Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność, a tym samym młodzieńczy wygląd, jednak medycyna estetyczna wychodzi na przeciw upływowi czasu, oferując różnorodne zabiegi spłycające zmarszczki i modelujące owal twarzy. fot. Fotolia

Modelowanie kształtu twarzy – jakie zabiegi?

Najdoskonalszym kształtem twarzy jest owal. Niestety nie każda z nas będzie się nim cieszyć przez całe życie. Dzięki zabiegowym metodom regulowania kształtu twarzy, można sprawić, iż nasz wygląd cofnie się w czasie, a same poczujemy się dużo młodsze...
/ 30.06.2011 17:14
Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność, a tym samym młodzieńczy wygląd, jednak medycyna estetyczna wychodzi na przeciw upływowi czasu, oferując różnorodne zabiegi spłycające zmarszczki i modelujące owal twarzy. fot. Fotolia

W szponach czasu...

Z biegiem lat, zmienia się kształt twarzy. Pomimo stosowania kremów przeciwko powstawaniu zmarszczek, nie potrafimy zatrzymać zegara, który odlicza nam kolejne wiosny. Procesy biologiczne, zakodowane w naszych komórkach, nieubłaganie odmierzają upływający czas. Poza uwidoczniającymi się zmarszczkami, zmniejsza się elastyczność skóry (zanikają włókna, które za nią odpowiadają) oraz zanika tkanka podskórna, co także ma wpływ na negatywną zmianę kształtu twarzy. Uprzedni regularny obrys twarzy robi się coraz bardziej pociągły. Z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne, modelujące kształt twarzy.

Warto przeczytać: Pielęgnacja skóry dojrzałej

Kwas hialuronowy

Ten tajemniczo brzmiący związek to nic innego jak naturalny składnik naszej skóry. Z wiekiem zmniejsza się jego ilość, a razem z nią zawartość wody w naskórku (kwas hialuronowy pełni rolę swoistego centrum nawilżającego). Wraz z utratą wody, skóra staje się wiotka, przesuszona, a przez to wzrasta w niej skłonność do tworzenia zmarszczek. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod skórę powoduje skorygowanie jej nierówności i regulację kształtu twarzy bez narażenia na reakcje alergiczne. Gwarantuje też odpowiednią porcję nawilżenia na długie lata.

Radiofrekwencja

Jest to zabieg stosujący wpływ fal radiowych na strukturę skóry. Dzięki zjawiskom chemicznym, zachodzącym pod wpływem bodźców mechanicznych i cieplnych, potrafi on skutecznie modelować kształt twarzy. Dzieje się to dzięki stymulacji komórek do produkowania nowych substancji budulcowych (kolagenu), a przez to „odbudowaniu” fundamentów skóry. Są one lepiej uporządkowane i lepiej odżywione. Taka „nowa” skóra jest bardziej elastyczna i nie odkształca się. Zabieg ten wykorzystywany jest także w redukcji cellulitu, ukrywaniu blizn i rozstępów oraz ujędrnieniu całego ciała.

Pamiętaj, że fale radiowe mogą rozgrzewać metalowe elementy – nie jest to zatem wskazana metoda dla osób, które posiadają metalowe części w okolicach ciała, które mają być poddane radiofrekwencji.

Złote nici

Innowacyjna metoda polegająca na wszczepieniu pod skórę nici z autentycznego złota. Materiał ten jest dobrze tolerowany przez organizm. Obecność złota sprawia, że wokół takiego szlachetnego „rusztowania” gromadzą się komórki, które najpierw oczyszczają skórę z martwych, zbędnych już włókien, a następnie odbudowują „nową” strukturę skóry. Dodatkowo złoto ciała bakteriobójczo – nie doprowadza do powstania niebezpiecznych zakażeń. Efektem zabiegu jest wyraźnie odmłodzenie skóry, poprawa jej kondycji i ujędrnienie.

Przeczytaj też: Botox - po co wstrzykuje się jad kiełbasiany?