Doda, Dorota Rabczewska, makijaż, fryzury fot. ONS

Mocna opalenizna zimą - tak czy nie

Czy przedłużanie wakacyjnej opalenizny w solarium ma sens? Spytałyśmy ośmiu facetów, co sądzą o mocno przyciemnionej skórze jesienią i zimą!
/ 14.11.2008 15:13
Doda, Dorota Rabczewska, makijaż, fryzury fot. ONS
Brązowa skóra o każdej porze roku budzi wiele kontrowersji. Podobnie jak jej właścicielki (patrz: Doda).


1. Opalone dziewczyny zwracają moją uwagę, ale pod warunkiem, że ich skóra ma delikatny, brzoskwiniowy odcień. Ciemną czekoladę akceptuję wyłącznie w wydaniu latynoskim.
Waldek Cieślik, 27 lat, grafik

2. Lubię opalone dziewczyny (nawet bardzo mocno). Patrząc na nie (szczególnie zimą), widzę lato, dzikość i nagość... I od razu robi się cieplej!
Maks Kawecki, 29 lat, ochroniarz

3. Czekoladowy odcień skóry? Czemu nie! Ale dziewczyny pamiętajcie, że mocna opalenizna powoduje zmarszczki i grozi nowotworami, zatem używajcie odpowiednich kremów ochronnych z filtrami, tak na wszelki wypadek :)
Dariusz Skórski, 26 lat, doradca finansowy

4. Myślę, że mocna opalenizna z solarium różni się od tej naturalnej, więc nie ma co przesadzać, bo wyjdzie sztucznie. Osobiście lubię opalone dziewczyny wyglądające tak, jakby wczoraj wróciły z egzotycznej wyspy położonej gdzieś na Pacyfiku.
Tomek Krawczyk, 29 lat, biznesmen

5. Najgorsze są panny, które na taką mocną opaleniznę mają nałożony makijaż. To dopiero wygląda koszmarnie. Nie dość, że opalenizna wygląda fatalnie, to jeszcze twarz pokryta jest grubą warstwą różu czy fluidu. Tragedia. O wiele bardziej podobają mi się dziewczyny, które mają bladą, kredową karnację. Patryk Poślednik, 29 lat, graficiarz

6. To straszna wiocha! Nie spotkałem jeszcze fajnej dziewczyny z mocno opaloną skórą w zimie. Białe kozaczki, białe futerko... brakuje tylko białego misia! Tak mocno kontrastujący ze skórą ubiór zupełnie mnie nie kręci.
Piotr Kujawski, 24 lata, stylista

7. Nie przepadam za mocną "solarką". Taka dziewczyna albo zbyt rzadko przegląda się w lustrze, albo ma napakowanego chłopaka z osiedlowej siłowni.
Karol Zadka, 23 lata, student anglistyki

8. Jestem tolerancyjny wobec takiego zjawiska. Mocna opalenizna to zawsze jakiś kolor w życiu :) Jeśli dziewczyna czuje się z tym dobrze, uważa, że jest atrakcyjna, to jej sprawa. Jednak wolałbym, aby moja dziewczyna nie była tak mocno opalona.
Evgeny Vertyshev, 24 lata, podróżnik, aktor


WNIOSKI:
Faceci nie lubią przesady i doskonale odróżniają naturalną opaleniznę od tej z solarium. Dlatego nie warto w ten sposób niszczyć sobie skóry. Jeśli lubisz być opalona, polecamy samoopalacze. Są zdrowsze i dają bardziej naturalny efekt!