Mezoterapia – kosmetyk nowoczesnej kobiety

Nowoczesna kobieta wie, że o cerę należy dbać na trzech poziomach: od wewnątrz, powierzchniowo i śródskórnie. I o ile na pierwszych dwóch poziomach możemy działać w domu - stosując dobre kremy i odpowiednią dietę, to już na poziomie śródskórnym jest to nie możliwe. Tutaj warto sięgnąć po tajną broń - mezoterapię! Dowiedz się dlaczego! Coraz więcej kobiet docenia dobroczynne działanie mezoterapii. Mezoterapia powoli staje się nowoczesnym kosmetykiem, Nowoczesna kobieta wie, że samo stosowanie kremów nie wystarczy, by cieszyć się młoda i promienną cerą.
/ 25.07.2013 15:43

Skóra jędrna, odświeżona, pełna blasku i pozbawiona zmarszczek – takie obietnice składają nam producenci kosmetyków. Badania bezlitośnie wskazują jednak, że kupując pojemniczek nawet najdroższego kremu, w większości płacimy za marzenia, nie fakty. – Kremy świetnie pielęgnują naskórek, ale nie likwidują zmarszczek i nie są w stanie znacząco poprawić kondycji skóry. Tylko nieliczne ich składniki wnikną głębiej – tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm i dodaje, że nasza skóra potrzebuje czegoś więcej, by zachować młodość na dłużej.  

Igłą do mezoterapii docieramy głębiej

Najważniejsze procesy związane z wiekiem biologicznym skóry zachodzą w skórze właściwej. Czyli tam, gdzie większość składników kremów nie dociera. – Skóra pokryta jest naskórkiem, którego główną funkcją jest ochrona naszego organizmu przed wnikaniem obcych substancji, także tych dobroczynnych – mówi dr Bliżanowska. I tu pojawia się igła do mezoterapii, która bez problemu pokonuje barierę naskórka. Za sprawą drobnych iniekcji aktywne substancje trafiają dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Koktajle witamin, mikroelementów, aminokwasów, wyciągów roślinnych, kwasu hialuronowego rewelacyjnie poprawiają wygląd skóry.

Coraz więcej Polek traktuje mezoterapię jak element stałej pielęgnacji skóry – mówi ekspertka. Mezoterapia staje się kosmetykiem nowoczesnej kobiety, która stawia na skuteczne rozwiązania. Zwłaszcza że mezoterapia nie jest już tematem tabu, do wykonywania serii takich zabiegów przyznaje się wiele gwiazd show-biznesu (w Polsce m.in. Justyna Steczkowska i Agata Młynarska).

Polecamy: 5 pytań na temat mezoterapii igłowej

Mezoterapia krok po kroku

Mezoterapia polega na podaniu preparatu za pomocą wielu drobnych iniekcji w głąb skóry. Do tego celu wykorzystuje się igłę lub specjalny pistolet do mezoterapii. Zabieg trwa około 15-20 minut, a przed zabiegiem w celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z iniekcją wykonuje się znieczulenie powierzchni skóry. Po zabiegu mogą w zależności od zastosowanego preparatu, ale nie muszą pojawić się małe pęcherzyki i zaczerwienienie. Objawy te znikają najpóźniej po kilku dniach. Żeby efekt mezoterapii był widoczny i długotrwały, zabiegi powinny być wykonywane w seriach – Najczęściej zalecam pacjentkom kurację 3 miesięczną złożoną z zabiegów wykonywanych początkowo co 7-14 dni, a następnie co 21-28 dni – mówi dr Bliżanowska.

Rezygnacja z kremu?

To może w takim razie w ogóle zrezygnować z kremów? – Wręcz przeciwnie! Dbanie o naskórek to ważny element kuracji antystarzeniowej. Powinnyśmy na co dzień używać kremu dobranego do naszej cery – mówi ekspertka. Pielęgnacja skóry kremem pomaga uszczelniać płaszcz lipidowy i dbać o odpowiednią ilość cementu międzykomórkowego – od tego zależy  np. poziom nawodnienia naszej skóry. Powinnyśmy więc postawić na kompleksową, trzypoziomową pielęgnację:

  • od wewnątrz – zdrowa dieta,
  • śródskórnie – mezoterapia,
  • powierzchniowo - kremy.

Polecamy: Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – 12 pytań do dermatologa