Odżywki do rzęs mają przyszłość

Choć brwi ostatnimi czasy znikają z pola widzenia - utlenione, niepodkreślone lub pozostawione samym sobie - rzęsy od kilku lat cieszą się niegasnącym powodzeniem. I mają być długie, gęste i wyraźne.
/ 01.02.2011 07:04

Choć brwi ostatnimi czasy znikają z pola widzenia - utlenione, niepodkreślone lub pozostawione samym sobie - rzęsy od kilku lat cieszą się niegasnącym powodzeniem. I mają być długie, gęste i wyraźne.

Są więc maskary obiecujące cuda i rzadko dotrzymujące słowa, są drogie i niszczące naturalne włoski sztuczne rzęsy. Wybór - trzeba przyznać - mało zadawalający. Dlatego obietnica magicznego serum, które pobudzi do wzrostu naszą własną oprawę oczu jest tak kusząca.

W Stanach pionierem na rynku stała się firma Latisse, która dwa lata temu wypuściła na rynek innowacyjny lek na receptę, który miał zapewniać kobietom np. po chemioterapii, odhodowanie nowych, dłuższych i grubszy rzęs. Wszystko za sprawą komórki zwanej bimatoprost, która przedłuża cykl wzrostu rzęsy ograniczając jej wypadanie. Lek okazał się sukcesem i jak to na rynku, natychmiast pojawiły się tańsze, bardziej dostępne zamienniki rewolucyjnego forum kosztujące obecnie w Ameryce od 15 do 125 dolarów.

Zasada działania jest ta sama - wydłużenie cyklu życia rzęsy umożliwia zwiększenie ich długości i gęstości zarazem, zaś dodatkowe, tradycyjne składniki jak prowitamina B5 wzmacniają i nawilżają włoski. To ostatnie, to raczej efekt estetyczny niż jakiś wielki cud i dlatego tak wiele z nas bywa rozczarowanych tanimi odżywkami w żelu, które tak naprawdę tylko podkreślają rzęsy mokrością.

Cały proces regeneracji nowymi specyfikami trwa cztery do sześciu tygodni i wymaga nakładania serum na korzonki rzęs dwa razy dziennie. Skutki uboczne owszem się pojawiają, ale ograniczone są zwykle do swędzenia, podrażnienia i zaczerwienienie oka - czyli czegoś, co kobieta jest zdecydowanie w stanie ścierpieć dla urody.

Jeśli szukałybyście zagranicą tych magicznych odżywek to polecić można Lorac Multiplex 3D Lashes, L'Oréal Double Extend czy M.A.C. Haute & Naughty Lash. Niestety, u nas wciąż jeszcze królują typowe nawilżające żele cieszące się lepszą i gorszą sławą.

Te najlepsze to:

L'Oreal, Serum Re-Activant Cils, Serum reaktywujące rzęsy
Arginina, seryna i kwas glutaminowy pobudzają wzrost, woski i cerwidy chronią, zaś Centell asiatica ma przedłużać fazę życia rzęsy. Cena: 50 zł /7,5 ml

Talika, Lipocils, Odżywka do rzęs w żelu
Rynkowa legenda z odpowiednią ceną. Pokrzywa stymuluje wzrost, kasztanowiec stymuluje krążenie, allantoina nawilża zaś hamamelis i ziele St, John’s działają przeciwzapalnie. Cena: 100 zł / 10 ml.

Mavala, Double-Lash, Olejek
Odżywcza terapia Multi-proteinowa prosto ze Szwajcarii ma wydłużać rzęsy i powodować pojawianie się nowych. Do aplikowania bezpośrednio na rzęsy jak maskara - może być jako baza pod tusz. Cena 60 zł / 10ml.