POLECAMY

Opalanie natryskowe – bezpieczna opalenizna

Coraz więcej doniesień na temat szkodliwości opalania na słońcu lub solarium spowodowało pojawienie się nowej metody opalania – tzw. opalania natryskowego (air brush tanning). Na czym ono polega? Ile kosztuje? Jakie są jego wady i zalety?
Opalanie natryskowe – bezpieczna opalenizna

Na czym polega opalanie natryskowe?

Podczas opalania natryskowego na ciało rozpylany jest płyn opalający w postaci mgiełki. Preparat ten zawiera składniki pielęgnujące skórę, minerały barwiące oraz substancję opalającą. Nakładany jest przy pomocy specjalnej maszyny przypominającej nieco wyglądem niewielki odkurzacz, dzięki czemu można taką usługę zamówić do domu.

Dla kogo?

Z opalania natryskowego może skorzystać niemalże każdy. Jego główną zaletą jest brak niebezpiecznego, rakotwórczego promieniowania. Metoda ta daje natychmiastowe efekty, więc jest idealna dla osób, które pragną opalonej skóry na wielkie wyjście. Mogą z tej usługi korzystać kobiety w ciąży, nastolatki i osoby w każdym wieku.

Zalety opalania natryskowego

  1. Ta metoda nie uszkadza skóry w takim stopniu, jak czyni to promieniowanie UV, tym samym wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwory, zwłaszcza na raka skóry.
  2. Opalanie natryskowe daje natychmiastowy efekt, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób pragnących uzyskać pożądany kolor skóry w jak najkrótszym czasie.
  3. Płyny stosowane w tej metodzie mają właściwości pielęgnacyjne, ponadto można dowolnie wybrać kolor, jaki chcemy uzyskać.
  4. Efekt jest bardzo naturalny.

Wady opalania natryskowego

Główną wadą jest cena. Koszt jednej sesji waha się od 100 do 300 złotych, a efekt utrzymuje się około 7 dni, przez co zabieg w szybkim czasie należy powtórzyć.

Zobacz też: Poparzenia słoneczne, czyli piekące skutki opalania

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy wziąć kąpiel i wykonać peeling w celu złuszczenia naskórka. Powinno się zwrócić szczególną uwagę na miejsca, gdzie skóra jest wyjątkowo pogrubiona, czyli okolice kolan, łokci oraz kostek. Po kąpieli zabronione jest nakładanie balsamów lub innych kosmetyków, ponieważ mogą spowodować nierównomierne rozłożenie się płynu opalającego.

Na zabieg należy przyjść w ciemnej bieliźnie, kostiumie kąpielowym, można również opalać się nago. Warto również przygotować luźny dres oraz klapki, z których skorzysta się po opalaniu.

Depilacja powinna być wykonana co najmniej 24 godziny przed zaplanowanym zabiegiem.

W wyjątkowych przypadkach może wystąpić uczulenie na środek opalający, dlatego jeśli wiesz, że masz wrażliwą skórę skłonną do alergii, najlepiej przetestować ten środek na niewielkim obszarze skóry.

Co po zabiegu?

Po zabiegu nie zaleca się kąpieli lub korzystania z prysznica przez 8 godzin (w tym czasie opalenizna utrwala się). Najlepiej wykąpać się następnego dnia. Również basen nie jest wskazany, ponieważ chlor może osłabiać działanie środków użytych w opalaniu natryskowym.

Żeby opalenizna utrzymała się dłużej i schodziła równomiernie, zaleca się nawilżanie skóry co najmniej dwa razy dziennie, jednak nie należy używać preparatów zawierających substancje przyspieszające regenerację i złuszczanie naskórka. Również stosowanie pilingów jest niewskazane, chyba że chcemy powtórzyć zabieg opalania.

Zobacz też: Balsamy po opalaniu - ratunek na poparzenia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
często chodzę do spa soleil na opalanie natryskowe, jak się chodzi często to można się dogadać na pakiet zabiegów ;) efekty rzeczywiście są bardzo naturalne