POLECAMY

Ile kosztuje operacja nosa?

Nie podoba ci się kształt lub wielkość twojego nosa? Zdecyduj się na jego korekcję!
Ile kosztuje operacja nosa? fot. Fotolia

Nos to bardzo ważna część twarzy, dlatego powinien mieć odpowiedni kształt i wielkość. Jeżeli nie jesteś z niego usatysfakcjonowana, zdecyduj się na jego operację. Jeśli jest krzywy lub garbaty, korekcji poddawana jest część kostna, natomiast gdy ma zbyt szeroki, wystający lub asymetryczny czubek, część chrzęstna. W przypadku niedrożności nosa wykonywany jest zabieg prostowania przegrody.

Jaka jest cena operacji nosa? Podpowiadamy, ile kosztuje zabieg.

Operacja nosa - cena

Cena operacji nosa zależy od lekarza, który wykonuje zabieg, i kliniki. Generalnie korekcja części chrzęstnej kosztuje od 6 500 zł do 7 500 zł, a pełnej plastyki (chrzęstnej i kostnej) od 7 500 zł do 11 000 zł. W skład ceny operacji nosa wchodzą również badania kwalifikacyjne, hospitalizacja i wizyty kontrolne po zabiegu.

Jakie efekty można uzyskać dzięki operacji nosa?

Dzięki korekcji nosa możesz:

  • skrócić, zmniejszyć lub wyprostować nos,
  • pozbyć się garbka,
  • skorygować czubek,
  • zmniejszyć nozdrza,
  • wyprostować przegrodę.

Jak wykonywany jest zabieg?

W przypadku totalnej korekcji i konieczności jednodniowego pobytu w klinice zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Najpierw skóra z obszaru nosa oddzielana jest od konstrukcji chrzęstno-kostnej, po czym nos formowany jest do odpowiedniego kształtu. Na koniec zabiegu skóra nakładana jest na nową konstrukcję chrzęstno-kostną.

W ciągu kilku pierwszych dni na twarzy mogą pojawić się obrzęki i zasinienia. Pacjent może również doświadczać bólu nosa i głowy. Po zdjęciu gipsu (8-10 doba) sińce powinny zniknąć. Nos w tym czasie może być jeszcze nieco obrzęknięty. Pełne wygojenie osiąga się po roku od wykonania zabiegu. Pół roku po operacji należy udać się na wizytę kontrolną.

Zobacz również:

Operacje plastyczne polskich gwiazd Najlepsze metody korekcji wad wzroku Kiedy konieczna jest operacja kolana?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/5 miesięcy temu
proszę sobie zobaczyć jak na yt dziewczyna opowiada o komplikacjach po operacji plastycznej nosa i o tym jak prawie zeszła z tego świata bo chciała sobie poprawić wygląd, nazywa się Karla nawija, po prostu aż ciarki przechodzą
/rok temu
teraz korekta nosa to prawie jak jakiś zabieg w spa ;) sama jestem po korekcie nosa w szpitalu medicover. I nie żałuję swojej decyzji - naprawdę wykonali świetną robotę i mam wreszcie prosty nos:)
/rok temu
Ja miałam korekte nosa operacyjną bo miałam już nna prawdę sporego garba, ale więcej strachu niż to warte :) Nie bolało jakoś strasznie, a efekt bardzo szybko można było zobaczyć jak zeszła opuchlizna. Operacje robiłam w Dermedzie w Łodzi u Doktor Doroty Żukowskiej . Fajnie miec te kompleksy i stres juz za soba
POKAŻ KOMENTARZE (4)