POLECAMY

Nici liftingujące – fakty i mity

Na czym polega zabieg z użyciem nici liftingujących (First Lift PDO) i czy jest on bezpieczny dla organizmu? Czy to prawda, że nici rozpuszczają się w tkance? Poznaj fakty i mity związane z z nićmi liftingującymi!

skóra

fot. Fotolia

1. Mit: nici liftingujące nie rozpuszczają się w tkance

Prawda: Nici liftingujące PDO wykonane są z polidioksanonu, tzn. z substancji czynnej, która po ok. 8 miesiącach od wprowadzenia w skórę rozpuszcza się w tkance całkowicie naturalnie (w odróżnieniu od wcześniej stosowanych np. złotych nici). Zanim jednak nić liftingująca PDO ulegnie rozpuszczeniu, pomaga wyprodukować nowy kolagen i pobudza syntezę naturalnego kwasu hialuronowego, jednocześnie stymulując fibroblasty do produkcji elastyny. Wszystko to sprawia, że skóra staje się wygładzona i dużo bardziej jędrna – a z każdym dniem po zabiegu efekt ten narasta.

2. Mit: polidioksanon jest szkodliwy dla naszego organizmu

Prawda: Jest całkowicie odwrotnie. Polidioksanon jest substancją znaną w medycynie od dawna. Początkowo stosowało się ją do szwów skórnych i podskórnych – w chirurgii plastycznej, urologii, ginekologii i okulistyce. Od kilku lat stosuje się ją w medycynie estetycznej jako antidotum na wiotkość skóry i zmarszczki. System nici liftingujących (nazywanych fachowo nićmi First Lift PDO) powstał w Korei Południowej. Aktualnie wykorzystywany jest m.in. w USA, Brazylii, Japonii i krajach Europy Zachodniej. Jest dopuszczony do użytku w całej Unii Europejskiej i posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE.

3. Mit: po zabiegu mamy duże siniaki

Prawda: Wiele zależy od wprawnej ręki lekarza oraz od miejsc, w które wprowadzamy nici. Natomiast nawet jeśli pojawiają się siniaki po zabiegu, powinny być one niewielkie i łatwo dać się ukryć pod makijażem. W przypadku gdy wprowadzamy nici First Lift Barb (z haczykami) siniaki mogą być większe, ale można je ukryć pod makijażem i znikają w ciągu dwóch tygodni.

Co ważne, stosując tę metodę odmładzania, nie musimy obawiać się efektu „sztucznej maski” czy długiego czasu rekonwalescencji. Stworzone za pomocą nici rusztowanie gwarantuje efekt ładnego owalu twarzy i wygładzenia zmarszczek już po kilkunastu minutach od wprowadzenia nici w skórę, a rezultaty te pogłębiają się po około dwóch tygodniach. Wtedy to następuje właściwy proces neokolagenezy (czyli tworzenia się nowego kolagenu).

Sprawdź też: DermaPen – mikronakłucia, które odmładzają

4. Mit: rezultaty zabiegu znikają szybko

Prawda: Przeciwnie. Największym atutem nici liftingujących jest ich długotrwała stymulacja komórek skóry do produkcji nowego kolagenu. Wytworzone przez nie „podskórne rusztowanie” w ciągu kilku miesięcy staje się rusztowaniem zbudowanym z kolagenu wytworzonego przez fibroblasty skóry. Mimo że nici ulegają wchłonięciu po okresie około ośmiu miesięcy, to jednak efekty ich działania są widoczne przez kolejne dwa lata.

5. Mit: nici liftingujące są dobre tylko dla młodych kobiet

Prawda: Rzeczywiście, przekroczenie trzydziestego roku życia to dobry czas na rozpoczęcie profesjonalnej pielęgnacji skóry. Jednak zabiegi z użyciem nici liftingujących można równie dobrze stosować na opadające policzki u kobiet po czterdziestym roku życia czy  poprawę jędrności skóry u kobiet 50+. Nici są w stanie liftingować nie tylko twarz, ale też dowolną partię ciała: szyję, dekolt, biust, pośladki, brzuch i nogi. W okolicach twarzy rezultaty zabiegów są jednak widoczne najszybciej, a odmłodzenie jest najbardziej spektakularne.

Zobacz też: Lifting hialuronowy - zabieg odmładzający

Autor: dr Magdalena Tyc-Tyka, MTTEstetica Klinika Promocji Zdrowia w Krakowie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/7 miesięcy temu
Powiem Wam, że nici te to świetna sprawa. Nie jest to bardzo inwazyjny zabieg, a tego bałam się najbardziej - nie ma żadnych blizn. Zabieg robiłam w szpitalu LM w Warszawie. Elekty Są wyśmienite, podobno mogą utrzymać się nawet do 2 lat. Znajome zazdroszczą mi tak jędrnej skóry po 50tce,a ja czuje się z takim wyglądem o wiele młodziej i pełna wigoru.
/11 miesięcy temu
Bardzo polecam .Naprawdę widać efekty odmładza nawet o 10 lat . Jednak jest jeden haczyk . Mało klinik w Polsce zajmuje się tym i prawda jest taka ,że od dokładności fachowca będzie zależał wasz wygląd.
/rok temu
Zabieg nićmi liftingującymi pdo spełnił moje oczekiwania. Wykonałam zabieg w aw derma we wrocławiu. Nie ma dużo salonów, które w Polsce wykonują ten zabieg. Tak czy inaczej zabieg wywołuje spektakularny efekt. Daje możliwość zmiany wyglądu. Nie trwa długo, bo tylko 30 minut. Polecam każdemu kto szuka dobrego sposoby na pozbycie się zmarszczek.
POKAŻ KOMENTARZE (9)