Odmładzanie szyi

Zdradza wiek lepiej niż twarz i potrafi oszpecić nawet piękną, młodą sylwetką. Jeśli o szyję nie zadbałaś wystarczająco zawczasu możesz skorzystać z dorobku medycyny estetycznej.
/ 14.03.2013 07:29

Zdradza wiek lepiej niż twarz i potrafi oszpecić nawet piękną, młodą sylwetką. Jeśli o szyję nie zadbałaś wystarczająco zawczasu możesz skorzystać z dorobku medycyny estetycznej.

Odmładzanie szyi

depositphotos.com

Kto przeżyje swoją szyję
Skóra na szyi jest dwa razy cieńsza niż ta policzkach – ma jedynie dwa milimetry a przy tym musi sprostać wymagającej funkcji ciągłego kręcenia głową, pochylania, przekrzywiania. Na dodatek, szyja bywa nieustannie zaniedbywana przez kobiety, które przez całe życie skupiają się na cerze i dopiero któregoś dnia dostrzegają w lustrze, że z tułowiem łączy je smutny, pofałdowany, obwisły komin. Pozostaje tylko nosić golf… albo zaufać specjalistom.

Techniki wygładzania szyi
Na szczęście bowiem szyi nie lekceważą kosmetolodzy i chirurdzy plastyczni, wiedząc, że kobiety będą chciały kiedyś odmłodzić się i poniżej brody. Oto co oferuje się na świecie zatroskanym szyjom…

Mezoterapia – szyję można ostrzykiwać maleńkimi igłami wprowadzając pod skórę odżywczy koktajl, który zmusza ją do regeneracji i znaczącej odbudowy. Naukowcy znaleźli już technikę super małych igieł, których praktycznie nie czuć i które przykłada się do szyi za pomocą specjalnego wałka oszczędzając klientce bólu.

Podczerwień – lampy LED emitujące promieniowanie podczerwone wykorzystuje się do naświetlania skóry szyi aby podgrzać komórki skóry i sprowokować je do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kilka seansów potrafi widocznie odmłodzić szyję a efekt utrzymuje się nawet do roku.

Botoks – na szyję można również używać toksyny botulinowej, która rozluźnia spięte mięśnie i ścięgna i wygładza skórę dając efekt liftingu. Niestety, ta technika również wiąże się z ostrzykiwaniem i nie jest specjalnie trwała – efekt znika po 3-6 miesiącach.

Laser – zupełną nowością dla szyi jest wykorzystanie zaawansowanej techniki lasera SMA, który wysyła miliony mini-impulsów do wnętrza skóry i zupełnie bezboleśnie stymuluje regenerację skóry, która po 2-4 tygodniach potrafi sama pozbyć się większości zmarszczek i obwisłości. Procedurę, niestety kosztowną, powtarzać trzeba co 2-3 lata.

Lifting – bardzo poważne zmiany czasowe na skórze szyi wymagać mogą niestety interwencji chirurga, który odpowiednio natnie skórę koło ucha i naciągnie ją aby zabrać z metryki koło 10 lat. Operacja nie wiąże się z większymi niegodnościami czy skutkami ubocznymi ale jest bardzo droga.

Prewencja
Powiedziawszy to wszystko o medycynie estetycznej, nie sposób jeszcze raz nie podkreślić znaczenia profilaktyki i odpowiedniego dbania o szyję póki jeszcze jest na to czas. Oto kilka wskazówek, o których powinnaś pamiętać:

  • Gdy skończysz trzydzieści lat obowiązkowo stosuj na skórę szyi i dekoltu krem przeciwzmarszczkowy. Wklepuj go i lekko masuj kolistymi ruchami aby wspomóc wchłanianie i pobudzić tkankę.
  • Gimnastykuj szyję codziennie wyciągając ją wysoko do góry z językiem przyciśniętym do górnego podniebienia. Wytrzymuj w tej pozycji dziesięć sekund i rozluźniaj się.
  • Nie bój się peelingu – chociaż skóra szyi jest delikatna, bardzo przydaje jej się tygodniowe złuszczanie z użyciem peelingu enzymatycznego.
  • Uważaj na perfumy – spryskiwanie nimi szyi prowadzi do alergii, zapaleń, powstawania przebarwień. Perfumujemy tylko ubrania a szyję chronimy zawsze na dworze filtrem UV.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/02.03.2019 11:01
nie ma co iść pod skalpel skoro jest teraz opcja usunięcia wiotkiej skóry urządzeniem Hifu - bardzo przyjemny zabieg, byłam nam nim w SC Beauty Clinic i jestem bardzo zadowolona z efektów, doszło do napięcia skóra a efekt jest bardzo porównywalny do liftingu operacyjnego
/27.11.2017 19:12
Na takie problemy, warto się przejść na zabieg “Venus Freeze” w Vici Clinic w Krakowie. Generalnie zabieg bardzo wyraźnie odmładza i ujędrnia skórę, a efekty są widoczne już po pierwszym razie. Ja byłam i polecam.
/01.03.2017 09:21
Bardzo opłaca się kupić zabieg na twarz i szyję zamiast tylko na szyję lub dekolt. U mnie sprawdziła się mezoterapia mikroigłowa. Skóra jakby odżyła, jest teraz bardziej jędrna. Byłam dopiero raz w Esthetic SPA, ale zapisałam się na następny.
POKAŻ KOMENTARZE (4)