POLECAMY

Mikrodermabrazja - poradnik

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny poprawiający wygląd skóry, który ma szerokie zastosowanie. Dowiedz się, jakie problemy rozwiąże profesjonalna mikrodermabrazja.

mikrodermabrazja

fot. Fotolia

Mikrodermabrazja to zabieg, w którym na skutek usunięcia warstwy rogowej naskórka, dochodzi do oczyszczenia skóry z wszelkich zanieczyszczeń, nadmiaru łoju czy zrogowaciałych komórek. Mechaniczne złuszczanie traktowane jest przez organizm jak uraz, dlatego w miejscu starych komórek powstają nowe, powodując odnowę skóry. - Zabieg ten, jako procedurę oczyszczającą, często polecamy pacjentkom w celu wyrównania i wygładzenia powierzchni skóry oraz głównie pobudzenia jej procesów regeneracyjnych. Dodatkowo, jest to podstawowy zabieg stosowany przed innymi zabiegami dermatologicznymi, gdyż spłycenie warstw naskórka poprawia przenikanie substancji aktywnych oraz zwiększa podatność na różnego rodzaju stymulację głębszych warstw skóry – mówi dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Estivance.

Metody mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym, kontrolowanym złuszczaniu naskórka za pomocą strumienia kryształów. Może być przeprowadzana metodą diamentową  lub korundową. W diamentowej złuszczanie następuje dzięki działaniu drobnych ziaren diamentu, które wydobywają się z określonym ciśnieniem z głowy ścierającej. Natomiast w metodzie korundowej używa się do tego mikronizowanych kryształków tlenku glinu, których działanie jest silniejsze niż w przypadku metody diamentowej, dlatego dobranie techniki wymaga konsultacji ze specjalistą.  - Z uwagi na silne działanie mikrodermabrazji korundowej nie zaleca się jej osobom posiadającym skórę naczyniową, delikatną i skłonną do podrażnień, gdyż może zaostrzyć rumień, bardziej ją podrażnić, skóra może stać się bardziej nadreaktywna i wysuszona. Wyprowadzenie później takiej cery po błędnym zakwalifikowaniu pacjentki do zbiegu mikrodermabrazji jest problematyczne i długotrwałe – mówi dr Anna Piwek z Time Clinic.

Jest to zabieg bezbolesny, może po nim wystąpić uczucie mrowienia, pieczenia lub zaczerwienienie (objawy te jednak szybko ustępują).

W trakcie serii powinno wystrzegać się opalania, używać kremów z wysokim filtrem oraz unikać chlorowanej wody i publicznych kąpielisk.

Działanie mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to doskonały zabieg regeneracyjny oraz oczyszczający. Daje świetne rezultaty w leczeniu trądziku. Ścieranie obumarłego naskórka powoduje odblokowanie porów, oczyszcza skórę z łoju, co skutkuje zredukowaniem intensywności trądziku. Zabieg ten pomoże w redukcji blizn potrądzikowych, w spłyceniu drobnych zmarszczek czy redukcji objawów fotostarzenia skóry: przebarwień, suchości i wiotkości skóry. Po zabiegu skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna.

Polecamy: Peeling chemiczny – działanie, korzyści, przeciwwskazania

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Polecam ten zabieg! Miałam przyjemnośc być pacjentką Pani Doktor Piwek i gorąco polecam :) Dobierze zabieg zgodnie z potrzebami konkretnej osoby, zawsze służy pomocą i dobrą radą :) Nie znam nikogo niezadowolnego z jej usług. Od jakiegoś czasu przyjmuje w Panoramie w Warszawie w klinice Time Clinic. Wspaniałe miejsce!