Poznaj najlepszy olejek do pielęgnacji ciała i włosów

Jesteśmy przekonane, że jeśli sprawdzicie jak działa, już nigdy nie będziecie chciały się z nim rozstać!
Olejek arganowy - właściwości fot. Fotolia
Mimo, że w Maroku znany od wieków, dopiero teraz podbija serca Europejek. I nic dziwnego, olejek arganowy genialnie nawilża, odżywia, ujędrnia i przywraca skórze blask. Poznajcie naszego bohatera!

Co wchodzi w skład olejku?

Olejek arganowy bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe (głównie kwasy omega-6 i omega-9). Poza tym zawiera ogromną dawkę witaminy E, która jest antyoksydantem i opóźnia starzenie się skóry. Wiecie, że zawartość witaminy E w olejku arganowym jest większa niż w oliwie z oliwek? Z powodzeniem stosować go można w kuchni, bo obniża poziom złego cholesterolu. My zajmiemy się jednak jego zbawiennym wpływem na naszą urodę.

Jak działa olejek arganowy?

Olejek wykazuje działanie przeciwzapalne i łagodzące. Zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację bariery hydrolipidowej naskórka oraz uzupełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze. Dzięki temu olejek jest hitem wśród produktów przeciwstarzeniowych. Co więcej badania wykazują, że olej arganowy wspomaga również regulację pracy gruczołów łojowych.

Jak go stosować?

Olejek zadba nie tylko o wygląd naszej skóry (smarujcie nim całe ciało i twarz dwa razy w tygodniu), ale także poprawi kondycję naszych włosów. Nadaje się zarówno do wcierania w skalp (reguluje pracę gruczołów łojowych) jak i w końcówki (nawilży je i sprawia, że są niezwykle miękkie).

Pamiętajcie, aby kupować olejki arganowe z pewnego, sprawdzonego źródła, na rynku nie brakuje bubli. Mówi się, że jak coś jest od wszystkiego to jest no niczego. My wiemy, że to powiedzenie nie dotyczy olejku arganowego.

Więcej o kosmetykach:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)