Operacje plastyczne

Wywiad z Hanną Jakubowską, pacjentką, która poddała się operacjom plastycznym. Do takich decyzji się dojrzewa. Na operację plastyczną nie warto decydować się z dnia na dzień, to powinien być długotrwały proces w czasie którego można dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw.
/ 05.03.2007 22:54
Wywiad z Hanną Jakubowską, pacjentką, która poddała się operacjom plastycznym

Kiedy po raz pierwszy pojawiła się u Pani myśl o poddaniu się operacji plastycznej?
Po raz pierwszy pomyślałam o tym już dość dawno. Według mnie do takich decyzji się dojrzewa. Na operację plastyczną nie warto decydować się z dnia na dzień, to powinien być długotrwały proces w czasie którego można dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Operacje plastyczne

Co skłoniło Panią do podjęcia takiej decyzji?

Oczywiście wygląd. Zaszły w nim już takie zmiany, na które niestety żaden krem czy balsam nie były w stanie nic poradzić. Jedyną opcją pozostała więc operacja plastyczna.

Czy rozmawiała pani o tym z najbliższymi?

Cała rodzina od początku była entuzjastycznie nastawiona do mojego pomysłu, co z pewnością znacznie ułatwiło mi podjęcie decyzji.

Jak się czuje człowiek, który zmienił swój wygląd?

Prawdę mówiąc, sam wygląd nie zmienił się aż tak bardzo. Natomiast moja twarz znowu jest młoda, pełna uśmiechu, radości. Moja figura nabrała pożądanych kształtów. Jestem wciąż tą samą osobą, ale… kilkanaście lat młodszą.

Nigdy nie wstydziłam się swojego wyglądu. Nie miałam widocznych wad takich jak na przykład krzywy nos, ale z upływem lat coraz więcej myślałam o swoim wyglądzie i chciałam po prostu coś z tym zrobić. Wszyscy doskonale wiemy jak duże znaczenie odgrywa w dzisiejszych czasach atrakcyjny wygląd. Wiele osób w związku z tym myśli o operacji plastycznej ale za bardzo boją się bólu, który się z nią wiąże.

A Pani się nie bała?

Nie, ja się nie bałam. Przed podjęciem decyzji starannie przestudiowałam wszelkie materiały związane z chirurgia plastyczną. Miałam pełną świadomość tego, co się będzie działo z moim organizmem. I okazało się, że ból nie był tak straszny. Nazwałabym to swego rodzaju dyskomfortem. Zaraz po operacji otrzymałam środki przeciwbólowe, ale tak naprawdę to nie musiałam z nich korzystać.

W jaki sposób znalazła Pani lekarza? Jakimi kryteriami kierowała się Pani w swoim wyborze?

Na początku przeglądałam ogłoszenia w fachowej prasie. Pytałam znajome, które miały jakąś wiedzę na ten temat. Prawdę powiedziawszy miałam z tym duży problem, aż w końcu jedna z koleżanek poleciła mi usługi bezpłatnego doradcy chirurgii plastycznej IQ MEDICA. Jej eksperci zajęli się właściwie wszystkim. Nie tylko znaleźli mi doskonałego lekarza, ale również pomogli załatwić wszelkie formalności związane z poszczególnymi zabiegami.

Na czym polega rola bezpłatnego doradcy? Usługi tej firmy są rzeczywiście bezpłatne?

IQ MEDICA to grupa fachowców, którzy pomagają dobrać odpowiedniego lekarza pod indywidualne potrzeby pacjenta. Jak wiadomo chirurgów plastyków w naszym kraju jest bardzo dużo. Jednak ich umiejętności są mocno zróżnicowane, IQ MEDICA dociera do tych najlepszych, specjalizujących się w wybranej dziedzinie chirurgii plastycznej. I rzeczywiście usługi tej firmy są bezpłatne dla pacjentów.

Czy operacja plastyczna spełniła Pani oczekiwania? Jaki wpływ miała na Pani samopoczucie?
Przyznam, że teraz czuję się naprawdę świetnie! Przede wszystkim młodziej. Nabrałam więcej pewności siebie. Operacja nie zmieniała mojego trybu życia, nie wpłynęła na moje otoczenie, ale zmieniła mnie od wewnątrz. Co ciekawe zaraz po operacji nie docierało do mnie to co się stało, ale w miarę upływu czasu moje samopoczucie ciągle się poprawiało i muszę powiedzieć, że ten proces wciąż trwa.

Może Pani powiedzieć, że marzenia się spełniły? Jak się Pani czuje widząc swoje odbicie w lustrze?
Śmieję się do siebie, czuję jakby ktoś dodał mi skrzydeł. Trudno mi w tej chwili to w kilku zdaniach streścić, ale jest to naprawdę fantastyczne uczucie.

Przed: Po:młodość
odmładzanieZauważyła Pani zmianę w podejściu otoczenia do swojej osoby? Jak reagowali znajomi, rodzina?
W zasadzie nic się nie zmieniło. Jestem wciąż tą samą osobą i takie jest też podejście moich najbliższych. Często słyszę „jak wspaniale wyglądasz ”, „ale się odmłodziłaś”. Natomiast niewiarygodnie dużo zmieniło się w moim wnętrzu. Czuję się dziś znacznie młodsza, atrakcyjniejsza. To uczucie daje mi ogromną moc.

Czy po tym wszystkim, co Pani przeszła w ostatnim czasie zmienił się Pani stosunek do operacji plastycznych?
Nigdy nie byłam krytycznie nastawiona do operacji plastycznych. Wyznaję zasadę, że wszystko jest dla ludzi. Teraz, po tym co przeszłam z całym przekonaniem mogę rekomendować zabiegi chirurgii plastycznej. To była bardzo ważna decyzja w moim życiu i jestem z niej zadowolona. Uważam, że współczesna medycyna stwarza ogromne możliwości, z których z pewnością warto korzystać.

Dziękuję za rozmowę.