POLECAMY

Na czym polega depilacja laserowa?

Masz problemy z nadmiernym owłosieniem? Może warto, abyś skorzystała z depilacji laserowej. Wiele się mówi o usuwaniu zbędnego owłosienia metodą IPL. Na czym ona polega? Dlaczego należy wykonać zabieg usuwania owłosienia zimą? Jak wybrać gabinet, w którym będziemy bezpieczni?
Na czym polega depilacja laserowa?

IPL – czyli co?

Aby odpowiedzieć najprościej dlaczego zabieg powinienem być wykonany w okresie najmniejszego nasłonecznienia, powinniśmy zapoznać się z zasadą działania urządzeń do depilacji. 

IPL działa  na zasadzie intensywnego pulsacyjnego światła, tzn.  naświetlamy obszar poddany zabiegowi światłem – nadmierne naświetlenie tak jak nadmierne opalanie grozi poparzeniem. Dlatego po wykonanym zabiegu obszar ciała na którym wykonany był zabieg nie powinien być dodatkowo naświetlany na przykład słońcem czy lampami w solarium. Właśnie dlatego najlepszym okresem na depilację (zwłaszcza miejsc odkrytych, np. twarzy) jest zima – wówczas unikamy dodatkowego działania światła.

Dla całkowitego uzyskania pełnych efektów usunięcia zbędnego owłosienia należny wykonać  ok 4-7  zabiegów co 4-6 tygodnie. Aby zdążyć przed latem, powinno się je rozpocząć zimą lub późną jesienią.

Zobacz też: Elektrostymulacja, czyli tłuszczyk pod napięciem

Gdzie?

Jeżeli mamy wątpliwości gdzie udać się na zabieg, najlepiej poprosić o badania  kliniczne  producenta sprzętu na jakim pracuje gabinet. Dotyczy to zarówno gabinetów kosmetycznych, jak i dermatologicznych. Co to znaczy?

Każdy szanujący się producent sprzętu prowadzi badania skuteczności swoich zabiegów. Im dłużej jest na rynku, tym miał więcej czasu na dopracowanie sprzętu pod względem technicznym.

Ważne są również badania firm zewnętrznych (na przykład jednostek certyfikujących). Możemy również szukać gabinetów pracujących na urządzeniach posiadających status „medycznych” – urządzenie, by mogło otrzymać taki status, musi przejść dużo więcej badań i musi spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa dotyczące sprzętu medycznego. Nie otrzymują go wszyscy producenci – to jest najprostsza metoda rozpoznania sprzętu producenta, który nie boi się testów swojego sprzętu i stosuje się do rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa.

Na czym polegają zabiegi IPL?

Redukcja owłosienia - melanina, będąca pigmentem włosa, powoduje absorpcję światła w ciepło, dzięki czemu mieszek włosowy jest niszczony i niezdolny do ponownego wytworzenia włosów.

Fotoodmładzanie polega na redukcji uszkodzeń posłonecznych skóry, nierównomiernych przebarwień, zaczerwienień i naczynek krwionośnych oraz stymulacji własnego kolagenu poprzez nieinwazyjne pobudzanie fibroblastów (komórek skóry). Poprawia strukturę skóry, wygładza ją, ujędrnienia i uelastycznienia, likwiduje drobne zmarszczki, zwęża pory i rozświetla cerę. Ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów uzależniona jest od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu. Rozszerzone naczynka, przebarwienia i rumień twarzy oraz innych partii ciała ulegają znacznej redukcji w ciągu kilkutysięcznych sekundy, poprzez optymalną transmisję światła i jego absorpcję przez hemoglobinę, która zmienia je w ciepło.

Leczenie trądziku – energia fal o selektywnie dobranych parametrach likwiduje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych.

Po jakim okresie można spodziewać się rezultatów?

Wyraźna zmiana w odrastaniu owłosienia, zależnie od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg, zauważalna jest już po kilku zabiegach.

W przypadku fotoodmładzania już jeden zabieg może spowodować doskonały efekt (dzieje się tak w przypadku naczynek pajączkowatych lub keratozy posłonecznej). 

Zmiany hormonalne mogą wpłynąć na skuteczność zabiegów, dlatego w  tym przypadku ilość zabiegów do osiągnięcia oczekiwanych efektów może zwiększyć się nawet dwukrotnie.

Zobacz też: Czy zabieg depilacji laserowej boli?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Wiele lat używałam zwykłego depilatora i musiałam powtarzać depilację co 2-3 tygodnie. Teraz depiluję, a właściwie przeprowadzam epilację sama w domu dzięki małemu i poręcznemu urządzaniu Brauna - Silk Expert IPL. Używam go raz na kilka miesięcy w celu przedłużenia efektów, a włosów po każdym użyciu jest coraz mniej i są coraz słabsze.