Młodość bez skalpela

Każdy ma tyle lat na ile wygląda. Warto więc zadbać, aby nasza twarz była pełna świeżości i młodzieńczego blasku. Do niedawna radykalne efekty odmładzające można było osiągnąć wyłącznie przy użyciu skalpela. Dziś ryzykowne i kosztowne operacje plastyczne można już zastąpić kuracjami przy zastosowaniu nowoczesnych technologii . Ostatnio coraz częściej w certyfikowanych salonach kosmetycznych mówi się o rewolucji w odmładzaniu
/ 09.11.2007 06:26
Każdy ma tyle lat na ile wygląda. Warto więc zadbać, aby nasza twarz była pełna świeżości i młodzieńczego blasku. Do niedawna radykalne efekty odmładzające można było osiągnąć wyłącznie przy użyciu skalpela. Dziś ryzykowne i kosztowne operacje plastyczne można już zastąpić kuracjami przy zastosowaniu nowoczesnych technologii . Ostatnio coraz częściej w certyfikowanych salonach kosmetycznych mówi się o rewolucji w odmładzaniu.

Globalne odmładzanie BEAUTY DEFECT REPAIR to absolutna nowość w katowickim Studiu Estetyki Ciała „Body Secret”. - Już po pierwszym zabiegu z wykorzystaniem innowacyjnej aparatury hiszpańskiej firmy Profimade można liczyć na poprawę jędrności skóry, spłycenie zmarszczek oraz radykalny efekt odmłodzenia – mów Zofia Rojek, właścicielka nowoczesnego studia kosmetycznego, ciesząca się wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie kosmetologii.

Innowacyjna aparatura BDR uzyskała liczne rekomendacje wśród specjalistów światowej sławy. Zdaniem Dr. M.E. Cornely’ego, dermatologa z Dὒseldorf, BEAUTY DEFECT REPAIR otwiera nowe horyzonty dla zabiegów pielęgnacyjnych. Istnieje wiele rejonów twarzy, które można skutecznie pielęgnować przy pomocy BDR, a na które ciężko jest oddziaływać zabiegami ostrzykiwania skóry. Kolejnym niezwykle pozytywnym efektem jest stymulacja włókien kolagenowych. Dla klientów, którzy nie akceptują operacji plastycznych, BDR jest znakomitą alternatywą przynoszącą efekty liftingu.

- Decyzja o wprowadzeniu do naszej oferty zabiegów przy zastosowaniu BDR wynika z chęci dostarczenia klientom bezinwazyjnej metody odmładzania skóry. Odkrycie techniki szybkiego transportu zaawansowanych dermokosmetyków do najgłębszych warstw naskórka pozwala na uzyskanie błyskawicznych efektów. Naszym celem jest dostarczanie osobom dbającym o swój wygląd innowacyjnych i unikatowych rozwiązań, które nie są czasochłonne, działają kompleksowo i przynoszą doskonałe rezultaty – dodaje Zofia Rojek ze Studia Estetyki Ciała „Body Secret”.

Jak to działa?
Dłonie kosmetyczki w połączeniu z nowoczesną aparaturą i cennymi składnikami dermokosmetyków tworzą niezwykłą syntezę. Swoją unikatowość BDR zawdzięcza odkryciu techniki, która pozwala wprowadzić aktywne preparaty dokładnie w te miejsca, w których powinny działać. Skóra stanowi naturalną barierę ochronną, w mniejszym lub większym stopniu utrudniającą wnikanie aplikowanych preparatów kosmetycznych. Dzięki mikroperforacji zewnętrznych warstw naskórka, składniki aktywne docierają do jej żywej warstwy. Ponadto zostaje pobudzona synteza naturalnego kolagenu wewnątrz skóry. Pozwala to na osiągnięcie efektu liftingu, wzmocnienie struktury i elastyczności skóry.

Zabieg składa się z kolejnych faz, które krok po kroku prowadzą do jej odmłodzenia. Zadaniem pierwszego etapu jest maksymalna poprawa absorpcji cery poprzez jej złuszczenie za pomocą indywidualnie dobranych kwasów owocowych oraz naturalnych peelingów. Podczas tej fazy następuje eksfoliacja kwasem hialuronowym, polisacharydem odpowiedzialnym za prawidłowe nawodnienie tkanek, wykorzystywanym w produkcji ekskluzywnych dermofarmaceutyków. Skóra jest też poddawana działaniu bogatej mieszanki witaminowej oraz kwasu cytrynowego, który doskonale usuwa przebarwienia.
Następnie odbywa się etap mikroperforacji metodą BDR. Sterylne mikro-igiełki udrażniają mikroskopijne kanaliki w cerze. Pseudomezoterapia jest całkowicie bezbolesna, a przez wielu jest uważana za przyjemną. Tuż po niej następuje aplikacja wysoce skoncentrowanych kosmetyków, które są natychmiast wchłaniane i rozpoczynają swoje działanie. Dzięki optymalnej przyswajalności skóry mają one znacznie wyższą skuteczność niż podczas klasycznego zabiegu. Kolejna faza jest nazywana „rozpieszczaniem” skóry, gdyż wypełnia ją seria relaksujących masaży, wprowadzających atmosferę wellness. Zastosowanie witalizujących i drenujących technik manualnych ma działanie odprężające i pozostawia twarz wypoczętą i ukojoną. Na koniec następuje etap „wyciszania” skóry, podczas którego nakładana jest chłodząca, nawilżająca i łagodząca żelowa maska regenerująca. Pielęgnacja końcowa zależy od potrzeb klienta.

- Istnieje wiele zalet takiego zabiegu. Przede wszystkim nie trzeba długo czekać na rezultaty, a efekt odmłodzenia jest długotrwały. Poza tym zastosowanie BDR jest całkowicie bezbolesne i w pełne bezpieczne. Nie towarzyszy mu typowy dla inwazyjnych zabiegów kosmetycznych etap gojenia czy powrotu cery do świeżego wyglądu. Praktycznie natychmiast po zabiegu wyglądamy ładniej i młodziej. Ponadto towarzysząca zabiegowi atmosfera wellness ma dobroczynne działanie nie tylko dla ciała, ale i dla ducha – podsumowuje Zofia Rojek z „Body Secret”.

Zabieg jest zalecany osobom z zaawansowanymi problemami dermatologicznymi pojawiającymi się wraz z wiekiem. Doskonale służy jednak każdemu, kto chce przywrócić blask i młodzieńczy wygląd skóry. Dzięki kompleksowemu oddziaływaniu oraz silnym właściwościom regenerującym, można go również stosować do cery z przebarwieniami, bliznami, plamami lub szarej i zanieczyszczonej bez względu na wiek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/12.09.2010 19:09
W dobie takiego rozwoju medycyny estetycznej mysle ze tego typu zabiegi jak ten www.elite.waw.pl/usuwanie-zmarszczek-restylane/ jest dla kobiet doskonałym dązeniem do zachowania młodości bez użycia skalpela jak i chirurgicznej interwencji.
/16.10.2012 21:39
Mi po tym wspaniałym zabiegu opadł owal. Twarz , szyje , dekolt mam sflaczałe. Jestem w rozpaczy.Nie wiem co mam robić.Przeklinam dzień w którym wybrałam się do kosmetyczki.