Nowa błona dziewicza

Błona dziewicza nie jest z punktu widzenia fizjologii do niczego potrzebna. Jej odtworzenie bywa jednak ważnym czynnikiem psychologicznym lub może wynikać z uwarunkowań kulturowo - społecznych.

Błona dziewicza nie jest z punktu widzenia fizjologii do niczego potrzebna. Jej odtworzenie bywa jednak ważnym czynnikiem psychologicznym lub może wynikać z uwarunkowań kulturowo - społecznych.

Nowa błona dziewicza

Fot. Dreamstime

Zdarza się, że kobieta żałuje, iż ten „pierwszy raz" odbył się z nieodpowiednim człowiekiem. Gdy więc pojawia się w jej życiu ten właściwy, chce mu podarować siebie, jako dziewicę.

Zdarzają się też kobiety, które urodziły się z brakiem lub niedorozwojem błony dziewiczej. Jak mówi Robert Pietras z Przewodnika Medycyny Estetycznej PEMed.pl, osobnym przypadkiem są ofiary gwałtów, które decydują się na rekonstrukcję błony w ramach terapii, aby znów poczuć się nietknięte. Pomaga to im w powrocie do normalnego życia i w odzyskaniu równowagi psychicznej.

Mówiąc o odtworzeniu błony dziewiczej trudno nie wspomnieć o przykrym zjawisku sprzedawania się na rynku usług seksualnych. Niektórzy mężczyźni są skłonni zapłacić za noc z dziewicą, dlatego kobiety, traktujące siebie, jak towar, decydują się na poddanie się zabiegowi.

Przed wieloma laty, w społeczeństwach, dla których dziewictwo było szczególną wartością, kobiety uciekały się do najróżniejszych sposobów, mających zamarkować obecność nienaruszonej błony dziewiczej. W tym celu do pochwy wprowadzano np. pęcherze rybne, wypełnione krwią. Stosowano też tak drastyczne metody, jak użycie siatki z pakułów oraz proszku szklanego, w celu wywołania krwawienia podczas stosunku.

Rekonstrukcja błony dziewiczej (hymenoplastyka) nie jest skomplikowanym zabiegiem. Trwa około 30 - 60 minut i najczęściej jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na nacięciu, oderwaniu i zszyciu strzępków błony, znajdującej się na ściankach macicy lub na wykształceniu jej ze ścianek pochwy. Odtworzona błona nie jest więc sztucznym implantem, ale naturalną tkanką, znajdującą się w ciele kobiety. Przy stosunku wrażenia są identyczne, jak przy pierwszej w życiu defloracji - może wystąpić niewielkie krwawienie i ból.

Źródło: Materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
brak mi słów...