New age w spa

New age w spa

Najmodniejsze zabiegi sezonu to egzotyczne masaże zapewniające totalny relaks ciała i umysłu.
/ 29.08.2007 14:08
New age w spa

Zadaniem  najnowszych zabiegów w spa jest wprowadzenie cię w stan głębokiego relaksu. Klasyczne masaże to już za mało. W dobrym spa możesz spodziewać się nie tylko egzotycznych masaży (ajurwedyjskie, hawajskie i polinezyjskie są już w zestawie obowiązkowym), ale także orientalnych ceremonii, takich jak mycie stóp w wodzie z płatkami róż. Niektóre spa (np. w hotelu Bryza w Juracie czy w hotelu Warszawianka w Jachrance) zatrudniają wykwalifikowanych masażystów z Indii, Tybetu i Bali oraz dbają o oryginalne rekwizyty: specjalne łóżka i oleje do masażu.

Niesamowicie odprężający jest rytuał hammamu, czyli orientalnej łaźni. Obłożona pachnącą glinką, relaksujesz się w parowej saunie. W tym celu wcale nie musisz jechać do Maroka, wystarczy, że odwiedzisz Day Spa Jelenia Struga we Wrocławiu lub Papuga Wellness Marakesz w Bielsku-Białej. Techniki masażu stają się coraz bardziej wyrafinowane.

Synchroniczny masaż na cztery ręce (polecamy zwłaszcza te wykonywane w Bryzie i w Belvedere w Zakopanem) jest niezapomnianym przeżyciem. Niesłychanie subtelnych wrażeń dostarcza też masaż szarfami (wybierz się na niego do Terrake Spa w warszawskim Hiltonie) lub rytmiczny, bardzo odprężający masaż z użyciem bambusowych pałeczek (w Dotyk Spa w Warszawie).

Totalny relaks  zapewniają również kosmetyki  z „domowego spa”. Ostatnio przeszły korzystną przemianę. Zmieniły się ich receptury (na bardziej egzotyczne) i konsystencja (na znacznie przyjemniejsze). Pachnące peelingi z roślinnymi enzymami, wyciągami z limonek, papai, mięty i bazylii oczyszczają skórę i... umysł. Intensywne aromaty egzotycznych roślin pozwalają nam się odprężyć po stresujących obowiązkach. Aksamitne kremy do masażu dzięki zawartości nowoczesnych silikonów natychmiast wygładzają skórę, więc po ich nałożeniu masz wrażenie, że jesteś szczuplejsza i młodsza. Nie bez znaczenie są też zapachy i kolory kosmetyków, które wyglądają jak przepyszne desery. A wiadomo, słodkości relaksują najbardziej...