Kontakty seksualne niosą ze sobą ryzyko zarażenia się chorobami wenerycznymi pochodzenia bakteryjnego

Nim wybierzemy się do salonu tatuażu, czyli na co zwrócić uwagę...

Marzyłeś o nim od dawna. Oglądałeś wzory, zastanawiałeś się nad częścią ciała na której ma się pojawić nowa ozdoba, myślałeś nad szczegółami. Decyzja zapadła. Jutro wybierasz się do salonu. Już jutro będziesz mógł się z niego cieszyć. Ale czy jesteś pewny, że jesteś dobrze przygotowany do jutrzejszego dnia?
/ 25.10.2010 17:46
Kontakty seksualne niosą ze sobą ryzyko zarażenia się chorobami wenerycznymi pochodzenia bakteryjnego

Pamiątka na całe życie

Tatuaż to coś, co będzie ci towarzyszyć całe życie. Decydując się na niego podejmujesz swego rodzaju trwałe zobowiązanie. Jeśli myślisz „przecież zawsze go mogę usunąć” z pewnością nie jesteś gotowy na zrobienie tatuażu.

Wybór wzoru

Jednym z pierwszych pytań jakie powinieneś sobie zadać nim zdecydujesz się na tatuaż jest „dlaczego chcę to zrobić”? Jednym z najczęstszych powodów jest wyrażenie jakichś emocji lub ideałów. Warto w tym miejscu jeszcze raz zaznaczyć – tatuaż jest na całe życie. Pomyśl 10 razy zanim zdecydujesz się na wytatuowanie imienia ukochanej osoby lub wyrażenie swych poglądów religijnych (bądź co gorsza – politycznych). Wierz lub nie, ale każda z tych rzeczy może się zmienić. A tatuaż zostaje…

Polecamy: Czy warto zrobić makijaż permanentny?

Wybór miejsca

Unikaj miejsc eksponowanych. Co prawda rośnie popularność tatuaży, lecz mimo wszystko nadal nie są one akceptowane społecznie. Może się później okazać, że będziesz miał problem z podjęciem pracy jeśli na twym ramieniu na dobre zamieszka smok lub roznegliżowana panienka.

Kolorowy czy czarno-biały?

Kolorowe tatuaże są trudniejsze do usunięcia za pomocą laseroterapii (która obecnie jest najskuteczniejszą formą usuwania tatuaży). Praktycznie niemożliwy do usunięcia jest pigment żółty.

Odpowiednie miejsce

Równie ważne (o ile nie ważniejsze) jak to CO chcemy wytatuować jest to, GDZIE chcemy to zrobić. Wybór odpowiedniego salonu tatuażu jest kwestią niezwykle ważną. Powinniśmy poszukać informacji w Internecie, poznać opinie innych osób, które robiły sobie tatuaż właśnie w tym salonie, który wybraliśmy. Nim udamy się do wybranego studio w celu wykonania tatuażu warto wcześniej wybrać się do niego, by poznać warunki tam panujące. To na co powinniśmy zwrócić uwagę to przede wszystkim czystość miejsca. Poprośmy o pokazanie gabinetu zabiegowego – miejsce to musi być sterylne!

Podczas samego zaś zabiegu zwróćmy uwagę czy nasz „oprawca” zachowuje zasady aseptyki; czy używa jednorazowych lub wysterylizowanych narzędzi, rękawiczek, czy umył ręce przed zabiegiem itp. Jeśli coś nas zaniepokoi nie bójmy się zwrócić uwagi! Pamiętajmy, że w końcu chodzi o nasze zdrowie. A to mamy tylko jedno.

Przeczytaj również: Zanim wejdziesz do gabinetu chirurga plastycznego