POLECAMY

Na czym polega wampirzy lifting, czyli ostrzykiwanie osoczem?

Chociaż zarówno nazwa, jak i wygląd pacjentki podczas zabiegu może trochę przerażać, to jednak wampirzy lifting zdobywa coraz większą popularność. W jakim celu wykonuje się ostrzykiwanie osoczem? Na jakie efekty możemy liczyć i jak kształtują się ceny wampirzego liftingu?

lifting

fot. Fotolia

Wampirzy lifting – dlaczego jest tak popularny?

Wampirzy lifting to bez wątpienia największy hit medycyny estetycznej ostatnich lat. Chociaż gwiazdy zazwyczaj niechętnie przyznają się do poprawiania urody i jako przyczynę swego olśniewającego wyglądu podają dobre geny, to jednak z wampirzym liftingiem jest zupełnie inaczej. Znane celebrytki i modelki wręcz chwalą się korzystaniem z tego zabiegu i publikują zdjęcia z klinik medycyny estetycznej na Instagramie. Tak zrobiła m.in. Kim Kardashian, Joanna Krupa i Bar Refaeli – 29-letnia izraelska modelka.

Jak przekonują lekarze ostrzykiwanie osoczem to zabieg szalenie popularny nie tylko wśród gwiazd. Dlaczego tak wiele kobiet wybiera właśnie wampirzy lifting?

– Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zyskał popularność wraz ze zmianą podejścia do medycyny estetycznej. Coraz częściej doceniane jest profilaktyczne działanie zabiegów w myśl starożytnego powiedzenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego kobiety już przed 30. rokiem życia decydują się na zabiegi głęboko regenerujące, odżywiające skórę, przywracające jej blask i zapobiegające procesom starzenia, a wampirzy lifting spełnia wszystkie te zadania – tłumaczy dr Katarzyna Mudel z kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Ars Estetica.

Dużą zaletą tego zabiegu jest również jego niska inwazyjność. Ostrzykiwanie osoczem wykonywane jest za pomocą bardzo cienkiej igły po zastosowaniu znieczulenia kremem. To tak zwany „zabieg lunchowy” – szybki i niewymagający rekonwalescencji. Zaraz po wykonaniu wampirzego liftingu możemy wrócić do swojej codziennej aktywności, chociaż trzeba liczyć się z tym, że skóra będzie trochę zaczerwieniona.

Do wapirzego liftingu wykorzystywana jest własna krew pacjenta. To jedna z najbardziej naturalnych substancji stosowanych w zabiegach estetycznych, a naukowcy różnych dziedzin medycyny przekonują, że młodość kryje się we krwi.

Jakie skutki możemy osiągnąć dzięki wprowadzeniu osocza w skórę?

Cele ostrzykiwania osoczem

Dlaczego wampirzy lifting uznawany jest za zabieg odmładzający i profilaktyczny? W jaki sposób pobudzona zostaje regeneracja skóry?

– Przed zabiegiem pobierana jest od pacjenta krew, którą umieszcza się w probówce zawierającej specjalny odczynnik. Podczas wirowania oddzielają się płytki krwi i namnażają się. Takie skoncentrowane osocze bogatopłytkowe, po wstrzyknięciu w skórę, pobudza całą lawinę procesów regeneracyjnych. Fibroblasty stymulowane są do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna. Wytwarzają się nowe komórki macierzyste i dochodzi do naturalnego odmłodzenia tkanek. Te procesy obejmują zarówno naskórek, jak i skórę właściwą – mówi dr Katarzyna Mudel z kliniki Ars Estetica.

Wampirzy lifting prowadzi więc do naprawy uszkodzonych komórek, wytworzenia nowych oraz pobudzenia metabolizmu tkankowego, co dodatkowo usprawnia procesy regeneracyjne. Taki sprawny mechanizm posiadamy w okresie młodości, gdy wymiana komórek następuje szybko i te nowopowstające są pozbawione wad.

