Odchudzanie na zimno - kriolipoliza

Odchudzanie w dobie intensywnego rozwoju medycyny może być bardzo proste. Kriolipoliza jest zabiegiem zamrażania tkanki tłuszczowej w celu nieinwazyjnego wymodelowania wybranych partii ciała. Jaka jest skuteczność zabiegu i czy jest on bezpieczny?
/ 06.11.2012 10:05

Opracowana przed kilkoma laty przez amerykańskich naukowców koncepcja kriolipolizy polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno, co powoduje jej uszkodzenie. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, w skutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie obumierania czyli apoptozy. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Zabieg przeprowadzany jest na niewielkich obszarach ciała, w miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się niechciane fałdki – na brzuchu, plecach czy udach. Czy pomimo zastosowania niskich temperatur taki sposób walki z niedoskonałościami figury jest bezpieczny? 

Zobacz też: Jak sobie poradzić z trądzikiem i tłustą cerą?

Jak przebiega kriolipoliza?

- Dzięki nowoczesnej formule CryotechnologyTM wykorzystywanej w zabiegach kriolipolizy możliwe jest precyzyjne określenie czasu chłodzenia, co całkowicie eliminuje ryzyko uszkodzenia skóry właściwej i naskórka, jak również wyklucza skutki uboczne w postaci zaczerwienień czy siniaków – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny aplikator, który przykładany do skóry zasysa ją i ochładza tkankę tłuszczową na wybranym obszarze. – Parametry zabiegu Cryotechnology dopasowują się do obszaru, na którym jest wykonywany. Precyzyjnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczność bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Zabieg można wykonywać równocześnie na dwóch wybranych partiach ciała. Innowacyjne urządzenie oprócz precyzji i wysokiego bezpieczeństwa pozwala na łączenie kriolipolizy z innymi metodami wykorzystującymi drenaż
i prąd RF do modelowania sylwetki
– dodaje specjalista z firmy SHAR-POL.

Zobacz też: Jaki jest najlepszy sposób depilacji, gdy ma się wrażliwą skórę?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej nie wymaga okresu rekonwalescencji. Można je wykonać w gabinetach medycznych oraz kosmetycznych.

Zobacz też: Jak dbać o wrażliwą cerę?

wyszczuplanie

Efekty kriolipolizy

Rezultaty nie są widoczne zaraz po zabiegu. Uszkodzone komórki tłuszczowe uwalniane są bowiem z organizmu stopniowo, co powoduje powolne wysmuklenie ciała. Pomimo tego, że kriolipoliza wykonywana jest bez nacięć chirurgicznych i igieł to usuwa aż do 40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Aby zwiększyć jej skuteczność warto kilka razy powtórzyć cały proces, najlepiej w odstępach ok. 6 tygodni.

Zobacz też: Fotouczulające działanie leków

Zabieg kriolipolizy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. Nowoczesna metoda w połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnością fizyczną pozwala osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.

Źródło: Materiały prasowe Royal Brand PR

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/20.07.2015 15:18
hej, ja tez jestem zadowolona z zabiegów kriolipolizy, jestem po 3 zabiegach, robiłam na brzuch i uda, efekty super, pozbyłam się zbędnego tłuszczyku, ja robiłam w bytomskiej klinice Amaryllis wystawili na gruponie ten zabieg w bardzo fajnej cenie,
/12.09.2013 19:40
Wypróbowałam kriolipolizę i jestem zachwycona. Efekty u mnie były widoczne już po dwóch tygodniach na brzuchu, robiłam też na uda i tu na efekt musiałam poczekać trochę dłużej ale jest za to widoczny na pierwszy rzut oka. Ja robiłam maszyną LipoCryo w Poznaniu na Wildzie w Efektowni
/13.06.2013 19:24
Znalazałam małe conieco o kriolipolizie: http://www.przelomwodchudzaniu.pl/18,kriolipoliza.html Treść zachęca, na stronie na profilu Facebookowym sporo dobrych opinii. A czy ktoś stąd może się wypowiedzieć na ten temat???
POKAŻ KOMENTARZE (4)