POLECAMY

Natura w walce z cellulitem

Naturalne składniki są łatwiej przyswajane przez organizm, stymulują funkcje skóry, usprawniają krążenie. Nie działają gwałtownie, dostosowują się do pracy całego ciała. Stanowią istotną pomoc w batalii o piękne ciało.
Natura w walce z cellulitem

Środki stosowane w formie tabletek i zabiegów kosmetycznych

Dobrodziejstwo ziół i ekstraktów z naturalnych składników jest wykorzystywane także w walce z cellulitem. Są to preparaty miejscowe (stosowane bezpośrednio na skórę) oraz doustne (przyjmowane w formie tabletek). Działanie miejscowe preparatów najczęściej wiąże się z koniecznością wykonania większego zabiegu kosmetycznego (związanego z temperaturą lub zastosowaniem specjalistycznej aparatury). Natomiast środki doustne mogą być stosowane bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym, w warunkach domowych.

Czytaj też: Jak wygrać z cellulitem?

Wyciąg z zielonej herbaty

Składnik ten ma szerokie zastosowanie – nie tylko antycellulitowe, ale także poprawiające ogólną odporność. Ma działanie znoszące skutki działania szkodliwych metali ciężkich, poprawia przemianę materii i korzystnie działa na układ krążenia. Bardzo ważny jest też jego wpływ antyoksydacyjny (przeciwutleniający), który polega na niwelowaniu skutków starzenia się skóry i przeciwdziałaniu powstawania procesów nowotworzenia. Dzięki temu skóra wygląda młodo i jest mniej „zmęczona”. Usprawnia to wszelkie fizjologiczne funkcje, polegające na przebudowie naskórka i głębszych warstw skóry oraz eliminację tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Wyciąg z kory sosny

To kolejny preparat roślinny z grupy przeciwutleniaczy. Poza szerokim wachlarzem zastosowań związanych z niwelacją skutków działania wolnych rodników, zmniejsza on ilość wody pozakomórkowej. Ona z kolei jest powodem opuchlizny, która predysponuje do powstawania cellulitu. Dodatkowo działa także na uczucie zmęczenia nóg i dolegliwości bólowe u osób, których praca wiąże się z długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej.

Witaminy

Do preparatów ziołowych, wspomagających walkę z cellulitem bardzo często dodawane są witaminy. Najskuteczniejsza jest witamina C, dobrze znana wszystkim jako składnik niezbędny w walce z przeziębieniem i grypą. Jest ona także przeciwutleniaczem, poprawia mikrokrążenie krwi i wymianę tlenową w tych najmniejszych naczyniach krwionośnych. Pobudza także syntezę składników budujących skórę właściwą (między innymi kolagenu). Ważną rolę odgrywa także witamina A i witaminy z grupy B. Regulują pracę tkanek, zajmujących się odnową wszystkich warstw skóry.

Polecamy: cellulit - "dar" estrogenów

Nie samymi ziołami człowiek żyje...

Pamiętaj, że dodatki w postaci produktów roślinnych i witamin, przyjmowane doustnie są tylko dodatkiem do prawdziwej terapii antycellulitowej, polegających na diecie o ograniczonej zawartości tłuszczu i regularnych ćwiczeniach fizycznych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Tabletki na cellulit - http://goo.gl/Nm9zcL Złożyłem zamówienie i dostałem je na czas, a tabletki działają świetnie.
/6 lat temu
Ja uwazam ze jesli chodzi o skuteczną walke z cellulitem to polecam szczególnie przyjrzec sie temu zabiegowi http://beautymed.pl/produkty/mezoterapia/cellucare Na pewno okaze sie on jednym z najskuteczniejszych.