POLECAMY

Na czym polega leczenie cellulitu?

Jakie wyróżniamy metody walki z cellulitem? Czym charakteryzują się zabiegi body wrapingu, guam i hannan–body? Kto nie powinien poddawać się zabiegowi body wrapingu? Czym jest drenaż limfatyczny? Jak przebiega i na czym polega zabieg liposukcji?
Na czym polega leczenie cellulitu?

Leczenie cellulitu

W gabinetach kosmetycznych do wyboru jest kilka zabiegów zwalczających cellulit. Niektóre z nich łączą w sobie elementy maseczek lub ampułek z preparatami ujędrniającymi, masażami z bańką chińską i rozbijaniem tkanki tłuszczowej ultradźwiękami. Zabiegi te mają na celu pobudzenie mikrokrążenia i mięśni oraz poprawę ich napięcia i dotlenienia.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to zabieg wspomagający naczynia limfatyczne i umożliwiający pobudzenie głębokich warstw skóry. Naczynia mają skłonność do aktywnego kurczenia się i otwierania, umożliwiając dalszy przepływ chłonki transportującej różnego rodzaju produkty odpadowe. Taki zabieg może być wykonany ręcznie lub za pomocą specjalnych aparatów. Podczas zabiegu ruchy powinny być lekkie, rytmiczne. Każdy centymetr skóry masowany jest po kolei pięcio- lub sześciokrotnie.

Body wraping

Boby wraping, guam i hannan–body to zabiegi polegające na szczelnym owijaniu ciała folią. Przed zabiegiem należy zastosować peeling, a następnie krem. Miejsca dotknięte celullitem owija się specjalną folią lub bandażem. Nacisk folii oddziałuje nie tylko na tkanki nóg lub pośladków, ale także na naczynia limfatyczne.

Ucisk na tkanki, wywierany z zewnątrz, zwiększa ciśnienie w przestrzeniach międzykomórkowych, a tym samym otwiera zastawki w naczyniach limfatycznych i żylnych. Zabiegi te przygotowują naczynia do odprowadzania płynów oraz produktów przemiany materii. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest zapalenie żył oraz niewydolność nerek.

Zobacz też: 6 sposobów na cellulit

Liposukcja

Z zabiegiem liposukcji pacjentki wiążą wiele nadziei. Jednocześnie wśród fachowców trwa ożywiona dyskusja na temat celowości i skuteczności tego typu metody. Obecnie stosuje się obszerne znieczulenie miejscowe: dużą ilość tradycyjnego środka znieczulającego wstrzykuje się w tkankę podskórną, która staje się rozluźniona, a odsysanie tłuszczu za pomocą tępej igły jest bezbolesne i delikatniejsze.

W kolejnym etapie igły wibrują z częstotliwością 4000Hz, przy czym bardziej rozluźniają tkankę. W trakcie jednej operacji można odessać nie więcej niż 4 litry tłuszczu. Operacja przyjmuje usunięcie tkanki tłuszczowej, ale nie usuwa przyczyn choroby. Odessanie tłuszczu może spowodować uszkodzenie naczyń limfatycznych. Po zabiegu liposukcji pozostaje jedynie niewielki ślad po wkłuciu, ale wewnętrzna powierzchnia rany jest bardzo rozległa.

Z cellulitem zmagają się kobiety w każdym wieku, a wiele z nich uważa, że nie da się go zwalczyć. Próbują wszystkiego, a „pomarańczowa skórka” nadal się utrzymuje. Sięgają również po firmowe preparaty, które cieszą się dużą popularnością i gwarantują błyskawiczne wyleczenie. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ wiele z tych preparatów częściej przynosi korzyści producentom niż pacjentkom.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
Nie myślcie o Oligo Dx bez przeczytania o nim recenzji !!! Nie wierzcie w te durne reklamy !! Ja znalazłam owe komentarze na temat tego kremu i ... ;o Nie bede sie rozpisywać, same zobaczcie : http://typeon.pl/oligo-dx
/5 lat temu
Tabletki na cellulit - http://goo.gl/Nm9zcL Złożyłem zamówienie i dostałem je na czas, a tabletki działają świetnie.
/6 lat temu
przyznam się że zastanawiam się na czym to leczenie dokładnie polega, czy jest bezinwazyjne itp. Ktoś może ma jakieś doświadczenie i może to przejrzyście wytłumaczyć. Ja spotkałam się z możliwością leczenia cellulitu na stronie internetowej Holymedu i aż korci mnie żeby może zasięgnąć inf u samego źródła..
POKAŻ KOMENTARZE (1)