Dziewczyna na plaży fot. Fotolia

Olej krokoszowy po depilacji - efekty i cena

Miałyście już okazję go wypróbować?
Małgorzata Machnicka / 07.06.2017 16:47
Dziewczyna na plaży fot. Fotolia

Krokosz barwierski był doceniany już w starożytnym Egipcie. Mimo, że nadal nie jest bardzo popularny w naszej części Europy, to warto zapoznać się z jego wyjątkowym działaniem.  W oleju krokoszowym znajdziemy aż do 80% kwasu linolowego znanego z właściwości zmiękczających oraz witaminę E, która wspomaga nawilżanie i neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników.

Olej krokoszowy obecnie największe zastosowanie ma... po depilacji i goleniu. Nie tylko łagodzi podrażnienia i sprawia, że włoski nie wrastają, ale może również opóźnić ich odrastanie. Poleca się stosować go bezpośrednio po goleniu lub depilacji, wmasowując w skórę - nadmiar, który nie zostanie wchłonięty, wycieramy wtedy papierowym ręczniczkiem.

Znamy przepis na najlepszy samoopalacz domowej roboty!


Ze względu na swoje właściwości olej z krokosza barwierskiego skutecznie pomaga ograniczyć nieprzyjemne efekty uboczne depilacji - odżywia skórę i działa przeciwzapalnie, przez co obniża ryzyko wystąpienia podrażnień. Olej krokoszowy silnie zmiękcza skórę i jednocześnie złuszcza martwe komórki, dzięki czemu odrastające włoski po depilacji np. woskiem mogą swobodnie przebić się przez jej powierzchnię, nie wrastając i nie tworząc brzydkich wykwitów.

Depilator laserowy to najlepszy przyjaciel kobiety


Olej z krokosza barwierskiego jest łatwo dostępny i tani. Dostaniecie go w sklepach zielarskich i tych z naturalnymi produktami. Olej ma jeszcze jedną zaletę - jest tani. Koszt opakowania 50 ml to ok. 10 złotych.