Nowoczesne depilatory elektryczne

Każdy sposób depilacji ma swoje zagorzałe fanki i zdecydowane przeciwniczki. Pomiędzy tradycyjnym krótkodystansowym goleniem, a kosztownym, acz efektywnym laserem, znajdują się elektryczne depilatory, których najnowocześniejsze modele zaspokoją najbardziej wybredne gusta.
/ 29.01.2008 23:54
Każdy sposób depilacji ma swoje zagorzałe fanki i zdecydowane przeciwniczki. Pomiędzy tradycyjnym krótkodystansowym goleniem, a kosztownym, acz efektywnym laserem, znajdują się elektryczne depilatory, których najnowocześniejsze modele zaspokoją najbardziej wybredne gusta.

Dotychczas największym minusem elektrycznej depilacji był ból, który skutecznie zniechęcał większość kobiet. Dziś producenci prześcigają się w pomysłach jak zminimalizować ten dyskomfort. Najnowszym hitem są nakładki i rękawice chłodzące. Zimno obniża bolesność usuwania włosków i dodatkowo zabezpiecza skórę przed ewentualnymi skutkami ubocznymi – zaczerwienieniem i podrażnieniami. Dodatkowo mamy możliwość wyboru modelu z systemem masażu ultradźwiękami lub mikropulsacją, które likwidują nieprzyjemne odczucia, jak również specjalnych nakładek z mniejszą ilością pęset, do których się łatwiej przekonać. Trzeba podkreślić, że ból występuje zwykle tylko przy pierwszych kilku zabiegach – potem skóra przyzwyczaja się i możemy do woli korzystać z wygody, jaką zapewnia depilator.

Kolejnym udogodnieniem technicznym są specjalne zestawy nakładek do wrażliwych części ciała. Zwykle ich kształt dopasowany jest specjalnie do anatomii pach i okolic bikini, zaś dyski depilujące wykonane są z hipoalergicznych materiałów, nie powodujących podrażnień. W niektórych ofertach znajdziemy również nakładki do depilacji twarzy. Dla zaoszczędzenia czasu mamy z kolei do wyboru nakładki zwiększające powierzchnię depilowanej skóry – należy się wszak liczyć z tym, że możmy stracić wtedy trochę na skuteczności.

Jeśli chodzi o dokładność depilacji, i tu nastąpił duży postęp w porównaniu z urządzeniami dostępnymi na rynku jeszcze kilka lat temu. Ceramiczne dyski działają coraz skuteczniej umożliwiając usuwanie już bardzo małych (nawet 0,5 mm) włosków. Podwójne często głowice działają tak, że skóra jest podtrzymywana, przez co łatwiej usunąć włosek wraz cebulką. Są również modele z własną lampką, która znacznie ułatwia zabieg, podświetlając punktowo depilowany obszar ciała.

Wybierając depilator zwróćmy też uwagę na aspekt higieniczny. Głowica powinna być łatwa do demontażu i zaopatrzona w specjalną szczoteczkę. Są modele, w których dopuszcza się mycie głowicy pod wodą – w każdym wypadku należy regularnie przecierać dyski wacikiem nasączonym środkiem odkażającym.

Na polskim rynku ostatnie hity to modele Ice Premium Philipsa oraz Silk-epil Xelle Brauna. Oba są wielofunkcyjne, przyjemne w obsłudze i o bardzo ciekawej kobiecej stylistyce.

Agata Chabierska