zabieg, twarz, botoks, kobieta, uroda, pielęgnacja/fot. Fotolia

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa polega na śródskórnych iniekcjach aktywnych substancji. Zabieg ten zapobiega starzeniu się skóry, poprawia mikrokrążenie i elastyczność. Mezoterapia igłowa to najlepsza metoda na zachowanie młodego wyglądu bez użycia skalpela. Najlepsze rezultaty przynosi seria kilku zabiegów.
/ 04.02.2013 15:50
zabieg, twarz, botoks, kobieta, uroda, pielęgnacja/fot. Fotolia

Co to jest mezoterapia igłowa?

Nazwa mezoterapii wywodzi się z języka greckiego i oznacza mesos czyli „środkowy”/"pośrodkowy "oraz terapie czyli "leczenie".

Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji aktywnych,  dobranych według potrzeb pacjenta.

– Najczęściej stosowane preparaty zawierają m.in. kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, witaminy, oligoelementy czy aminokwasy. Dzięki wprowadzeniu substancji w głąb skóry wykazują one 100% swojej aktywności, a samo ostrzykiwanie pobudza komórki do regeneracji – mówi Agata Krok z gabinetu BiotiQ.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Zastosowań mezoterapii jest bardzo wiele; od zabiegów na twarz, poprzez ciało, aż do skóry głowy. Wstrzykiwanie odpowiednich składników zmniejsza zmarszczki, nawadnia i ujędrnia skórę twarzy, poprawiając jej napięcie i ogólną kondycję.  Mezoterapię stosuje się również w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także łysienia.

To idealny zabieg dla wszystkich, którzy chcą w widoczny sposób poprawić wygląd skóry, bez pomocy lekarza chirurga. Stosuje się go zarówno na pierwsze oznaki starzenia, jak i bardziej zaawansowane zmarszczki.

Zobacz też: Kawitacja - co to takiego?

Jak przygotować się do zabiegu?

Do mezoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Po wykluczeniu przeciwwskazań, do których należy m.in. ciąża, cukrzyca czy opryszczka, można umówić się na zabieg.

– Tydzień przed mezoterapią należy zaprzestać przyjmowania aspiryny i innych leków zmniejszających krzepliwość krwi – mówi Agata Krok. – Dla osób ze szczególną skłonnością do powstawania sińców zaleca się stosowanie kremu z witaminą K kilka dni przed zabiegiem.

Jak wygląda zabieg?

Procedura jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczane są składniki wcześniej sporządzonego koktajlu. Mezoterapia na całą twarz trwa około godziny. Istnieje możliwość znieczulenia skóry specjalną maścią, aby zabieg był bezbolesny .

Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia i może pojawić się niewielki obrzęk. Ślady po ukłuciach ustępują stopniowo przez około 2 dni, jednak nie wymagają pozostania w domu.

Ile kosztuje zabieg?

Cena mezoterapii jest zależna od użytych składników i ilości zabiegów, jednak koszt pojedynczego ostrzykiwania waha się w granicach 350-500 zł.

 Należy podkreślić, że dla uzyskania upragnionego efektu nie wystarczy pojedyncza wizyta u dermatologa. Najczęściej wykonuje się serię 4-8 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowych. Dla podtrzymania rezultatu trzeba powtórzyć mezoterapię około 2 razy w roku.

Zobacz też: Czym jest laserowe usuwanie zmian?

Źródło: materiały prasowe Prime Time PR/kk