POLECAMY

Sprawdzone sposoby na piękne ciało

Spróbuj urządzić własne SPA w ogrodzie lub na działce. Do pielęgnacji wykorzystaj zioła z grządki i produkty spożywcze z kuchennej szafki.
Sprawdzone sposoby na piękne ciało

Napar do włosów

Po umyciu głowy do ostatniego płukania dodaj ziołowy napar. Weź po garści pokrzywy i skrzypu polnego, zalej 2 litrami wrzątku. Płucz włosy, gdy płukanka przestygnie – pasma będą mocne i lśniące.

Ziołowa maseczka

Każdy rodzaj cery nawilży następująca maseczka: do 2 łyżek jogurtu naturalnego dodaj po szczypcie lekko zmiażdżonego tymianku i rozmarynu. Nałóż na twarz, po 10 minutach zmyj przegotowaną wodą. Posmaruj buzię nawilżającym kremem.

Relaks dla stóp

Pobiegaj boso po trawie – to będzie relaks dla zmęczonych stóp. Potem nałóż maskę odżywczą. Zmieszaj po 2 łyżki miodu, oliwy, tłustej śmietany. Posmaruj stopy, po 15 minutach umyj je wodą z mydłem.

Cudny zapach na długo

Możesz sama zrobić odświeżającą wodę toaletową. Posiekaj 4 łyżki świeżych listków pomidora, przesyp do czystej butelki, dodaj po łyżeczce listków świeżej bazylii i mięty oraz łyżkę świeżej skórki z cytryny. Zalej wszystko szklanką wódki i 1/4 łyżeczki gliceryny. Zamknij butelkę, potrząśnij nią i odstaw w ciemne, chłodne miejsce. Po kilku dniach przefiltruj płyn i przelej do butelki po perfumach.

Kojący masaż

Zmęczone ciało odpręży delikatny masaż lawendowy. Pół szklanki oliwy i garść lawendy podgrzewaj na wolnym ogniu przez 10 minut. Przykryj, gdy wystygnie, przecedź przez gazę. Masuj ciało po kąpieli. Wykonuj głaszczące, okrężne ruchy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
natchnela mnie ksiazka "Wojny w SPA" Chris Manby