” zniszczoną skórę do samoregeneracji.

Zabiegi najczęściej wykonywane są przy pomocy kapsuły Spa, w której działanie ozonem połączone jest z innymi zabiegami, np. koloroterapią, peelingiem i maskami. Za seans w kapsule zapłacimy od 60 do 80 złotych, przy czy w cenie zawiera się również sauna parowa i prysznic masujący.

Ozonoterapia znajduje szerokie zastosowanie w medycynie. Stosowana jest między innymi w leczeniu trudno gojących się ran, zakażeń bakteryjnych, pomocna jest przy problemach krążeniowych i chorobach wielu narządów. Ostatnio wykorzystywana jest nawet do bezbolesnego leczenia próchnicy.

Zobacz także: Jak ujędrnić ciało domowymi sposobami

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/6 miesięcy temu
Korzystałam z kosmetyków z ozonem efekty były naprwdę super. Zraz po zabiegu kosmetycznym stosowałam maść ozonową. Oecnie na codzień stosuje serię O3Zone naprawdę polecam najtaniej kupuje zawsze na https://meden.com.pl/oferta/1106-kosmetyki-z-ozonem
/rok temu
Ozonoterapia stosowana jest nie tylko w kosmetyce ma szerokie zastosowanie także w medycynie. Moja mama ozonem leczyła miażdżycę. W Internecie znalazłyśmy przychodnię Fonte di Vitae w Siedlcach, gdzie mama przyjeżdżała na zabiegi. Teraz czuje się o wiele lepiej.
/4 lata temu
Ozon ma mnóstwo zastosowań, niewiele osób o tym wie. Ja mam ozonator do powietrza i wody, robię nim kąpiele ozonowe, a po kąpieli peeling, polecam http://zdrowiemojapasja.pl/pl/p/Ozonator-jonizator-powietrza-i-wody-ZYH103/209
POKAŻ KOMENTARZE (1)