POLECAMY

Mezoterapia – zabieg odmładzający skórę dłoni

Mezoterapia staje się zabiegiem coraz popularniejszym w dermatologii klinicznej i estetycznej. Zabieg mezoterapii regeneruje i odżywia skórę dłoni opóźniając jej starzenie się.

Mezoterapia - zabieg odmładzający skórę dłoni

Fot. Fotolia

Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety. O ich wyglądzie świadczą nie tylko zadbane paznokcie czy odpowiednia biżuteria. Podstawą właściwej pielęgnacji jest również zdrowo wyglądająca skóra, która z upływem lat staje się wiotka i zdradza wiek właścicielki.

Mezoterapia – dla kogo jest ten zabieg?

Jednym z zabiegów odmładzających skórę dłoni jest mezoterapia. Lata 70. to przełom i szeroki rozwój tej metody, specjaliści dermatolodzy zaczęli wykorzystywać ją do leczenia wielu chorób skóry oraz poprawy jej kondycji. Ze względu na wysoką skuteczność oraz dość szybko pojawiający się efekt leczenia mezoterapia jest znana i szeroko stosowana w całej Europie, a w ostatnich latach przeżywa szczególny rozwój. Badania nad wykorzystaniem metody w dermatologii klinicznej oraz estetycznej są wciąż doskonalone, w wyniku czego zwiększa się lista wskazań do jej zastosowania.

Jak podkreśla dr n. med. Paweł Rujna, właściciel kliniki Murano na warszawskim Muranowie „Jednym ze wskazań do stosowania mezoterapii jest odmładzanie skóry dłoni. Zabieg intensywnie regeneruje, odżywia skórę dłoni i spowalnia jej starzenie się. Przeznaczony jest dla osób, które chcą wygładzić i ujędrnić skórę mocno przesuszoną czy zbyt wiotką”. Sama technika zabiegów polega na śródskórnym wstrzykiwaniu (na głębokość 0,5-2 mm) wybranych preparatów farmakologicznych. Lekarz dokonuje kilku do kilkunastu wkuć w grzbiety dłoni, aby wprowadzić w głąb skóry koktajl rewitalizujących substancji. Ich skład dobierany jest indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.

Zobacz także: Jak odmłodzić dłonie?

Jakie są efekty mezoterapii?

Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki w zależności od zastosowanej techniki, a czas ich utrzymywania się zależy od rodzaju zastosowanego preparatu i wynosi od 6-72 godzin. Nakłucia są mało bolesne lecz w przypadku niskiego progu wrażliwości na ból, stosowane jest znieczulenie miejscowe. Po zabiegu wykonywany jest masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Mezoterapia przynosi zamierzone efekty tylko wówczas, gdy jest wykonywana w kuracji kilku zabiegów.

Leczenie tą metodą możemy podzielić na dwie fazy:

  • terapeutyczną – trwającą do czasu uzyskania zamierzonego rezultatu (ok. 4 - 6 zabiegów w odstępach 10-14 dni),
  • profilaktyczną – podtrzymującą uzyskany efekt (1 do 2 zabiegów miesięcznie przez okres dwóch miesięcy, potem 1 zabieg co 1 lub 2 miesiące).

Źródło: Materiały prasowe Best Image PR/ bj

Zobacz także: Jak przygotować peeling dla dłoni?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
Ja robiłam mezoterapię na dłonie w bytomskiej klinice Amaryllis. Jestem mega zadowolona. Młode, gładkie ręce w ciągu 10 minut, na reszcie nie muszę ich chować, polecam!!!
/3 lata temu
ja uważam, że powinno sie oddawać w najlepsze ręce podczas takich zabiegów, dlatego zawsze chodzę na takie zabiegi do gabinetu www.addent.pl
/3 lata temu
Również miałam, w ostatnim czasie bardziej skupiłam się na twarzy, zabiegi mam dobierane w Beauty Center Józefów, świetne miejsce, dopracowane i w wysokim standardzie, mimo niższych cen niż w stolicy - i co więcej, sprzedali mi kosmetyki Hildegard Braukmann, którymi sama realizowałam dalej zabieg.
POKAŻ KOMENTARZE (1)