Ostrzykiwanie osoczem wykonywane jest również na skórze głowy, by odżywić cebulki włosowe, wyleczyć łysienie lub zapobiec mu i poprawić kondycję włosów. Często wampirzy lifting bywa traktowany nie tylko jako zabieg profilaktyczny, ale również jako przygotowanie skóry do poważniejszych zabiegów odmładzających, np. za pomocą lasera. Jeśli przed takim zabiegiem pobudzimy regenerację, to efekty będą lepsze. Ponadto ostrzykiwanie osoczem stosowane jest pomiędzy zabiegami typowo odmładzającymi, by utrwalić ich rezultaty.

Zobacz też: Jak ujędrnić i pogrubić skórę wokół oczu?

Technika, czyli o mezoterapii

Osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest w skórę techniką mezoterapii. Polega ona tym, że skóra nakłuwana jest bardzo cienką igłą, ale punktów wkłucia wykonuje się bardzo dużo. Dzięki temu osocze bogatopłytkowe dociera niemal w całą skórę twarzy lub głowy. Ponadto wiele „ranek” pobudza naturalną regenerację skóry, która wraz z pojawieniem się niewielkich uszkodzeń otrzymuje informację, że należy rozpocząć procesy gojenia, czyli m.in. wyprodukować więcej kolagenu.

Poprzez mezoterapię można w skórę wprowadzać także różnego typu koktajle, które oparte są na bazie kwasu hialuronowego i zawierają liczne substancje odżywcze.

Sam kwas hialuronowy dba o odpowiednie nawilżenie skóry i stymuluje fibroblasty do produkowania włókien kolagenowych. Witaminy i minerały zawarte w koktajlach odżywiają skórę, zapobiegają powstawaniu przebarwień, naprawiają komórki uszkodzone promieniowaniem słonecznym, wspomagają tworzenie naczyń krwionośnych oraz walczą z wolnymi rodnikami. To procesy, które odbudowują skórę i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się.

Wampirzy lifting – efekty i cena

Na efekty wampirzego liftingu musimy trochę poczekać, ponieważ regeneracja skóry to proces złożony i długotrwały. Pełen rezultat zobaczymy przed upływem 3 miesięcy od zabiegu. Ostrzykiwanie osoczem przede wszystkim przywraca skórze blask – niweluje ziemistość cery i nadaje jej jednolity, zdrowy koloryt, m.in. dzięki lepszemu ukrwieniu. Poza tym poprawia elastyczność i gęstość skóry oraz wygładza drobne zmarszczki, bo prowadzi do przebudowy włókien kolagenowych. To zarazem zabieg odmładzający, jak i profilaktyczny.

Podobnie jest w przypadku ostrzykiwania osoczem skóry głowy. Dzięki temu zabiegowi możemy zagęścić włosy, wzmocnić je i pobudzić do wzrostu.

Wampirzy lifting najlepiej wykonywać przynajmniej kilka razy w roku, bo dzięki temu regularnie dostarczamy skórze składników odżywczych i dbamy, by odpowiednio się regenerowała.

Cena wampirzego liftingu wykonywanego na całej twarzy waha się pomiędzy 700-1200 zł lub 1200-2000 zł. Te dwa zakresy cenowe dotyczą różnych zestawów, dzięki którym uzyskiwane jest osocze bogatopłytkowe. Z kolei koszt mezoterapii, w której wykorzystywane są koktajle oparte na bazie kwasu hialuronowego, to ok. 400-800 zł w zależności od rodzaju preparatu.

Zobacz też: Różnice w budowie skóry dziecka i dorosłego

Źródło: materiały prasowe/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 tygodnie temu
Byłam na wampirzym liftingu kilka miesięcy temu i jestem bardzo zadowolona. Skóra dość szybko się zregenerowała i wygląda dużo młodziej. Zabieg robiłam w Arte Clinic więc mogę polecić ten salon. Mają tam wykwalifikowany personel i bardzo komfortowe gabinety.
/rok temu
Wcale ten zabieg nie jest taki straszny. Na początku lekarz pobiera krew, tak jak normalnie do badania, oddaje ją do wirowania, żeby się jej składniki oddzieliły i wstrzykuje ją później taką cienką igłą. Słyszałam, że to sprawdzony zabieg, bo w sumie organizm przyjmuje z powrotem to, co od niego zabraliśmy. Rzeczywiście po takiej mezoterapii z well derm nie miałam żadnych powikłać. Zaczerwienienie i opuchlizna (bardzo mała) zeszły po kilku godzinach.