Odmłodzone spojrzenie - wywiad z pacjentką po korekcji powiek

Moje górne powieki były obwisłe i pomarszczone, do tego miałam brzydkie worki pod oczami. Przez to cała twarz wyglądała na zmęczoną i dodawała mi lat. Próbowałam się ratować dobrymi i drogimi kremami, ale to nic nie pomagało.
/ 10.07.2007 14:40
W styczniu przeszła Pani zabieg korekcji powiek. Co Panią skłoniło do podjęcia tej decyzji?
Moje górne powieki były obwisłe i pomarszczone, do tego miałam brzydkie worki pod oczami. Przez to cała twarz wyglądała na zmęczoną i dodawała mi lat. Próbowałam się ratować dobrymi i drogimi kremami, ale to nic nie pomagało. Nie mogłam też ukryć wiszących powiek pod makijażem. Makijaż na takich oczach nie jest trwały, cienie zaraz się wałkują. Jestem stomatologiem i worki przeszkadzały mi w noszeniu okularów, które są w tej pracy niezbędne. Poza tym byłam świadoma, że z czasem te zmiany jeszcze bardziej się nasilą i mogę nawet gorzej widzieć.

Odmłodzone spojrzenie - wywiad z pacjentką po korekcji powiek

Jak się Pani czuje z nowymi powiekami? Czy rezultat operacji spełnił Pani oczekiwania?
Zdecydowanie tak, odzyskałam świeże i młode spojrzenie, a to zmienia na korzyść całą twarz. Oczy i rzęsy stały się teraz bardziej widoczne. Zniknęły te straszne wory pod oczami. Zbieram dużo komplementów od rodziny, znajomych i pacjentów, że tak promiennie i pogodnie wyglądam. Czuje się młodsza i atrakcyjniejsza. Nie krępuję się widoku swojej buzi, kiedy mój pacjent na fotelu przygląda się jej z bliska. A wcześniej stresowałam się, że wyglądam tak staro. Teraz mogę wreszcie z przyjemnością się pomalować. Nie mam kłopotu z nakładaniem cieni i tuszowaniem rzęs. Makijaż znacznie lepiej się trzyma.

Przed operacją
operacja powiekprzed operacją

Jak się Pani czuła tuż po operacji? Czy powrót do normalnego funkcjonowania nastąpił szybko?

Już po kilku godzinach „po” z opatrunkiem na oczach mogłam wrócić do domu. Czułam takie lekkie szczypanie i ciągnięcie, ale nie był to jakiś duży ból. Przez pierwsze 3 dni robiłam sobie okłady z lodu, żeby zredukować zasinienie i obrzęk. Po 5 dniach lekarz zdjął mi szwy. Musiałam bardzo delikatnie przemywać oczy i stosowałam krople, gdy łzawiły. Po tygodniu mogłam już zrobić lekki makijaż, żeby zatuszować zaczerwienienie. Szczęśliwie już po 2 tygodniach wróciłam do pracy, najpierw na kilka godzin, bo nie chciałam od razu przemęczać oczu, co jest typowe w moim zawodzie. Ważne, żeby przez kilka tygodni nosić okulary przeciwsłoneczne, które chronią przed silnym wiatrem i słońcem. Po kilku tygodniach powieki bardzo ładnie się zagoiły, zniknęło zasinienie, teraz blizny są praktycznie niewidoczne.

A przed samym zabiegiem nie obawiała się Pani interwencji chirurgicznej i ewentualnych komplikacji?

Rzeczywiście, na początku miałam trochę obaw, w końcu każda operacja niesie za sobą pewne ryzyko. Ale lekarz, pod którego opiekę się dostałam, na konsultacji przed zabiegiem uspokoił mnie i wzbudził zaufanie. Cierpliwie wyjaśnił mi technikę operacji, wypytał o mój stan zdrowia i upewnił się, czy w moim przypadku nie ma przeciwwskazań do niej. Szczerze uprzedził o ewentualnych dolegliwościach, które mogą się pojawić po. Dzięki temu, że zostałam solidnie poinformowana, na co się decyduję, rozwiały się moje wątpliwości. I teraz kilka miesięcy po zabiegu mogę stwierdzić z całą pewnością, że nie myliłam się. To świetny chirurg.

Jak dotarła Pani do swojego lekarza? Czy może Pani doradzić innym zainteresowanym, czym się kierować w wyborze specjalisty i kliniki?

Na początku przeglądałam prasę kobiecą i wynotowałam sobie kilkanaście różnych adresów. Zaczęłam dzwonić do nich i pytać, ale dalej czułam się zagubiona, bo każda klinika reklamowała się jako najlepsza. Aż któregoś dnia syn znalazł w Internecie adres niezależnego doradcy chirurgii plastycznej IQ MEDICA. To oni bezpłatnie znaleźli dla mnie chirurga specjalizującego się od lat w korekcji powiek, umówili mnie na konsultację, pomogli załatwić formalności przed i po zabiegu.

Po operacji
korekcja powiekpo operacji

Dlaczego warto się zgłosić właśnie do specjalisty?

Podejmując tak ważną decyzję, jak poddanie się operacji plastycznej, powinno się zasięgnąć porady fachowców, którzy znają ten rynek i wiedzą, jak zminimalizować ryzyko. Po co niepotrzebnie narażać się na zabieg u lekarza, którego umiejętności nie jesteśmy pewni? Polecam wszystkim skontaktowanie się z IQ MEDICA, zwłaszcza że taka porada nic nie kosztuje. Doradcy pomagają w wyborze odpowiedniego lekarza za względu na konkretny problem danej pacjentki. Kierują pacjentów do sprawdzonych i doświadczonych specjalistów, którym bez obaw można powierzyć swoje zdrowie.

Dziękujemy za rozmowę.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/28.06.2016 21:12
Ostatnio wnikliwie zgłębiałam temat, bo sama mam duży problem z nadmiarem skóry na powiekach. Dlatego jestem już po zabiegu Plasm AGE w Medycynie Młodości. Wcześniej miałam zamiar usunąć ten nadmiar skóry chirurgicznie, ale doktor Brumer doradziła mi zabieg z użyciem plazmy. Plazma odparowuje skórę i tym samym usuwa jej nadmiar. Po zabiegu potrzeba niestety trochę czasu rekonwalescencji. Ja jestem tydzień po i właśnie schodzą mi z powiek brązowe strupki. Cieszę się, bo już teraz widzę, że mam bardziej otwarte oko i mniej skóry na górnej powiece. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. Mogę już chyba śmiało powiedzieć, że zabieg się udał. :-)))
/01.10.2010 14:08
Czytałam o tej klinice w Joy'u i Cosmo. Podobno blepharoplastykę przeprowadzają tam bardzo profesjonalnie. Zresztą efekty widać na zdjęciach. To naprawdę odejmuje z 10 lat! Zupełnie zmienia twarz. Jak mi przybędzie lat i będę miała takie spuchnięte oczy jak moja mama, to chętnie się poddam takiemu zabiegowi. Mama jest starej daty - nie chce.