Twarz/fot. Fotolia fot. Fotolia

Na czym polega lifting złotymi nićmi?

Lifting złotymi nićmi to nieinwazyjny zabieg pomagający wygładzić zmarszczki i uelastycznić skórę twarzy, szyi, dekoltu i podbródka. Na czym polega i ile kosztuje? Jak długo utrzymują się efekty zabiegu? Kto może poddać się liftingowi złotymi nićmi?
/ 29.01.2013 09:05
Twarz/fot. Fotolia fot. Fotolia

Lifting złotymi nićmi

Młody wygląd skóry to marzenie wszystkich kobiet. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie ilości zmarszczek jest odpowiednia dieta oraz pielęgnacja twarzy. Co jednak zrobić, gdy te metody nie są wystarczające?

Jeśli decydujemy się na zabiegi, które mają poprawić wygląd naszej twarzy, mamy do wyboru dwa rozwiązania: nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej oraz zabiegi chirurgiczne (najczęściej przy użyciu skalpela). Coraz więcej pań decyduje się właśnie na zabiegi nieinwazyjne. A wśród nich coraz większą popularnością cieszy się lifting złotymi nićmi.

Zabieg liftingowania skóry za pomocą złotych nici polega na wszczepieniu pod skórę nici, które, tworząc stelaż, napinają wiotczejące mięśnie i wygładzają skórę.

– Wokół złota tworzą się młode komórki, które przyspieszają procesy metaboliczne w skórze – mówi Kalina Ben Sira, prezes Kliniki La Perla. – Implanty złotych nici są grubości włosa i składają się z dwóch części: 20-centymetrowej nici z czystego złota i rozpuszczalnej nici chirurgicznej. Zakończone są igłą. Lekarz implantuje je w odcinkach 2-3 centymetrowych. Na twarz wszczepia się najczęściej od 8 do 10 nici. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

W miejscach, w których zaimplantowano nici, powstają nowe sieci naczyń krwionośnych. Powoduje to lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie skóry, co w efekcie wpływa na napięcie, elastyczność skóry i wygładzenie zmarszczek.

Zabiegowi wszczepienia złotych nici można poddać nie tylko twarz, także szyję, dekolt, owal twarzy, podbródek. Po zabiegu skóra jest zazwyczaj opuchnięta i zasiniona, lecz zjawisko to ustępuje po kilku dniach.

Efekt zabiegu, w zależności od pierwotnego stanu skóry, widoczny jest po 3 miesiącach. W tym czasie należy unikać opalania się na słońcu oraz korzystania z solarium. Efekt utrzymuje się do 7 lat.

Zobacz też: Czy warto robić lifting twarzy i szyi?

Lifting złotymi nićmi – dla kogo?

Implanty złotych nici najlepiej sprawdzają się u osób, których skóra nosi pierwsze oznaki starzenia się – mówi Kalina Ben Sira. – Z wiekiem zwiększa się również ilość nici implantowanych w skórze, gdyż powstający podczas zabiegu „stelaż dla skóry” musi być gęstszy u starszych osób.

Złoto, będąc ekologicznie czystym materiałem, bez przeszkód przyswajane jest przez organizm. Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • uczulenie na złoto,
  • ciąża i okres karmienia,
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • przerwanie ciągłości skóry w miejscu poddanemu zabiegowi.

Ile to kosztuje?

Koszt implantacji nici uzależniony jest od ich ilości. Ceny zaczynają się od 799 zł za jedną nić.

Zobacz też: Microlipofiling – wywiad z chirurgiem plastykiem

Źródło: materiały prasowe Juicy Matketing/mn