POLECAMY

Najlepsze dla urody 2008

Już po raz siódmy nagrodziliśmy 20 najlepszych kosmetyków. Zwróciliśmy uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na wygląd i przyjemność używania. Mamy nadzieję, że spodobają się także Tobie.
Najlepsze dla urody 2008
W tym roku do konkursu „Najlepsze dla urody” nadeszło ponad 320 zgłoszeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie! Wśród zgłoszonych kosmetyków były całe bogate linie, pojedyncze perełki, od których trudno oderwać wzrok, oraz kosmetyki, które na pierwszy rzut oka wydawały się podobne do wielu innych, a podczas stosowania stawały się dla nas prawdziwym odkryciem. Tak było np. z serum C E Ferulic firmy SkinCeuticals  – skoncentrowanym koktajlem antyoksydantów, który dr Ewa Chlebus, dermatolog, nazwała prawdziwym przełomem w kosmetologii. Głosy naszych dermatologów (naszą jurorką była też dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych) były dla nas, jak co roku, bardzo cenne – bo to one właśnie zwracały uwagę na naukowy background oraz unikalny skład wielu kosmetyków.

Przyjemne z pożytecznym
Na jury spoczywa duża odpowiedzialność – musimy obiektywnie ocenić wszystkie kosmetyki. Dlatego w czasie trwania konkursu, jeszcze przed ostatecznymi obradami, wymieniamy się uwagami i opiniami z pozostałymi jurorkami. Nam, urodowym dziennikarkom, pewnie łatwiej ogarnąć wszystkie nowości, bo poznajemy je przez cały rok, ale może przez to mamy też do nich większy dystans. Z kolei nasze jurorki-gwiazdy zarażają nas swoim entuzjazmem.

Dobre, bo polskie

Wśród zgłoszonych kosmetyków zdecydowanie dominowały te do pielęgnacji. Cieszy nas, że jest wśród nich coraz więcej polskich marek i że ich jakość nie odbiega już od zagranicznych. W tym roku urzekły nas kremy„z lodówki” Fridge by Yde oraz organiczne kosmetyki sygnowane przez Kingę Rusin – Pat and Rub. Naszym absolutnym hitem były też kremy pod prysznic firmy Ziaja.

Na głowie postawione
Z roku na rok kosmetyki do włosów stają się coraz bardziej wyspecjalizowane. Jako kobiety bardzo zapracowane zdecydowałyśmy się nagrodzić linię Liss Ultime L'Oreal Professionnel, która łącząc cechy kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych, pozwala każdego dnia zaoszczędzić sporo cennego czasu. Prawdziwym hitem wśród jurorek był także delikatny szampon Node Biodermy.

Trudny temat: makijaż
Makijaż zawsze budzi najwięcej emocji. Co jurorka, to inna opinia na temat tuszu, szminki czy podkładu. Jednak po długiej dyskusji także tu udało nam się wyłonić liderów. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi laureatami – w galeriach. Kosmetyki, ktore nie znalazły się w finałowej dwudziestce, ale były zgłaszane przez poszczególne jurorki, przedstawimy w kolejnych numerach URODY.

Skład jury:
Danuta Bybrowska – redaktor naczelna magazynu URODA
dr Ewa Chlebus – dermatolog
Anna Kondratowicz – zastępca redaktor naczelnej miesięcznika URODA
Małgorzata Kożuchowska – aktorka
Aleksandra Kwaśniewska – dziennikarka
Karolina Malinowska – modelka
Justyna Steczkowska – piosenkarka
Barbara Walkiewicz-Cyrańska  – dermatolog
Anna Kozłowska – dziennikarka magazynu URODA
Katarzyna Przybyszewska – redaktor naczelna dwutygodnika VIVA!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)