POLECAMY

Mikrodermabrazja – usuwa cienie, blizny i zanieczyszczenia

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji? Dlaczego gwiazdy kochają mikrodermabrazję? Czy mikrodermabrazja to na pewno zabieg nieinwazyjny?

mikrodermabrazja

Fot. Body Care Clinic

Mikrodermabrazja – zabieg uwielbiany przez gwiazdy!

Mikrodermabrazja to minimalnie inwazyjny zabieg, który odświeża skórę, wygładza ją i nawilża, nie pozbawiając przy tym naturalnego wyglądu.

Coraz więcej gwiazd stawia na naturalny look, wybierając zamiast botoksu, alternatywne zabiegi odmładzające skórę twarzy. Hitem ostatnich lat wśród hollywoodzkich gwiazd jest mikrodermabrazja.

Ten prosty zabieg, określany mianem „pre-Oscar facial miracle” wiele celebrytek wybiera jako terapię odświeżającą skórę przed wielkim wydarzeniem.

Do regularnych zabiegów mikrodermabrazji otwarcie przyznają się:

  • Gwyneth Paltrow,
  • Penelope Cruz,
  • Rachel Weisz,
  • Gisele Bundchen,
  • Naomi Campbell.

"Skóra po serii tych zabiegów wygląda młodziej, dzięki temu, że jest głęboko oczyszczona. Znikają z jej powierzchni przebarwienia, plamy posłoneczne, zaskórniki, płytko osadzone zmarszczki, czyli wszystko co postarza skórę" – mówi Anna Machnik, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach.

Zobacz także: Czy mikrodermabrazja jest bezpieczna?

Mikrodermabrazja – prosty zabieg przed wyjściem

Mikrodermabrazja korundowa to nic innego jak głęboko oczyszczający peeling mechaniczny, który dzięki strumieniowi tlenku glinu, jaki wyrzucany jest pod ciśnieniem, złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, usuwając obumarłe komórki i spłycając pory.

Dzięki temu skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych komórek, które zajmują miejsce zniszczonych. Dodatkowo proces regeneracji przyspieszany jest dzięki laserowi biostymulacyjnemu, który pobudza procesy regeneracyjne – tak jest np. w mikrodermabrazji urządzeniem MesoTherm.

Zabieg stosuje się do usuwania cieni pod powiekami, płytko położonych zmarszczek np. na czole, zaczerwień, blizn, rozszerzonych por, worków pod oczami, zmian pigmentacyjnych, suchości skóry oraz łojotoku. Mikrodermabrazja usuwa także zanieczyszczenia – brud, pył, mikroorganizmy, a nawet pozostałości po makijażu i kosmetykach, zalegające w bruzdach i porach.

Zobacz także: Na czym polega tzw. domowa mikrodermabrazja?

Zalety mikrodermabrazji

"Głęboko oczyszczona skóra odzyskuje swój naturalny kolor, jest bardziej promienna i wygładzona, a dzięki produkcji nowych komórek staje się bardziej jędrna. Najlepszy efekt zabiegu widoczny jest już po 1-2 dniach, dlatego często zaleca się go jako ekspresową terapię odświeżającą skórę przed dużym wyjściem" – mówi specjalistka Body Care Clinic.

"Sam zabieg nie powoduje krwawienia ani urazów skóry, okres gojenia się po nim wynosi zaledwie dwie doby. Podczas zabiegu odczuwamy tylko szybko ustępujące mrowienie lub pieczenie skóry" – dodaje ekspertka.

Zabieg ten często polecany jest przez kosmetologów osobom, mającym problemy ze skórą.

"Mikrodermabrazja rozwiązuje problemy, które często skrywamy pod grubą warstwą makijażu – trądzik pospolity m.in. grudkowy, zaskórniki wokół nosa, likwiduje także problem przetłuszczającej się skóry w strefie T i spłyca blizny potrądzikowe" – mówi Machnik.

Źródło: Materiały prasowe Body Care Clinic

Zobacz także: Czym różni się mikrodermabrazja od peelingu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)