POLECAMY

Na czym polega tzw. domowa mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to kosmetyczny zabieg pielęgnacyjny, który polega na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka. Czym różni się domowy zabieg dermabrazji od tego przeprowadzanego w salonach kosmetycznych?
Na czym polega tzw. domowa mikrodermabrazja?

W ostatnim czasie zabieg mikrodermabrazji stał się powszechnie dostępny i obecnie można go wykonać praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym. Niestety, cena takiej kuracji niezależenie od stosowanej metody pozostaje wysoka. W związku z tym, część firm wprowadziła na rynek zestawy do tzw. domowej mikrodermabrazji, które przy niższych kosztach działają na podobnej zasadzie co metody stosowane w gabinetach kosmetycznych.

Jak wygląda sam zabieg?

W zależności od producenta zabieg dzieli się na kilka etapów. W większości zestawów najpierw nakłada się specjalny preparat złuszczający, który najczęściej zawiera kryształki tlenku glinu tzw. korundu. Krem ten nakłada się następnie na twarz i delikatnie wmasowywuje. Powoduje to mechaniczne złuszczenie zewnętrznych warstw skóry i pobudza procesy regeneracyjne skóry.

Warto zauważyć, że do "domowej mikdrodermabrazji" włączają się także inne, domowe metody peelingu - tzw. peeling termiczny i chemiczny. Działanie takie polega na złuszczaniu naskórka odpowiednio przy udziale specjalnych mikrokryształków i wysokiej temperatury oraz łagodnych substancji chemicznych. Metody te często uzupełniają się wzajemnie dla lepszego efektu kosmetycznego.

Zobacz też: Jaki jest wpływ zabiegów mikrodermabrazji na skórę?

Czym się różni mikrodermabrazja domowa od tej wykonanej w salonie?

Domowe zestawy do mikrodermabrazji są proste w użyciu i przede wszystkim zdecydowanie tańsze od wizyt w gabinecie kosmetycznym. Z tych powodów coraz więcej pań decyduje się na tę formę zabiegu.

Jeżeli chodzi o skuteczność i efekty to nie są one wprawdzie tak widoczne jak przy użyciu profesjonalnego sprzętu, jednak zadowalające dla zdecydowanej większości pacjentek. Co więcej, mniejszą skuteczność jednorazowego zabiegu można nadrobić powtarzając kurację kilkakrotnie, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Polecamy: Czym się różni mikrodermabrazja od peelingu?

Czy mikrodermabrazja domowa jest bezpieczna dla cery?

Tak, pod warunkiem, że jest stosowana zgodnie z zaleceniami na ulotce producenta. Dużą uwagę należy wykazać zwłaszcza przy chemicznych sposobach złuszczania naskórka. We wszystkim wątpliwych przypadkach czy też gdy wystąpiły nasilone reakcje niepożądane należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
jestem zafascynowana artykulamidr. piotra mieszczanskiego,szczegolnie temat leczenia jadem kielbasianym.Wkregu moich znajomych jest kilkunastoletni chlopiec, mysle ze to by bylo odpowiednie dla niego.Prosze o kontakt z dr MIESZCZANSKIM POZDRAWIAM ZIELARKA&%
/4 lata temu
Witam serdecznie ,chyba jedna wolę nie eksperymentować sama w domu .Zabiegi w gabinetach są czasem kosztowne ,ale wolę wykonać je rzadziej ,ale u profesjonalisty niż sama .Bardzo lubię wykonywać peelingi chemiczne .Wykonuję je w lkinice dr mirackiego beautymed.Pani kosmetolog dobrała mi preparat do problemu skornego