POLECAMY

Mikrodermabrazja jako sposób na trądzik młodzieńczy

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Efekt ten został zastosowany w pielęgnacji skóry trądzikowej. Jaka jest skuteczność mikrodermabrazji w leczeniu trądziku?
Mikrodermabrazja jako sposób na trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy jest powszechną dolegliwością zarówno młodych mężczyzn jak i kobiet. I chociaż istnieje ogromna ilość sposobów pozbycia się takich zmian, od miejscowego przemywania skóry do stosowania leków, to nie każdemu pacjentowi udaje się pomóc. Warto wiedzieć, że mikrodermabrazja wykonana u takich osób widocznie poprawia wygląd cery trądzikowej.

Skąd się bierze trądzik?

Trądzik młodzieńczy jest wynikiem zaburzenia równowagi hormonalnej jaka ma miejsce podczas pokwitania. Oznacza to, że po wpływem zwiększonego wydzielania niektórych hormonów - głównie androgenów (a więc np. testosteronu) dochodzi do nieprawidłowości w pracy gruczołów skóry. Gruczoły te znajdują się głęboko w skórze i produkują tłustą treść (zwaną łojem). W wyniku działania hormonów, wydzieliny łojowej produkuje się więcej niż potrzeba i zatyka on kanały gruczołów. W sytuacji takiej dochodzi do powstania tzw. zaskórników. Jeżeli dojdzie do zakażenia (o co nietrudno) to powstaje bolesny pryszcz, który gojąc się może nawet pozostawiać blizny.

Zobacz też: Jakie są zalety mikrodermabrazji?

Czy mikrodermabrazja może pomóc?

Zdecydowanie tak - i jest to jedno z najczęstszych wskazań do tego zabiegu. Podczas samej mikrodermabrazji dochodzi do złuszczenia się najbardziej zewnętrznych warstw skórnych, co pozwala odświeżyć przetłuszczoną powierzchnię skóry i pobudza ją do regeneracji. Ponadto mikrodermabrazja zwęża poszerzone pory zmniejszając ryzyko infekcji, co zapobiega nawrotom trądziku i powstawaniu pryszczy.

Co ciekawe, zabieg ten może też być pomocny u osób, które chcą pozbyć się blizn potrądzikowych. Zmiany skórne tego typu są częste u osób z nasilonym trądzikiem, zwłaszcza jeżeli skóra jest źle pielęgnowana.

Polecamy: Jaki jest wpływ zabiegów mikrodermabrazji na skórę?

Czy mikrodermabrazja jest stosowana w leczeniu innych postaci trądziku?

Niestety, inne postaci tego schorzenia np. trądzik różowaty, krostkowy czy ropowiczy są przeciwwskazaniem do poddania się zabiegowi mikrodermabrazji. Osoby takie muszą stosować inne, zalecone przez dermatologa, sposoby leczenia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Mikrodermabrazja jest doskonałym rozwiązaniem na trądzik. Szukałam różnych skutecznych metod,ale dopiero ten zabieg w Salonie Gabriel Pruszcz Gdański pomógł mi usunąć niedoskonałości.