POLECAMY

Opinie o zabiegach na forach internetowych – rozwiewamy wątpliwości!

Zdarzyło ci się rozważać jakiś zabieg medycyny estetycznej i (by dowiedzieć się o nim więcej) wejść na forum internetowe w poszukiwaniu opinii na jego temat? Zapewne pełne było wpisów niezadowolonych z efektów zabiegów osób. Czy to oznacza, że nie warto się poddać danemu zabiegowi?

internet zabiegi

fot. Fotolia

Szukając sposobów na odchudzanie bardzo często kierujemy się na fora internetowe, które przepełnione są tego rodzaju tematami. Zazwyczaj znajdujemy tam jednak jedynie opisy problemów związanych z danym zabiegiem. Zdobycie profesjonalnych opinii jest tam niemal niemożliwe, przez co nie możemy dowiedzieć się, z czym tak naprawdę wiąże się dany zabieg. Dzieje się tak m.in. w przypadku zabiegu Body-Jet, który przez specjalistów uważany jest za jeden z lepszych sposobów na modelowanie sylwetki oraz pozyskiwaniu tkanki tłuszczowej do przeszczepu autologicznego. Unikalność zabiegu Body-Jet wynika z zastosowania metody WAL (water-jet assisted liposuction). Podczas zabiegu, przy pomocy pulsującego strumienia płynu, tłuszcz zostaje delikatnie odseparowany od otaczającej tkanki i w  tym samym czasie odessany.

W przypadku zabiegów zawsze istnieje ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych (często spowodowanych przez zaniedbania), ale trzeba pamiętać, że wbrew komentarzom na forach, nie zdarza się to zbyt często.

Aby potwierdzić te tezę wybraliśmy kilka najciekawszych przykładów tego rodzaju wpisów i zapytaliśmy dr. Krzysztofa Szymańskiego z Kliniki Medycyna Urody o opinię na ich temat.

Nierówności

Forum: Zabieg wykonałam 1,5 roku temu, ale wciąż mam straszne nierówności. Lekarz, który go wykonywał stwierdził, że po endermologii powinno być ok, ale nie jest. Wciąż nie widzę różnicy, nie wiem co robić.

Odpowiedź: Poddanie się zabiegowi endermologii, czyli masażu mechanicznego, może wpływać na redukcję cellulitu i ogólne wyszczuplenie sylwetki, ale nie tę metodę polecałbym po zabiegu Body-Jet. W tym wypadku lepiej sprawdza się drenaż pooperacyjny, który jest o wiele bardziej skuteczny w usuwaniu nierówności, o których wspominała pacjentka. Stanowi on integralną część całego zabiegu, wskazany 8-10 dni po usuwaniu tkanki tłuszczowej z częstością 2-3 dni (tj. 2 razy w tygodniu), łącznie minimum 10 drenaży.

Wystający brzuch

Forum: Dziesięć miesięcy temu miałam robiony brzuch i boczki. Brzuch jest większy niż przed zabiegiem. Od samego początku było coś nie tak. Ściągnięto mi 0,5 l tłuszcz i powiedziano, że to dużo. Brzuch jest bardzo duży i wystający, wstydzę się rozebrać. Lekarz, który wykonywał zabieg, twierdzi, że mam tłuszcz, który mi się z powrotem nagromadził. Jak jest to możliwe skoro ja nie przytyłam?

Odpowiedź: W tym wypadku problem może być spowodowany zbyt małą ilością pobranej tkanki tłuszczowej. Standardowo z brzucha pobiera się 0,7 – 2l. W wypadku zabiegu na brzuch i boki powinno to być 1,0l do 3l tkanki tłuszczowej. Problem wystającego brzucha może być też związany z otłuszczeniem narządów wewnętrznych. Można to jednak sprawdzić poprzez badanie USG.

Zobacz też: Obalamy mity o medycynie estetycznej!

Blizny

Forum: Moje blizny po nacięciach są uparcie bordowe i wypukłe! Nie mam już do nich siły i cierpliwości, nie pomaga absolutnie nic! Mija prawie pół roku od zabiegu i zapowiada się lato w długich nogawkach! Jakie macie doświadczenia? Może jest jeszcze coś, co warto wypróbować?

Odpowiedź: Problem z bliznami może być związany ze skłonnością do nadmiernego bliznowacenia. W takim wypadku powstawanie takich blizn jest normalne, ale można temu przeciwdziałać. Wystarczy wykonać serię zabiegów np. ostrzyknięcia specjalnymi preparatami, które zniwelują bliznę i sprawią, że będzie o wiele mniej widoczna.

Opierając się tylko na opiniach znalezionych na forach internetowych możemy niepotrzebnie zniechęcić się do zabiegów, które tak naprawdę są bardzo skuteczne. Jak widać po wymienionych przykładach, problemy występujące po zabiegu Body-Jet, o których głośno na forach, mogą być spowodowane brakiem odpowiedniego przygotowania lub mało profesjonalnym wykonaniem zabiegu (nawet w takich przypadkach nie jest to jednak sytuacja nie do uratowania). Przed poddaniem się zabiegowi trzeba po prostu pamiętać, że skuteczny i przede wszystkim bezpieczny zabieg może być wykonany tylko w sprawdzonym gabinecie, przez doświadczonego lekarza.

Zobacz też: 5 zabiegów, dzięki którym zaoszczędzisz rano czas!

Źródło: materiały prasowe Com and media/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)