POLECAMY

MEZOTERAPIA – sposób na wciąż piękne i młode dłonie

Pacjenci, którzy przychodzą do gabinetu dermatologii estetycznej zazwyczaj proszą o pomoc w korekcji twarzy, szyi czy dekoltu – są to bowiem elementy urody, które w powszechnej opinii uważane są za najszybciej ujawniające nawet najmniejsze oznaki starzenia się.
MEZOTERAPIA – sposób na wciąż piękne i młode dłonie
Zapominają natomiast o dłoniach, które przecież stale narażone na słońce, wiatr, używane detergenty, bądź rękawiczki ochronne noszone przez większość dnia w pracy, równie często zdradzają wiek człowieka.

             Skóra rąk bowiem pod wpływem wymienionych wyżej przykładowych czynników zewnętrznych ulega odwodnieniu, pomarszczeniu, tudzież ścieńczeniu. Pojawiają się na niej także plamy starcze. Na szczęści coraz więcej moich pacjentów jest świadomych faktu, że należy dbać o skórę dłoni tak samo jak o delikatną skórę szyi, czy dekoltu. Zwracają się oni do mnie z prośbą o wskazanie odpowiednich zabiegów. Uwrażliwiam także na omawiany problem osoby, które nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zachowanie w odpowiedniej kondycji dłoni, tak by jak najdłużej wyglądały na zadbane, zdrowe i przede wszystkim młode. Obu grupom pacjentów polecam dwa etapy walki ze starzejącą się skórą dłoni. W pierwszym etapie zostaje wykonane złuszczanie, zaś w kolejnej fazie stosowana jest mezoterapia.

             Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Metoda ta została wprowadzona w 1952 roku przez francuskiego lekarza M. Pistora w celu zmniejszenia lokalnego bólu, między innymi w takich przypadkach jak zabiegi dentystyczne, nerwobóle, stany zapalne stawów i bóle spowodowane nowotworem. Jakkolwiek dopiero w ostatnich latach stała się bardziej popularna i zaczęto ją intensywnie stosować szczególnie w dermatologii estetycznej. Do mezoterapii można wykorzystywać roztwory do injekcji, które stanowią mieszaninę substancji zarówno rewitalizujących, jak i regenerujących, a także gotowe preparaty zamknięte hermetycznie w ampułko – strzykawce zawierającej kwas hialuronowy. Wspomniany związek chemiczny jest składnikiem wydzielanym w skórze w warunkach naturalnych przez fibroblasty, jakkolwiek z czasem skóra niestety traci wymagany poziom kwasu hialuronowego i dla przywrócenia napięcia oraz prawidłowego poziomu nawodnienia tkanki trzeba go uzupełnić.

             Ostatni polecam moim pacjentom preparaty z linii Mesolis lub Mesolis+ z gliceryną. Podaje się je techniką mikropęcherzyków i wielokrotnych nakłuć (czyli nappage ). Osoby szczególnie wrażliwe na ból przychodzą 30 minut wcześniej na znieczulenie skóry, które jest wykonywane kremem PainBlok. Zabiegi mezoterapii muszą być powtarzane cztery razy w odstępach co dwa, trzy tygodnie. Jednak w celu uzyskania optymalnego rezultatu, zaleca się powtarzanie zabiegu co dwa, trzy miesiące. Dłonie bezpośrednio po zabiegu wyglądają niezbyt efektownie, wyraźna poprawa zauważalna jest po trzech dniach od pierwszego zabiegu, należy więc poinformować pacjenta o okresie, w którym powinien spodziewać się efektów mezoterapii.

             Przewiduję, że w związku z rosnącą świadomością faktu starzenia się skóry dłoni, a przede wszystkim świadomością istnienia środków zaradczych, zabiegi mezoterapii, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem, będą zyskiwały coraz większą popularność i powszechność stosowania.


Iwona Bonisławska
                                                                                       
80-850 Gdańsk, ul. Rajska 10 lok. 70
(Galeria Madison III p)
tel. 0 608 077 588
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)