POLECAMY

Mezobotoks – opis i efekty zabiegu

Na czym polega zabieg o nazwie mezobotoks? Jakie są efekty mezobotoksu i ile kosztuje? Dla kogo jest przeznaczony?

Mezobotoks

fot. Fotolia

Mezobotoks – co to za zabieg?

Mezobotoks to siła rewitalizacji i liftingu w jednym. Stanowi połączenie dwóch najpopularniejszych w medycynie estetycznej substancji odmładzających, czyli kwasu hialuronowego i botoksu. Kwas hialuronowy – eliksir młodości zawarty w większości kremów przeciwzmarszczkowych genialnie nawilża skórę, zaś botoks – pogromca zmarszczek, napina i wygładza skórę, czyniąc ją młodszą i bardziej świeżą. Integracja obu tych substancji owocuje zwiększoną skutecznością oraz szybkością uzyskiwanych efektów, które widoczne są już po upływie tygodnia.

Sporym atutem mezobotoksu jest też to, że może być stosowany na najbardziej wrażliwe rejony twarzy, nie tworząc przy tym nienaturalnego efektu maski ani nie powodując paraliżu twarzy.

Zobacz także: Botoks – cena zabiegu wygładzającego zmarszczki

Mezobotoks – na czym polega zabieg?

Mezobotoks w swojej nazwie nawiązuje do mezoterapii, czyli specjalnej metody wprowadzania substancji aktywnych pod skórę, która generuje szybkie efekty przy mocno ograniczonych skutkach ubocznych. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje pod skórę niewielkie ilości substancji, co sprawia, że wychodząc z gabinetu nie wyglądamy, jakby nas napadło stado os. Wręcz przeciwnie – twarz od razu wygląda na bardziej świeżą i młodszą.

Z racji tego, że efekt ten nie jest nam dany na stałe, zaleca się powtórzenie zabiegu po ok. pół roku. Jeden zabieg trwa ok. 30 minut, a jego koszt oscyluje wokół 1500 złotych. Cena jest jednak uzależniona od głębokości bruzd oraz od tego, czy zabiegowi poddawana jest cała twarz, czy tylko określone jej partie.

Mezobotoks – dla kogo?

Zabieg mezoterapii wskazany jest dla wszystkich "zdziwionych złośnic", czyli kobiet o bogatej, emocjonalnej mimice, która odbija się na twarzy już w młodym wieku. Stąd też, klientkami salonów medycyny estetycznej coraz częściej (i słusznie!) bywają dwudziestopięciolatki z pierwszymi kurzymi łapkami pod oczami. Uporanie się z nimi we wczesnej fazie uniemożliwi zagnieżdżenie się zmarszczek na twarzy na stałe.

Materiał opracowany przez www.medicalhouse.pl

Źródło: Materiały prasowe Medical House

Zobacz także: Kiedy stosujemy botoks, a kiedy kwas hialuronowy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)