POLECAMY

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji!

Wycinasz skórki wokół paznokci? Trzesz oczy podczas demakijażu? A może myjesz włosy gorącą wodą? Sprawdź, jakie błędy w pielęgnacji popełniasz!

cera

fot. Fotolia

W dzisiejszych czasach kobiety są coraz bardziej świadome tajników pielęgnacji i z chęcią poszerzają swoją wiedzę kosmetyczną. Szeroko pojęte media (takie jak portale internetowe, telewizja czy prasa) to wspaniałe źródło edukacji. Jednak czy aby na pewno wiesz już wszystko? Może wciąż nieświadomie popełniasz błędy? Koniecznie sprawdź, jak się ich wystrzec, aby wyglądać jeszcze piękniej!

Spłukiwanie włosów zbyt ciepłą wodą

Piękne, zdrowe i zadbane włosy to niewątpliwie ogromny kobiecy atut. Nie każdego matka natura obdarzyła naturalnie mocnymi włosami, jednak na szczęście istnieje wiele produktów, które mogą pomóc nam w pielęgnacji, wzmocnieniu czy przyspieszeniu porostu. Jeśli należysz do grupy osób, która swoje włosy wspomaga maskami, odżywkami, wcierkami czy olejami, to zawsze pamiętaj, że po zabiegu nie powinno się spłukiwać ich zbyt ciepłą wodą. Wysoka temperatura otwiera łuski włosa, wypłukując z niego to, co wniknęło z preparatów kosmetycznych. Zabiegi pielęgnacyjne, które przeszły włosy, znacznie tracą wtedy na wartości.

Optymalną wodą będzie ta o temperaturze letniej. Poleca się również mycie i płukanie włosów chłodną wodą, aby domknąć łuski oraz pory na skórze głowy. Aczkolwiek zbyt zimna temperatura nie jest wskazana.

Zbyt intensywne pocieranie skóry podczas demakijażu

Demakijaż to bardzo istotna sprawa, gdyż nawet najlepsze kremy oraz maseczki wiele nie wskórają przy źle oczyszczonej skórze. Również kosmetyki kolorowe potrzebują odpowiednio przygotowanej twarzy, aby móc zalśnić pełnym blaskiem i podkreślić to, co w nas najlepsze.

Pamiętaj jednak, że sposób, w jaki wykonujesz demakijaż, jest bardzo ważny.  Oczyszczając twarz, nie powinno się wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, intensywnie pocierać oraz trzeć skóry, ponieważ może doprowadzić to nawet do przedwczesnych zmarszczek. Najbardziej delikatnie powinno się podejść do demakijażu oczu, gdyż ten obszar jest najbardziej cienką i wrażliwą strefą twarzy. Nie poleca się tarcia skóry, a zamiast tego wcześniej nasączony wacik lepiej nałożyć na powiekę oraz poczekać chwilę, aby preparat mógł zadziałać i rozpuścić makijaż. Należy pamiętać, aby wykonywać ruchy zawsze od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Resztę twarzy można oczyścić za pomocą przeznaczonych do tego celu preparatów typu: żele, pianki, mydełka  dokładnie spłukując pozostałości. Można również wykorzystać płyn micelarny lub mleczko, w przypadku których wacikiem należy wykonywać ruchy koliste.

Stosowanie jednakowych kremów do twarzy i do skóry pod oczami

Często popełnianym błędem jest stosowanie tego samego kremu do twarzy co do skóry pod oczami. Osoby używające jednakowych kosmetyków w tych dwóch przypadkach kierują się najczęściej myślą, iż krem to krem, więc zadziała niezależnie od tego, na jaką partię skóry go nałożymy. Wiele jest w tym racji, aczkolwiek o wiele bardziej polecane jest stosowanie specjalnie przeznaczonego kremu do twarzy i oddzielnie specjalnie przeznaczonego kremu do skóry wokół oczu. Dzieje się, tak ponieważ skóra wokół oczu jest o wiele bardziej delikatna i wrażliwa niż reszta twarzy, preparaty dobrane do tego obszaru mają więc znacznie delikatniejszy skład i często zawierają mniej podrażniających substancji zapachowych.

Co więcej, skóra wokół oczu sprawia inne problemy niż skóra twarzy. Okolice oczu często wymagają działania niwelującego obrzęki czy cienie, a specjalne preparaty są również wyposażone w odpowiedni skład mający za zadanie zwalczać te problemy. Warto więc rozróżniać obszar wokół oczu od skóry reszty twarzy, co na pewno zaowocuje poprawą kondycji obydwu stref.

Zobacz też: Jak pielęgnować skórę wiosną?

Próby scalenia rozdwojonych końcówek włosów

Slogany reklamowe często obiecują scalenie rozdwojonych końcówek oraz sprawienie, że powrócą one do poprzedniego stanu. Wiele osób stara się wsmarowywać odpowiednie preparaty, aby końcówki uległy poprawie. Prawdą jednak jest, iż niemożliwe jest scalenie rozdwojonych końcówek, a jedynym lekarstwem na nie jest delikatne podcięcie włosów. Dobrą informacją jest za to, że nie jesteśmy bezsilni i zawsze możemy zapobiegać rozdwajaniu.

Oprócz kosmetyków, które zapewniają odpowiednią profilaktykę, warto też pamiętać o czynnikach, które sprzyjają rozdwajaniu się końcówek i w miarę możliwości ich unikać. Naszym końcówkom zdecydowanie nie sprzyjają: zbyt dużo chemii zawartej dla przykładu w farbach do włosów, wysokie temperatury suszarki, lokówki i prostownicy oraz zbyt częste i gwałtowne czesanie włosów. 

Wycinanie skórek paznokci

Skórki wokół paznokcia mają ogromny wpływ na estetykę dłoni. Zdrowe i mocne paznokcie o wiele lepiej wyglądają, kiedy skórki są nawilżone, wypielęgnowane i nie odstają od skóry. Wiele osób, chcąc uzyskać idealny wygląd dłoni, wycina suche skórki, popełniając przy tym błąd.

Wycięte skórki odrosną w szybkim tempie, a niejednokrotnie stają się grubsze i twardsze. O wiele lepszym sposobem jest systematyczna pielęgnacja polegająca na porządnym nawilżaniu skóry wokół paznokci, tak aby skórki były zmiękczone. Warto regularnie stosować kremy do rąk, ale również od czasu do czasu zastosować odżywczą kąpiel z kilkoma kroplami oleju naturalnego, na przykład rycynowego. Dobrze zmiękczone skórki, zamiast wycinania, powinno się delikatnie odsuwać drewnianym patyczkiem, świetnie sprawdza się tu również wykałaczka. Odsunięte skórki wyglądają bardzo estetycznie, a dłonie na pewno zyskają na pielęgnacji kremem i olejną kąpielą.

Zobacz też: Odżywki do paznokci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
ja znam to trena.pl- TAK, jest to drogeria internetowa z kosmetykami, w większości do włosów- z tego co wiem, mają tam najwięcej profesjonalnych, fryzjerskich kosmetyków w bardzo atrakcyjnych cenach. Więc jakieś kuracje, farby, odżywki itd itp, śmiało można sobie nie drogo tam zakupić ;)
/3 lata temu
ale jak konkretnie chcesz zadbać o skórę głowy? Mam na myśli czego potrzebujesz? Co to jest to trena.pl? drogeria internetowa?
/3 lata temu
a skora glowy? jak pielegnowac? trafilam ostatnio na niezly sklep trena.pl z fajnymi cenami i jakos zaczelam sie tym interesowac...
POKAŻ KOMENTARZE (1)