Niebezpieczny makijaż nastolatek

Dziewczynki nadużywające popularnych dziecięcych kosmetyków mogę być narażone na zwiększone ryzyko raka piersi!
/ 13.06.2019 23:01

Dziewczynki nadużywające popularnych dziecięcych kosmetyków mogę być narażone na zwiększone ryzyko raka piersi!

Naukowcy badający wpływ chemicznych substancji wykorzystywanych do produkcji truskawkowych pudrów i lawendowych płynów do kąpieli odkryli, że wiele spośród nich zaburza system hormonalny nastolatek. Chemiczne związki zawierają bowiem toksyny, obecne również w pestycydach, plastiku oraz niektórych lekach, łatwo absorbowane zwłaszcza przez młode organizmy i powodujące zwiększone wydzielanie estrogenu.

Niebezpieczny makijaż nastolatek

Ciągły podwyższony poziom tego żeńskiego hormonu, szczególnie w okresie dojrzewania, w wielu przypadkach znacząco zwiększa zagrożenie rakiem piersi.

Naukowcy podkreślają, że ciała nastolatek ogólnie obciążone są dużą ilością toksyn z powodu nowoczesnego trybu życia i dodatkowe wystawianie ich na wpływ aplikowanych obficie i prosto na skórę kosmetyków nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli już więc nasza córka czy siostra nie potrafi obyć się bez toaletowych przyjemności, kupujmy zawsze droższe, ale bezpieczne kosmetyki naturalne, najlepiej z atestem ekologicznym.Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/13.12.2012 16:11
fajne laski na tej fotce nawet :D
/24.03.2010 20:48
Moim zdaniem można się malować , ale z umysłem .. ja mam 13 lati mam tylko błyszczyk , bezodorant , i czasem trochę różu nakładam , ale taką ociupinkę, że aż żall .. a te "dziewczynki" są porąbane skoro nawet czasem , przeważnie nie wiedzą co to jest zalotka i nawet nie wiedzą jak się nakłada podkład i mają to źle zrobione na buzi a w dodatku podkłąd jest pomarańczowy .. to mnie rozwala .. naprawdę .. nadmierne malowanie się powinno być jak najbardziej zabronione .. dla mnie "kolorowe" kosmetyki mogły by nie istnieć .. ważna jest wazelina , bezodorant , szmpon , mydło , jakiś płyn higieny intymnej może balsam i tyle ..
/08.11.2010 15:03
chyba dezodorant
POKAŻ KOMENTARZE (2)