Na czym polega hybrydowe powiększanie piersi?

Hybrydowe powiększanie piersi to metoda polegająca na łączeniu implantów z autologicznym tłuszczem. Jakie rezultaty pozwala osiągnąć?

powiększanie piersi

fot. Fotolia

Metody powiększania piersi

Powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. W prasie i na portalach internetowych regularnie pojawiają się materiały porównujące różne metody oraz wskazujące, w jakich przypadkach warto zastosować implanty, a w jakich przeszczep tłuszczu. Rzadko jednak mówi się o połączeniu obu zabiegów, które może dać naprawdę świetne rezultaty. Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Implanty są obecnie najczęściej stosowaną metodą powiększania piersi. W większości przypadków podczas zabiegów wykorzystuje się implanty silikonowe, które umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem. Ich otoczka posiada barierę chroniącą przed przeciekaniem silikonu, a we wnętrzu znajduje się specjalny zagęszczony żel, który zwiększa bezpieczeństwo nawet w bardzo rzadkich przypadkach pęknięcia. O jakości produktu może też świadczyć to, że najlepsi producenci implantów zazwyczaj dają na nie dożywotnią gwarancję.

Jednak jeżeli zależy nam na bardzo na efektach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych, zdecydowanie poleca się wykorzystanie tłuszczu autologicznego. Jednym z najpopularniejszych sposobów pobierania tkanki tłuszczowej jest metoda wykorzystująca delikatny strumień wodny, którą stosuje się w urządzeniach Body-Jet. Jednoczesne zastosowanie technologii wodnej wraz pobraniem tkanki tłuszczowej pozwala na wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych, chroniąc przy tym tkankę łączną, naczynia i nerwy. Eliminuje to konieczność dodatkowego przetwarzania, odwirowywania i jakiejkolwiek ingerencji w tkankę przed przeszczepem tłuszczu.

Pobrana do sterylnego systemu Body-Jet tkanka doskonale nadaje się do natychmiastowego wprowadzenia w piersi. Wyeliminowanie kontaktu tkanki z powietrzem znacznie obniża ryzyko infekcji, dzięki czemu zabieg jest bardzo bezpieczny dla pacjenta.

Zobacz też: Plastyka piersi – wywiad z chirurgiem plastykiem

Czym jest hybrydowe powiększanie piersi?

Hybrydowe powiększanie piersi, czyli metoda polegająca na łączeniu implantów z autologicznym tłuszczem, daje chirurgowi bardzo duże możliwości zmiany kształtu i konturów piersi. Decydując się na implanty, możemy co prawda wybrać odpowiadający naszej budowie kształt, ale niestety nie zawsze daje to gwarancje uzyskania naturalnego efektu, o którym marzy większość kobiet.

Uzupełnienie tego zabiegu przeszczepem autologicznego tłuszczu, który jest naturalnym wypełniaczem, pozwoli na idealne wymodelowanie kształtu piersi i zniwelowanie ewentualnych niedoborów objętości. Przy wyborze metody hybrydowej zawsze stosuje się mniejsze wkładki silikonowe tak, aby przeszczepiony tłuszcz dał ostateczny rezultat w postaci naturalnej piersi. Taka pierś pozbawiona jest wad w postaci odciskania się materiału obcego pod skórą, co często jest widoczne w pozycji innej niż stojąca.

Oprócz naturalnych i trwałych rezultatów korzyścią dla pacjenta może być również to, że hybrydowe powiększanie piersi może być wykonane podczas jednego zabiegu. Dzięki temu nie ma konieczności ponownego przygotowywania się do zabiegu i przechodzenia okresu rekonwalescencji.

Zobacz też: Operacja piersi? Rozwiewamy wątpliwości!

Źródło: materiały prasowe Com and media/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Wspominany Pro Breast jest wysoko w rankingach:) np. tabletkinapowiekszeniebiustu.com.pl/
/2 lata temu
U mnie, problemy z biustem zaczęły się kiedy schudłam 20 kilo. To był dla mnie prawdziwy szok! Zupełnie obwisły i wyglądały paskudnie! Zaczęłam kupować luźne ubrania, żeby to jakoś zakryć. Ich wygląd zaczął wpływać na moje samopoczucie i popadłam w depresje. Moje piersi wyglądały jakbym była pod czterdziestkę! Ale mama dała mi krem powiększający na urodziny. Na początku wcale się nie cieszyłam z takiego prezentu, ale teraz jestem jej bardzo wdzięczna! Po miesiącu stosowania mam jędrne piersi które wyglądają super w obcisłych koszulkach! Nigdy bym nie uwierzyła, że taka zmiana jest możliwa bez operacji!
/2 lata temu
nigdy o tym nie słyszałam :) ja jestem po klasycznym powiekszaniu piersi - implantami. Bardzo dobrze zniosłam zabieg, może też z powodu troski i dobrej opieki lekarki. Na prawdę trafiłam na świetną specjalistke. Robiłam zabieg w klinice Dermed w Łodzi u doktor Żukowskiej.
POKAŻ KOMENTARZE (1)