Efekty mikrodermabrazji fot. FREE

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg

Mikrodermabrazja to nowoczesny zabieg kosmetyczny, który pomaga w walce z trądzikiem młodzieńczym, odmładza skórę i przywraca jej świeży wygląd.
/ 08.08.2016 16:15
Efekty mikrodermabrazji fot. FREE

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na usunięciu (złuszczeniu) zewnętrznych, zrogowaciałych warstw naskórka. Dla osiągnięcia takiego efektu stosuje się specjalne kryształy korundu lub drobiny diamentu. Prawidłowo wykonana mikrodermabrazja przebiega bezboleśnie i bezpiecznie. Mikrodermabrazja poprawia wygląd skóry, pobudza jej odnowę i usprawnia mikrokrążenie. Pojedynczy zabieg na twarz kosztuje ok. 200 zł, ale najlepiej wykonywać je w seriach (3-5 zabiegów).

Kosmetyki do domowej mikrodermabrazji

Dlaczego warto wykonywać mikrodermabrację?

Zewnętrzna warstwa skóry tzw. naskórek zbudowana jest z martwych, niedzielących się komórek zawierających keratynę. Komórki te podlegają ciągłej wymianie tzn. łuszczą się i są zastępowane przez nowe komórki pochodzące z głębszej warstwy skóry.

Niestety proces ten z wiekiem przebiega mniej intensywnie, co odbija się na stanie i wyglądzie skóry. Podczas zabiegu mikrodermabrazji dochodzi do usunięcia tych najbardziej zewnętrznych, obumarłych warstw komórek, co pobudza podział, wzrost i odnowę w głębszych warstwach i przynosi dobry efekt kosmetyczny.

Jak przebiega zabieg?

Mikrodermabrazja wykonywana jest przez wykwalifikowaną kosmetyczkę lub (rzadziej) lekarza. Ostatnio pojawiły się również specjalne zestawy do tzw. domowej mikrodermabrazji.

Redakcja testuje: zestaw do domowej mikrodermabrazji

Sam zabieg trwa około 20-60 minut i rozpoczyna się dezynfekcją skóry. Następnie do powierzchni naskórka osoba wykonująca zabieg przykłada specjalną głowicę ścierającą. Użyte kryształki wraz z usuniętą tkanką są zasysane i gromadzone w specjalnym pojemniku.

Jak już wspomniano prawidłowo wykonany zabieg powinien być bezbolesny, chociaż może dojść do przejściowego podrażnienia i zaczerwienienia skóry.

Jakie są zalety mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja poprawia wygląd skóry, pobudza jej odnowę (poprzez np. syntezę kolagenu) i usprawnia mikrokrążenie. Efektem tego jest zdrowszy wygląd skóry i większa elastyczność. Co więcej, powtarzany zabieg przynosi efekt odmładzający, który polega na spłyceniu i  wygładzeniu zmarszczek. Mikrodermabrazję zaleca się  także jako pełnoprawny element terapii w leczeniu trądziku i niektórych zmian skórnych (niektóre przebarwienia, świeże rozstępy, rozszerzone pory).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/12.12.2016 11:42
Polecamy mniej inwazyjne sposoby za pomocą użycia kolagenu naturalnego.Daje spektakularne rezultaty! Zapraszamy!
/20.09.2016 11:24
Właśnie jak byłam młodsza odradzała mi ją kosmetyczka twierdząc że taki zabieg nie nadaje się dla skóry naczynkowej a to podobno nieprawda. Teraz chyba wypróbuję bo słyszałam o tej dermabrazji wiele dobrego
/16.09.2016 12:12
Miałam już kilka razy mikrodermabrazję i jestem zadowolona z efektów. Teraz wprawdzie przeniosłam się do Krakowa ale widzę że tutaj chociażby robi ją vesuna więc pewnie też co jakiś czas będę się na nią wybierać