POLECAMY

Na czym polega masaż świecą?

Ostatnio w gabinetach SPA pojawił się nowy trend masaż świecą, u niewtajemniczonych może wywoływać niepokój, po co komu świeca do masażu i o co chodzi z tym ciepłym woskiem?
Na czym polega masaż świecą?

Masaż świecą z pewnością przypadnie do gustu wszystkim amatorom olejków do masażu i tej magicznej atmosfery, jaką dają zapalone świece. Do masażu używa się świec wykonanych w 100% z naturalnych składników. W przeciwieństwie do tradycyjnych świec nie zawierają one produktów ropopochodnych, ani parafiny.

Piękna skóra, głębokie nawilżenie, odżywienie, ukojenie dla suchej skóry i ta gra światła na Twojej skórze to coś, co każda z nas pokocha.

Jak samodzielnie wykonać masaż świecą?

Należy zakupić świecę specjalnie do tego przeznaczoną „zwykłe” świece dostępne w sklepach nie nadają się do masażu, a aplikacja na skórę grozi poparzeniem. Jeśli udało nam się znaleźć świece o ulubionym zapachu po prostu ją zapalmy i rozkoszujmy się cudownym aromatem, jaki roztacza, po ok. 15 min świeca zamieni się w ciepły balsam, który możesz sama zaaplikować na skórę i już tylko odpłynąć do krainy aromaterapii

Zobacz także: Jak działa masaż odchudzający?

Jak wygląda masaż świecą w gabinecie?

W gabinetach masażu czekają na Ciebie jeszcze przyjemniejsze doznania. Tu masaż świecą jest bardziej skomplikowany. Wykonuje się go na bazie technik masażu relaksacyjnego, a masażystka stale zapala i gasi świecę, dzięki czemu wosk jest cieplejszy i lepiej się wchłania w głębokie partie skórne, a co najważniejsze taki masaż zazwyczaj trwa ok. 1 godziny, co oznacza głęboki relaks, a tego nigdy nie za wiele….

Nie trzeba chyba przypominać jak zbawienny w skutkach jest masaż począwszy od relaksacji i rozluźnienia mięśni, a skończywszy na cudownych doznaniach zapachowych, jakie daje masaż czekoladą czy olejkami eterycznymi. 

Zobacz także: Masaż tajski

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/4 lata temu
antystresowy masaz świecą to moj ulubiony masaz :D baaardzo relaksuje, chociaż musiałam sie do niego przekonywać - miałam mieszane uczucia typu "co to za pomysł - masaż świecą", ale zaryzykowałam w częstochowskim SpaElegance i warto było.
/4 lata temu
Bardzo przyjemny taki masaż i bardzo polecam:) bałam się, że gorący wosk to średnia przyjemność, ale naprawdę jest bardzo milusi... Wiele zależy też od osoby wykonującej ten masaż, ja polecam Panią Kasię w Silvan Spa:) Teraz już regularnie sobie funduję świecowy masaż na odpreżęnie, polecam eksperymenty z nutami zapachowymi.
/5 lat temu
Ja tak jak Ania miałam senze :) Moja ulubiona to blissful. teraz z mężem będziemy chcieli powtórzyć taki masaż
POKAŻ KOMENTARZE (6)