Odżyw swoją skórę od wewnątrz

Odżyw swoją skórę od wewnątrz

Jeśli Twoja skóra stała się mało elastyczna i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki, możesz odżywić ją nie tylko od zewnątrz, ale również od środka.
/ 10.06.2010 15:13
Odżyw swoją skórę od wewnątrz

W tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest preparat na bazie wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy dostarczany organizmowi gromadzi wodę w skórze właściwej dbając w ten sposób o jej poziom nawilżenia. Ponadto likwiduje uczucie ściągnięcia skóry. Stanowi on wypełnienie między włóknami kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Białko kolagenowe jest naturalnym składnikiem produkowanym przez nasz organizm.

Zobacz także: Zabiegi anti aging w domu

Niestety po dwudziestym roku życia zaczyna go w organizmie bywać, dlatego jeśli chcemy dłużej cieszyć się gładką skórą bez zmarszczek, ważne jest, aby uzupełniać jego niedobory.

Na równi z kolagenem stoi wyżej wspomniany kwas hialuronowy, który nawilża skórę od wewnątrz nadając jej gładkość i elastyczność. Już po kilku tygodniach stosowania zawierającego go preparatu widać, jak drobne zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu. Preparaty z kwasem hialuronowym doskonale uzupełniają codzienną pielęgnację skóry kosmetykami. Ważne jednak, aby preparat zawierał wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy, gdyż jego znaczną obecnością w organizmie mogą poszczycić się tylko… dzieci – czym jesteśmy starsi tym więcej mamy w organizmie krótkich łańcuchów tego kwasu, co nie sprzyja niestety ani zdrowiu, ani urodzie.

Zobacz także: Domowe zabiegi anti aging\

źródło: main message