POLECAMY

Nie jestem chirurgiem plastykiem i nie kroję

Gdy na pytanie - czym się pani zajmuje? - odpowiadam, że jestem dermatologiem, wszystko jest jasne, ale gdy mówię, że specjalistką medycyny estetycznej, już takie nie jest.
Nie jestem chirurgiem plastykiem i nie kroję
Często moi rozmówcy myślą, że jestem chirurgiem plastykiem i kroję pacjentów. Nie. Nikogo nie kroję, a wprost przeciwnie, wykonuję zabiegi małoinwazyjne, które pozwalają pacjentom na poprawę ich wyglądu bez użycia skalpela, a nawet utrzymując ich skórę w dobrej kondycji przez wiele lat, opóźniam moment, kiedy interwencja chirurgiczna może być im potrzebna.

Czym jest medycyna estetyczna?
Jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny. Miliony pacjentów na całym świecie korzystają z jej dobrodziejstw, a ich liczba stale rośnie.
Medycyna estetyczna=medycyna anti-aging=medycyna przeciwstarzeniowa ogólnie rzecz ujmując zajmuje się całościowo pacjentem,w celu poprawy jego wyglądu i utrzymania go w jak najlepszej kondycji i zdrowiu przez długie lata.
Oczywiście większość z was słyszała o typowych zabiegach poprawiających jakość skóry: peelingach, złuszczaniu, botoksie, wypełniaczach zmarszczek,mezoterapii.
Są to tzw.”zabiegi lunchowe”, gdyż w krótkim czasie,nawet podczas przerwy na lunch pozwalają na uzyskanie szybkich efektów poprawy wyglądu i w zasadzie natychmiastowy powrót do aktywności zawodowej czy towarzyskiej,bez konieczności urlopu,zwolnienia lekarskiego czy ukrywania się przed znajomymi.

Czego powinniście oczekiwać od dobrego specjalisty medycyny estetycznej?
Na pewno nie tego,że odrazu podczas pierwszego spotkania coś wam wstrzyknie.Zawsze wszelkie zabiegi powinny być poprzedzone prawidłowo przeprowadzoną konsultacją.
Lekarz musi poznać wasz wiek,oczekiwania,ocenić stan skóry,tryb życia-stres,palenie papierosów,nieprawidłowe odżywianie,brak snu-tak,tak, to wszystko ma wpływ na to jak wyglądacie, niestety..
Na podstawie zebranych informacji powinien wam ustalić plan zabiegów indywidualnie dobranych do waszych potrzeb i możliwości/czasowych, zawodowych a nawet finansowych/, czasem,gdy to konieczne zlecić dodatkowe badania np.poziom hormonów,dobrać odpowiednią suplementację doustną:witaminy,mikroelementy,kwasy omega itp.
Zawsze powinniście być dokładnie poinformowani co,kiedy i po co macie wstrzykiwane,gdyż na rynku istnieje wiele preparatów i nie wszystkie i nie zawsze są dobrej jakości.
Nie należy się wstydzić lekarza o wszystko pytać,a napewno należy unikać takiego, który nie lubi na wasze pytania odpowiadać.

Blog Oli Jagielskiej - http://www.olajagielska.polki.pl/
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)