5 mitów na temat mezoterapii fot. FREE

5 mitów na temat najpopularniejszego zabiegu medycyny estetycznej

Będziesz zaskoczona!
Karolina Kalinowska / 10.02.2016 04:16
5 mitów na temat mezoterapii fot. FREE

Najlepszy zabieg, który jest w stanie uporać się z pierwszymi oznakami starzenia. Jednak wokół niego powstało wiele mitów, które należy obalić. Mezoterapia (bo to o niej mowa) to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na podskórnym podaniu odżywczych substancji, które odmładzają skórę. Jest to metoda nieinwazyjna, możliwa do zastosowania już po 20. roku życia.

MIT 1: Każdy koktajl do mezoterapii jest skuteczny

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo preparatów do mezoterapii, jednak tylko nieliczne mają certyfikaty świadczące o ich bezpieczeństwie.

MIT 2: Mezoterapia zawsze przynosi spektakularne efekty

Najlepsze efekty mezoterapii widać u osób, u których proces starzenia się skóry nie jest zaawansowany. Aby zabieg był efektywny, należy prawidłowo ocenić stan skóry, jej potrzeby i podać odpowiednią mieszankę preparatów leczniczych. Brak doświadczenia u osoby przeprowadzającej zabieg lub zastosowanie nieodpowiedniego koktajlu, może spowodować brak efektów zabiegu.

MIT 3: Zabieg jest w 100% bezpieczny

Decydując się na zabieg w przypadkowym gabinecie narażamy się na wykonanie go preparatami nieznanego pochodzenia, przez osobę bez odpowiednich kwalifikacji. Warto wiedzieć, że zabieg mezoterapii wymaga przeprowadzania go zgodnie z pewnymi protokołami. Ich pominięcie może skutkować brakiem efektu lub powikłaniami.

MIT 4: Każdy rodzaj mezoterapii jest dobry dla twojej skóry

Mezoterapia powinna być dostosowana do wieku i potrzeb. U młodych osób będzie to zachowanie jędrnej i gładkiej skóry, u starszych – naprawienie drobnych uszkodzeń oraz poprawa kolorytu. Jednymi z najważniejszych składników dobrego koktajlu do mezoterapii jest kwas hialuronowy i glicerol. Pierwszy wypełnia przestrzeń międzykomórkową, poprawia nawilżenie i redukuje płytkie zmarszczki. Drugi wiąże cząsteczki wody i zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry.

MIT 5: Mezoterapia to zabieg dla każdego

Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii mogą być choroby przewlekłe, infekcje, ciąża oraz alergie. Dlatego zdiagnozowanie skóry, dobranie odpowiedniego produktu medycznego i wykonanie zabiegu powinien wykonać lekarza medycyny estetycznej.
 
Na podstawie informacji prasowej Merz Aesthetics

Więcej kosmetycznych trików i porad:

Jak dbać o skórę, aby jak najdłużej wyglądać młodo
Krem dla dzieci sposobem na niedoskonałości!
To najważniejszy kosmetyk do codziennej pielęgnacji

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)