Ile kosztuje operacja nosa?

Nie podoba ci się kształt lub wielkość twojego nosa? Zdecyduj się na jego korekcję!
Operacja nosa - cena korekty nosa fot. Fotolia

Nos to bardzo ważna część twarzy, dlatego powinien mieć odpowiedni kształt i wielkość. Jeżeli nie jesteś z niego usatysfakcjonowana, zdecyduj się na jego operację. Jeśli jest krzywy lub garbaty, korekcji poddawana jest część kostna, natomiast gdy ma zbyt szeroki, wystający lub asymetryczny czubek, część chrzęstna. W przypadku niedrożności nosa wykonywany jest zabieg prostowania przegrody.

Jaka jest cena operacji nosa? Podpowiadamy, ile kosztuje zabieg.

Operacja nosa - cena

Cena operacji nosa zależy od lekarza, który wykonuje zabieg, i kliniki. Generalnie korekcja części chrzęstnej kosztuje od 6 500 zł do 7 500 zł, a pełnej plastyki (chrzęstnej i kostnej) od 7 500 zł do 11 000 zł. W skład ceny operacji nosa wchodzą również badania kwalifikacyjne, hospitalizacja i wizyty kontrolne po zabiegu.

Jakie efekty można uzyskać dzięki operacji nosa?

Dzięki korekcji nosa możesz:

  • skrócić, zmniejszyć lub wyprostować nos,
  • pozbyć się garbka,
  • skorygować czubek,
  • zmniejszyć nozdrza,
  • wyprostować przegrodę.

Jak wykonywany jest zabieg?

W przypadku totalnej korekcji i konieczności jednodniowego pobytu w klinice zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Najpierw skóra z obszaru nosa oddzielana jest od konstrukcji chrzęstno-kostnej, po czym nos formowany jest do odpowiedniego kształtu. Na koniec zabiegu skóra nakładana jest na nową konstrukcję chrzęstno-kostną.

W ciągu kilku pierwszych dni na twarzy mogą pojawić się obrzęki i zasinienia. Pacjent może również doświadczać bólu nosa i głowy. Po zdjęciu gipsu (8-10 doba) sińce powinny zniknąć. Nos w tym czasie może być jeszcze nieco obrzęknięty. Pełne wygojenie osiąga się po roku od wykonania zabiegu. Pół roku po operacji należy udać się na wizytę kontrolną.

Zobacz również:

Operacje plastyczne polskich gwiazd Najlepsze metody korekcji wad wzroku Kiedy konieczna jest operacja kolana?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
proszę sobie zobaczyć jak na yt dziewczyna opowiada o komplikacjach po operacji plastycznej nosa i o tym jak prawie zeszła z tego świata bo chciała sobie poprawić wygląd, nazywa się Karla nawija, po prostu aż ciarki przechodzą
/2 lata temu
teraz korekta nosa to prawie jak jakiś zabieg w spa ;) sama jestem po korekcie nosa w szpitalu medicover. I nie żałuję swojej decyzji - naprawdę wykonali świetną robotę i mam wreszcie prosty nos:)
/2 lata temu
Ja miałam korekte nosa operacyjną bo miałam już nna prawdę sporego garba, ale więcej strachu niż to warte :) Nie bolało jakoś strasznie, a efekt bardzo szybko można było zobaczyć jak zeszła opuchlizna. Operacje robiłam w Dermedzie w Łodzi u Doktor Doroty Żukowskiej . Fajnie miec te kompleksy i stres juz za soba
POKAŻ KOMENTARZE (4)