Naturalny peeling do twarzy i ciała na bazie cukru

Skóra lubi delikatne złuszczanie przez cały rok. Pozbawiona martwego naskórka lepiej wchłania odżywcze składniki z kosmetyków pielęgnacyjnych, emanuje świeżym blaskiem i jest gładsza.

Skóra lubi delikatne złuszczanie przez cały rok. Pozbawiona martwego naskórka lepiej wchłania odżywcze składniki z kosmetyków pielęgnacyjnych, emanuje świeżym blaskiem i jest gładsza.

Szczególnie teraz, gdy wchodzimy w ciepłą porę roku i pokazujemy światu większe obszary odsłoniętego ciała, warto zadbać o to by skóra była gładka i promienna. Peeling przygotuje ją także do kąpieli słonecznych – na gładkiej i głęboko oczyszczonej skórze opalenizna będzie trwalsza i bardziej równomierna.
Peeling na bazie cukru, który możemy zastosować zarówno do twarzy jak i do całego ciała, to bardzo wydajny, a jednocześnie ekonomiczny kosmetyk. Co jak co, ale cukier znajdziemy w każdej kuchni.

Jaki cukier?
Do wykonania cukrowego peelingu możemy użyć zarówno biały cukier kryształ, jak i brązowy cukier trzcinowy. Nie ma znaczenia rodzaj cukru – ważne jest działanie kryształków cukru, które w połączeniu z innym składnikiem (i tu do wyboru mamy: jogurt naturalny, słodką śmietankę, mleczko kosmetyczne) będą delikatnie rozpuszczać się pod wpływem ciepła i okrężnych ruchów naszych dłoni.

Jogurt czy śmietanka?
Wybór płynnego składnika z którym zmieszamy cukier będzie zależał od rodzaju naszej skóry.
Dla posiadaczek suchej i wrażliwej skóry poleca się zmieszanie cukru ze słodką śmietanką lub mleczkiem kosmetycznym (najlepiej przeznaczonym do suchej vel wrażliwej skóry).
Natomiast dla pań, które mają cerę mieszaną i tłustą poleca się zmieszanie cukru z jogurtem naturalnym (lub kwaśną śmietaną), który ma właściwości oczyszczające.

Masujemy
Przeprowadzając zabieg złuszczania martwego naskórka za pomocą cukrowego peelingu na twarzy należy jedynie unikać masowania nim okolicy oczu i ust, gdzie skóra jest cieńsza, niż w pozostałych miejscach twarzy. Jeśli masz wyjątkowo wrażliwą skórę możesz wybrać cukier o drobniejszych kryształkach lub poczekać, aż lekko „stopi” się po wymieszaniu ze śmietanką lub mleczkiem kosmetycznym.
Z kolei po wymieszaniu cukru z jogurtem należy szybko nałożyć przygotowaną papkę na skórę, bowiem cukier w jogurcie bardzo szybko się rozpuszcza.

Proporcje
Cukier z płynnym składnikiem wymieszaj w proporcji 2:1 (2 – cukier, 1 – składnik płynny). Cukrowy peeling rozprowadź na lekko wilgotnej skórze i masuj ją okrężnymi ruchami, po czym spłucz ciepłą wodą. Po zabiegu posmaruj ciało balsamem, a twarz kremem nawilżającym lub odżywczym.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
ja mam bardzo delikatna skore, nie wiem czy ten cukrowy by nie podraznial mi cery. najdelikatniejszy a mimo to skuteczny jest peeling migdalowy w spa ce-ce. dostalam w zeszlym roku od chlopaka na gwiazdke i to byl chyba najmilszy prezent jaki kiedykolwiek dostalam:)