Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki - nowoczesne metody chirurgii kosmetycznej

Jak można modelować sylwetkę przy pomocy lasera i innych urządzeń chirurgii kosmetycznej? Sztuka modelowania ciała ulegała zmianom i od dawna jest dla lekarzy ogromnym wyzwaniem. Bardzo szybki rozwój technologii powoduje, że wykonuje się coraz mniej zabiegów chirurgicznych z pozostawieniem blizn, a coraz więcej zabiegów mało inwazyjnych, czyli niepozostawiających widocznych śladów na skórze. Na razie pacjenci podchodzą do tematu ostrożnie, być może ze względu na relatywnie wysoki koszt takich zabiegów, czy jednak jest to przyszłość medycyny estetycznej?
Modelowanie sylwetki

Pierwszym z zabiegów modelujących sylwetkę była liposukcja tradycyjna SAL. Następnie jej modyfikacje PAL, a później ultradźwiękowa UAL, FR (Body Tite), WAL, laserowa LAL z kilkoma jej odmianami. Odmiany zabiegu laserowego dotyczą różnicy w długości wiązki, przy czym najskuteczniejsza jest długość 1444 nm. Wszystkie rodzaje liposukcji mają swoje zalety, ale też ograniczenia w stosowaniu. Wprowadzenie na rynek lasera Nd;yg 1444 nm zrewolucjonizowało możliwości chirurgii kosmetycznej. Wprowadza się nowe metody i podejście do licznych defektów, leczenie których, do tej pory było uciążliwe lub pozostawiało rozlegle blizny po ingerencji chirurgicznej. Wśród takich zabiegów wymienić należy: zmniejszenie brodawek sutkowych, poprawienie kształtu nosa w przypadku chorób takich jak rinophyma, usunięcie obwisłej skóry ramion czy ud, którą do tej pory można było usunąć jedynie chirurgicznie, a dziś można ją obkurczyć za pomocą  wcześniej wspomnianego lasera.

W odróżnieniu od poprzednich laserów używanych do lipolizy laserowej laser Nd:YAG zamontowany w AccuSculpt™  z certyfikatem CE i FDA, wykorzystuje niespotykaną długość fali – 1444 nm. Szczególna długość fali 1444 nm zapewnia 3 razy większą efektywność rozbijania komórek tłuszczowych w stosunku do laserów Nd:YAG pracujących na 1064 nm lub 1320 nm, co przekłada się na dużo krótszy czas zabiegu i lepsze efekty.

Zobacz też: Zainwestuj w urodę - idź do gabinetu kosmetycznego

AGklinik Dr Adama Gumkowskiego specjalizuje się w modelowaniu kształtu ciała przy pomocy różnych metod, zwykle są to metody łączone - bo tylko takie dają rzeczywiście dobre wyniki.

Sama redukcja tkanki tłuszczowej nie zawsze przynosi zadowalające efekty, dlatego zaczęto dążyć do łączenia zabiegów, np. pobranie tkanki tłuszczowej przy liposukcji (lipofiling) z separatorem tłuszczu pozwoliło na jego ponowne użycie w celu poprawienia kształtu innych partii ciała, np. powiększenia i uwydatnienia pośladków, powiększenia piersi, łydek, modelowania kształtu twarzy. Zabieg ten w wielu przypadkach eliminuje konieczność wszczepiania implantów.

Bardzo ważnym problemem jest nadmierna ilość skóry, która pozostaje po liposukcji, którą nie zawsze musimy usuwać chirurgicznie. Można metodą transpozycji i fiksacji podskórnej przemieszczać tkanki, co w konsekwencji daje przesuniecie skóry i optyczne zlikwidowanie jej nadmiaru. Podobny efekt obkurczenia skóry możemy uzyskać przy pomocy lasera Nd;yg 1444 nm. Łącząc te dwie metody uzyskujemy niewspółmiernie większy efekt kosmetyczny. Zabiegi te przeprowadzamy na twarzy, piersiach, brzuchu i pośladkach. W zagęszczeniu skóry bardzo dobre i trwale efekty uzyskamy przy pomocy pola radiowego urządzenia Infini.

Najnowszym osiągnięciem chirurgii kosmetycznej jest zabieg skracania zbyt długich palców stóp. Zabieg polega  na wycięciu części palca, stabilizacji odłamów za pomocą tytanowych PIN-ów z pamięcią materiału, co skraca zabieg oraz daje natychmiastową stabilizację odłamów. Zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga unieruchomienia pacjenta, a od następnego dnia po zabiegu pacjent może chodzić. Po kilku dniach wraca do codziennych zajęć.

Zobacz też: Skóra naczynkowa - jak sobie radzić z pajączkami?

Odrębnym tematem dotyczącym jedynie mężczyzn jest ginekomastia*. Tu stosowana jest najnowocześniejsza metoda usunięcia tkanek za pomocą lasera. To prosta i skuteczna metoda nie pozostawia blizn, wykonywana jedynie w znieczuleniu miejscowym. Zaletą zabiegu jest krótki okres rekonwalescencji oraz to, że pacjenci nie mają żadnych dolegliwości bólowych.

Zobacz też: Rogowacenie okołomieszkowe skóry - jak zwalczyć?

*Powiększenie sutka/piersi u mężczyzny, na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej. Gruczoł piersiowy ulega jednostronnemu lub obustronnemu powiększeniu, jest obrzmiały i może być bolesny. Ginekomastia spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi, najczęściej na skutek leczenia hormonalnego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/24.07.2019 18:48
Jeżeli chodzi o modelowanie sylwetki, to nie znałam tych metod. Do tej pory skupiałam się raczej na kosmetykach (naturalne czy od Yoskine np.), ale chyba spróbuje i tego. Pozdrawiam :)
/09.11.2016 22:20
Ja bardzo lubię zabiegi modelowania sylwetki w Strefa Kobie Łódź. Po tych zabiegach naprawdę są super efekty.
/16.03.2015 12:43
Ja chodzę na zabiegi do Kliniki Miracki i zaproponowano mi platformę Accent Ultra V Alma. Jest świetna i na prawdę działa! Modeluje sylwetkę, likwiduje tkankę tłuszczową, i redukuje cellulit. Po pierwszym zabiegu miałam ujędrnioną skóre, a po kolejnych jestem szczuplejsza i znika cellulit. Ja jestem zachwycona i cieszę się, że są u nas dostępne takie metody. :-)
POKAŻ KOMENTARZE (5)