Mocznik dla skóry

Czego brakuje suchej skórze? Wody, ale nie tylko…
/ 28.07.2016 11:04

Czego brakuje suchej skórze? Wody, ale nie tylko…

Wieloletnie badania dowodzą, że niezbędnym elementem systemu nawadniania skóry jest mocznik. Pod względem chemicznym jest to związek azotowy powstały w wyniku przemiany białek i wydalany wraz z moczem. W oddziaływaniu na skórę okazuje się mieć zasadnicze znaczenie, przy czym, ten wytwarzany przemysłowo sprawdza się równie dobrze jak naturalny.

Zasada działania jest prosta – mocznik oddziałuje na zrogowaciałe komórki skóry i rozpulchnia je umożliwiając wodzie wniknięcie wewnątrz tkanki. Bez tego procesu żadna ilość płynu i tak nie może być przyswojona. Komórka zatrzymuje w sobie w wodę i dzięki temu skóra robi się bardziej miękka i lepiej nawilżona.

Kosmetologia przez długi czas miała problem z wykorzystaniem tej cennej wiedzy, gdyż mocznik sam w sobie nie daje pożądanych skutków w kontakcie ze skórą i niezbędne było wypracowanie bardziej złożonej formuły, która wykorzystałaby to rozpulchniające działanie.

Na rynku polskim pojawiła się już linia nawilżających kosmetyków, które pomagają skórze zatrzymać mocznik i dogłębnie nawadniają suchą tkankę. Wszystko za sprawą specjalnej substancji Hydrasalinol, na bazie której opierają się preparaty Iwostin Hydratia. W ofercie znajdziemy fizjologiczny krem z ceramidami, ten sam krem z wersji z filtrem SPF15 oraz piankę do mycia i demakijażu twarzy. Poza tym warto polecić balsam do ciała z mocznikiem SVR, Xerialine Fluide oraz specjalną emulsję Xerial 50 dla skóry szczególnie łuszczącej się, tej samej firmy. Neutrogena z kolei oferuje krem do stóp na zrogowacenia, który swe niezwykłe działanie zawdzięcza także mocznikowi. Brzmi to wszystko może podejrzanie, ale naprawdę warto spróbować kolejnej naturalnej broni.

Mocznik dla skóry

Poznaj właściwości i zastosowanie kremu z mocznikiem