Nitkowanie czyli depilacja twarzy

Sezon na pozbywanie się owłosienia już dawno się rozpoczął. Dla ciała wybieramy najczęściej żyletkę, kremy i woskowanie. A jak najlepiej wydepilować nieznośne brwi?
/ 26.06.2012 06:48

Sezon na pozbywanie się owłosienia już dawno się rozpoczął. Dla ciała wybieramy najczęściej żyletkę, kremy i woskowanie. A jak najlepiej wydepilować nieznośne brwi?

Nitkowanie brwiincensesalon.com

Nitkowanie to technika znana już starożytnym – tak niechcianych włosków pozbywały się przed wiekami mieszkanki Chin i Indii. Dziś, jak wiele prawdawnych mądrości, ta prosta acz skuteczna depilacja wraca do łask w cywlizowanym świecie Zachodu, zdobywając rzecze stałych klientek nawet w najbardziej renomowanych gabinetach kosmetycznych.

Na czym to polega?
Niktowanie to w skrócie usuwanie owłosienia za pomocą skręconych bawełnianych nici, które rolowane w pobliżu niechcianych włosków wyrwyają je z cebulkami. Technika ta wymaga od przeprowadzającego dużo wprawy, bowiem nić trzyma się w jednej strony w ręce, w drugiej… w zębach. Środek nici kosmetyczka podtrzymuje dwoma palcami prawej dłoni aby łatwo manewrować depilacją.

Nitkowanie brwi

fot. top1one.co.uk

Tym sposobem można wydepilować brwi, wąsik, policzki, skronie szyję oraz czoło.

Czy warto?
Nitkowanie jest zdecydowanie najzdrowszą z metod depilacji – nie podrażnia skóry chemikaliami, nie stwarza zagrożenia wrastających włosów. Z wprawioną kosmetyczką taki zabieg jest szybki, efektywny i niedrogi – ceny w polskich salonach to 10 złotych za wąsik, 15 zł brwi, 35 zł za całą twarz.
Dobrze wykonane nitkowanie nie boli i nie powoduje żadnych dolegliwości ze strony skóry, więc mogą z niego korzystać nawet osoby o wrażliwej, delikantej cerze. Rezultat utrzymuje się 2-4 tygodnie.

Jakieś minusy?
Nitkowanie jest jeszcze na tyle nie rozpowszechnione, że trudno znaleźć w okolicy prawdziwego specjalistę – a bez tego o dobrze wykonanym, bezbolesnym zabiegu nie ma mowy. Poza tym, nitkowanie nie działa w zagięciach skóry, więc jego zakres jest ograniczony, zaś przy poważnym trądziku istnieje ryzyko podrażnienia i rozrposzenia zmian po całej twarzy.
 

Nitkowanie brwifot. beyondbeautydayspa.com