Opalanie natryskowe fot. Adobe Stock

Opalanie natryskowe - na czym polega, jakie są efekty i cena

Opalanie natryskowe polega na rozpyleniu na całe ciało lub tylko wybrane partie skóry, płynu samoopalającego w postaci mgiełki. Efekt opalenizny utrzymuje się nawet do 10 dni.
/ 06.05.2020 09:20
Opalanie natryskowe fot. Adobe Stock

Z opalania natryskowego może skorzystać niemalże każdy. Metoda ta daje natychmiastowe efekty, więc jest idealna dla osób, które pragną opalonej skóry na wielkie wyjście. Mogą z tej usługi korzystać kobiety w ciąży, nastolatki i osoby w każdym wieku.

Podczas opalania natryskowego aplikowany jest płyn opalający, który zawiera składniki pielęgnujące skórę, minerały barwiące oraz substancję opalającą. Nakładany jest przy pomocy specjalnej maszyny przypominającej nieco wyglądem niewielki odkurzacz, dzięki czemu można taką usługę zamówić do domu. Efekt opalenizny utrzymuje się od 7 do 10 dni. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy wziąć kąpiel i wykonać peeling całego ciała w celu złuszczenia naskórka. Powinno się zwrócić szczególną uwagę na miejsca, gdzie skóra jest wyjątkowo pogrubiona, czyli okolice kolan, łokci oraz kostek. Po kąpieli zabronione jest nakładanie balsamów lub innych kosmetyków, ponieważ mogą spowodować nierównomierne rozłożenie się płynu opalającego.

Na zabieg należy przyjść w ciemnej bieliźnie, kostiumie kąpielowym, można również opalać się nago. Warto również przygotować luźny dres oraz klapki, z których skorzysta się po opalaniu. Depilacja powinna być wykonana co najmniej 24 godziny przed zaplanowanym zabiegiem.

W wyjątkowych przypadkach może wystąpić uczulenie na środek opalający, dlatego jeśli wiesz, że masz wrażliwą skórę skłonną do alergii, najlepiej przetestować ten środek na niewielkim obszarze skóry.

opalanie natryskowe cena
fot. Adobe Stock

Co po zabiegu?

Po zabiegu nie zaleca się kąpieli lub korzystania z prysznica przez 8 godzin (w tym czasie opalenizna utrwala się). Najlepiej wykąpać się następnego dnia. Nie są wskazane również wizyty na basenie, ponieważ chlor może osłabiać działanie środków użytych w opalaniu natryskowym.

Żeby opalenizna utrzymała się dłużej i schodziła równomiernie, zaleca się nawilżanie ​skóry co najmniej 2 razy dziennie, jednak nie należy używać preparatów zawierających substancje przyspieszające regenerację i złuszczanie naskórka.

Również stosowanie peelingów jest niewskazane chyba, że chcemy powtórzyć zabieg opalania.

Zalety opalania natryskowego

  1. Ta metoda nie uszkadza skóry w takim stopniu, jak czyni to promieniowanie UV, które sprawia że wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwory, zwłaszcza na raka skóry. Opalanie natryskowe jest więc po prostu bezpieczniejsze i zdrowsze.
  2. Opalanie natryskowe daje natychmiastowy efekt, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób pragnących uzyskać pożądany kolor skóry w jak najkrótszym czasie.
  3. Płyny stosowane w tej metodzie mają właściwości pielęgnacyjne, ponadto można dowolnie wybrać kolor, jaki chcemy uzyskać.
  4. Efekt jest bardzo naturalny.

Opalanie natryskowe - opinie

Opinie na temat opalania natryskowego są podzielone. Większość kobiet bardzo je sobie chwali - opalenizna wygląda bardzo naturalnie, a efekt utrzymuje się nawet do 10 dni. 

Niestety, niektóre skarżą się na nierównomierne „schodzenie" opalenizny. Jest to jednak najczęściej spowodowane mocno przesuszoną skórą, która nie jest odpowiednio nawilżana, a nie zależy od jakości preparatu czy umiejętności kosmetyczki.

Opalanie natryskowe - cena

Za jednorazowy zabieg opalania natryskowego na całe ciało zapłacisz od 100 do 150 złotych. Jeśli chcesz opalić tylko wybrane partie ciała np. twarz i dekolt, cena waha się od 50 do 80 zł. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 25.05.2012 r.

Więcej o pięknej opaleniźnie:
Jak zrobić balsam brązujący w domu?
Najlepsze samoopalacze do ciała